علم و تکنولوژی

جهش در فراوری و اقتصاد؛ اولویت مجلس یازدهم در دوران پساکرونا

کمتر از دو ماه دیگر منتخبان مردم بر کرسی های های بهارستان تکیه می زنند و پر واضح است که با وجود جنگ مالی و در دوران پسا کرونا مجلس یازدهم مسئولیتی خطیر برای تحقق جهش فراوری بر عهده دارد.

9 خرداد 1399

آمادگی ایران برای کمک و همکاری با ترکیه در پی شیوع کرونا در این کشور

وزیر خارجه ایران در گفتگوی تلفنی با همتای ترکیه ای ضمن ابراز همدردی با دولت و مردم ترکیه در پی شیوع کرونا در این کشور، آمادگی ایران را برای هرگونه کمک و همکاری در این زمینه اعلام نمود.

9 خرداد 1399

دلتنگی های کادر درمان

مهر/ بیمارستان رازی اهواز یکی از بیمارستان هایی است که پذیرش بیماران مبتلا به کرونا را برعهده دارد. در این بین پزشکان و پرستاران و نیروهای خدماتی بیمارستان شبانه روز در حال کوشش کردن هستند تا هرچه سریع تر این زنجیره بیماری را از بین ببرند.

4 خرداد 1399

تحریم مرد دیپلماسی و سلب آرامش از آرامکو

در اواسط مرداد، وزارت خزانه داری آمریکا محمدجواد ظریف را تحریم کرد. در ایران به جز اقلیتی تندرو که همیشه مخالف ظریف بودند، بیشتر جناح ها و ارکان نظام از وزیر خارجه حمایت کردند. ظریف در واکنش به تحریم خود اظهار داشت هیچ دارایی خارج از کشور ندارد. اروپا...

31 اردیبهشت 1399

خبرنگاران اتاق بازرگانی یاسوج برای تهیه تجهیزات پزشکی درخواست کمک کرد

یاسوج- خبرنگاران- اتاق بازرگانی یاسوج با انتشار اطلاعیه ای برای گردآوری کمکهای اقتصادی، برای تأمین کمبودهای اقلام و تجهیزات بهداشتی و پزشکی استان در مقابله با بحران کرونا از فعالان بخش خصوصی و اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد درخواست همکاری کرد.

30 اردیبهشت 1399

ساماندهی ارائه رشته ها در دانشگاه خوارزمی تهران و کرج را در دستور کار قرار داده ایم

معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی گفت: بعضی دانشکده ها یک دوره خود را در کرج و دوره بعدی را در تهران برگزار می نمایند، سعی داریم با همفکری اعضای هیئت علمی، محل استقرار دانشکده را تعیین کنیم.

25 اردیبهشت 1399

انتقاد تند وزیر بهداشت به مدعیان طب اسلامی ، این عرصه جایگاه شیادان بی سواد نیست

وزیر بهداشت در حالی طی نامه ای از شیادی به بهانه طب اسلامی و ایرانی انتقاد کرد که سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا هم از کلاهبرداری به نام طب اسلامی انتقاد کرده است.

24 اردیبهشت 1399

الهیار جزییات برنامه های هفته معلم در شرایط کرونایی بیان کرد، کلنگ زنی ساخت 13 هزار مسکن فرهنگیان

معاون وزارت آموزش و پرورش با تشریح برنامه های هفته معلم سال 99 گفت: پروژه کلنگ زنی ساخت 13 هزار و 200 واحد مسکونی روز چهارشنبه زمین زده می گردد.

24 اردیبهشت 1399

توصیه های فضانوردان برای روزهای قرنطینه و مقابله با ویروس کرونا

تصور کنید برای چند ماه مجبورید به دور از خانواده در فضایی محدود زندگی کنید و به عبارتی در قرنطینه باشید. فضایی که محل کار و زندگی تان است و امکان خروج از آن را ندارید. حتی نمی توانید برای دقایقی به بالکن بروید و یا پنجره را باز کنید تا کمی در هوای آزاد نفس...

19 اردیبهشت 1399

دست سازهای خارجی بر گلوی موسیقی عاشیقی و ملی

خبرنگاران/آذربایجان شرقی او را با جادوی دستانش در صحنه های بین المللی می شناسیم، خنیاگر خاموشی که سازش را چون فرزند عزیز کرده ای بر روی بازوانش گرفته و با نوازش عاشقانه سیم های ساز، ناله های آن را به جان می خرد.

16 اردیبهشت 1399

شناسایی سه محور اصلی یورش کرونا به اقتصاد ایران

خبرنگاران : ارزیابی ها نشان می دهد اثرات کلان مالی ویروس کرونا ابعاد گسترده ای دارد. براساس پژوهشی که از سوی بخش خصوصی تهیه شده است، کرونا از سه جبهه عرضه، تقاضا و عدم اطمینان نسبت به آینده، به اقتصاد حمله می نماید.

14 اردیبهشت 1399

خبرنگاران خروج مرغ زنده از آذربایجان غربی تا انتها فروردین مجاز است

ارومیه- خبرنگاران- معاون هماهنگی امور مالی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به جوجه ریزی پنج میلیون قطعه ای در بهمن سال جاری برای پاسخ به احتیاج بازار اغذیه در استان گفت: این میزان، چهار میلیون قطعه بیشتر از زمان معمول بود که برای حل مشکل مرغ داران، مجوز...

13 اردیبهشت 1399

آزمون دانشگاه پیام نور طبق تقویم آموزشی برگزار می شود

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور گفت: آزمون های این دانشگاه در سراسر کشور به هیچ عنوان تأخیر نخواهد داشت و بر اساس تقویم آموزشی برگزار خواهد شد.

9 اردیبهشت 1399

حذف آلاینده های آبی با نور خورشید ممکن شد

محققان در صدد هستند که آلاینده های آب را با نور خورشید از بین ببرند.

9 اردیبهشت 1399

فیلتر های روغن مبتنی بر فناوری نانو کارایی نیروگاه های برق کشور را افزایش می دهد

شرکت بهین پالایه شریف پس از سال ها پژوهش، با حمایت پارک علم و فناوری خراسان رضوی، پیروز به فراوری فیلتر های سلولزی عمقی تدریجی و سیستم های فیلتراسیون مرتبط شده است.

5 اردیبهشت 1399

صنعتی شدن دامپروری هدف اصلی انجام پژوهش در این حوزه است

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: صنعتی شدن دامپروری هدف اصلی انجام پژوهش در این حوزه است.

25 فروردین 1399

12 آیین عاشورایی استان های ایران ثبت ملی شدند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی آثار به ثبت رسیده در فهرست آثار ملی کشور تحت عنوان آیین های عاشورایی محرم را 12 میراث معنوی بیان نمود.

8 فروردین 1399

شرایط مهاجرت و تحصیل به روسیه چگونه است؟

شرایط تحصیل و مهاجرت به روسیه در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران شما را با چگونگی تحصیل و مهاجرت به روسیه آشنا خواهیم کرد.

5 فروردین 1399

فشارهای استکبار بر جامعه علمی نمی تواند پایدار و مستمر بماند

معاون آموزشی سابق وزارت علوم به راهکارهای افزایش تعاملات بین المللی دانشگاه های کشور اشاره کرد و گفت: علی رغم همه تحریم ها و فشارهایی که وجود دارد، در حال حاضر بیش از 55 هزار دانشجوی خارجی داریم که در نظام آموزشی کشور ما تحصیل می کنند این شرایط به هیچ وجه...

4 فروردین 1399

گوگل به انتشار اطلاعات معتبر درباره کرونا یاری می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیتال ترندز، روز گذشته وزارت جهانی بهداشت درباره شیوع ویروس کرونا درجهان اعلام شرایط اضطراری کرد.

29 اسفند 1398
تعداد: (43)