نقش هوش مصنوعی در آینده بازاریابی دیجیتال

به گزارش یزد بلاگ، نحوه ارتباط هوش مصنوعی با استراتژی های بازاریابی دیجیتال به گونه ای است که می توان آینده روشنی را برای آن تصور کرد.

نقش هوش مصنوعی در آینده بازاریابی دیجیتال

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، بدون شک موضوع هوش مصنوعی یکی از پرحاشیه ترین موارد در حوزه وسیع صنعت فناوری است. به نظر می رسد لیست طولانی برنامه های کاربردی بالقوه آن انتها ناپذیر است و هر صنعتی تقریبا در هر مرحله از مزایای قابل توجهی بهره مند می گردد؛ خواه این مرحله در ایجاد، فراوری، تحقیقات بازار یا تحقیقات و ارتباط با مشتری باشد. کاربردهای آن برای دنیای بازاریابی دیجیتال گسترده و متنوع است، اما ما احتمالا تا ادعای تحقق کامل پتانسیل آن در این صنعت راهی طولانی در پیش داریم. در خصوص بعضی از مفیدترین کاربردهای هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال بیشتر بخوانید.

کاربردهای هوش مصنوعی در بازاریابی دیجیتال

پست الکترونیک

بازاریابی به وسیله ایمیل یکی از کارآمدترین راه ها برای دسترسی گسترده مخاطبان درگیر و اطمینان از پایین آمدن هزینه ها است. مطمئنا دستیابی به یک لیست گسترده و متنوع از مشترکان وقت گیر است و اگر مشاغل به سمت نرم افزاری که به طور خاص برای دریافت جنبه های تکراری یا سنگین تر طراحی شده است نروند، می تواند بیشتر مقرون به صرفه باشد.

در اوایل امسال، MailChimp ابزارهای جدید مبتنی بر هوش مصنوعی را برای مشاغل منتشر کرد تا در مکالمات خود استفاده نمایند. ردیابی و مرتب سازی داده های جمع آوری شده مستقیما از نتایج ارتباط با ایمیل و صدور گزارش ROI برای کاربران آن، تنها دو مورد از با ارزش ترین ابزارهایی هستند که با استفاده از یادگیری ماشین به دست آمده اند. همراه با بسیاری از ابزارهای موجود برای مشاغل، که به طور مفصل در این آنالیز تخصصی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد، استفاده MailChimp از هوش مصنوعی این امکان را برای کاربران فراهم می آورد تا کاربران را در برترین روش های مدرن بازاریابی دیجیتال قرار دهد.

ایجاد محتوا

گرچه ممکن است قاعده کلی این بوده است که میمون ها با ماشین تحریر می توانند شکسپیر را بنویسند، اما با وجود زمان کافی و موجودات فراوان می توان شکسپیر را نوشت، اما عملی ترین قانون در سال های 2020 این تصور است که با اجرای روش کافی هوش مصنوعی می تواند کل محتوا را برای شرکت ها بنویسد به دنبال افزایش تعامل و گسترش حضور دیجیتالی خود هستند.

برای مثال، مقاله ای کامل توسط دستگاهی تهیه شده است. فقط با یک مختصر مبهم، هوش مصنوعی به طور فزاینده ای در نوشتن محتوای روشنگری، دقیق و گاه پیچیده مهارت می یابد که بعید می داند برای شخصی که آن را نمی داند خیانت کند. برای شغلی که زمان بر است و برای اثبات ارزشمند بودن برای مارک ها احتیاج به افزایش مداوم دارد. محتوای مصنوعی نوشته شده پتانسیل عظیمی را برای کل دنیای بازاریابی دیجیتال فراهم می نماید؛ حتی اگر نگرانی از این که ربات ها مشاغل ما را بر عهده دارند بیشتر گردد.

رسانه های اجتماعی

به همان اندازه که برای بازاریابی دیجیتال سودآور است، ناگفته نماند که رسانه های اجتماعی فراتر از محدوده هر یک از افراد یا حتی یک تیم قابل توجه از افراد است. هیچ شرکتی نمی تواند امیدوار باشد که بدون استفاده از بعضی از ابزارهای هوشمند و مرتب سازی داده ها که به آن ها امکان می دهد سر و صدا را کاهش داده و موقعیت خود را مستقیما در مکان مورد احتیاج قرار دهند، به پتانسیل کامل خود دست یابد و به بازار کامل هدف خود دسترسی پیدا کند.

برای سال های متمادی، غول های رسانه های اجتماعی هوش مصنوعی را برای اطمینان از یک سیاست تبلیغاتی هدفمند پیچیده مستقر نموده اند. اکنون از ایجاد پست تا نظارت بر مبارزات زنده و استفاده از این داده ها برای استفاده در آینده، هوش مصنوعی اغلب توسط مشاغل در رسانه های اجتماعی مستقر می گردد. یا دیگری کانال های معروف برای اطمینان از اینکه بیشترین سود را می توان از این پایگاه های گسترده کاربر به دست آورد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3567

به "نقش هوش مصنوعی در آینده بازاریابی دیجیتال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش هوش مصنوعی در آینده بازاریابی دیجیتال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید