علم و تکنولوژی

سرنوشت سنسورهای پایش نبض زمین در هاله ای از ابهام!

در حالی که محققان پژوهشگاه زلزله شناسی و مهندسی زلزله با همکاری بخش خصوصی اقدام به طراحی و ساخت حسگرهای شتاب نگار کردند و تا به امروز علاوه بر آنکه زلزله ها را رکورد کرده و چند ایستگاه نیز به این سنسور مجهز شده است، ولی اکنون این محصول از لیست حمایت از...

27 دی 1400

اصفهان، میزبان نخستین کنفرانس بین المللی برند گردشگری

نخستین کنفرانس بین المللی برند گردشگری با رویکرد طراحی برند ملی گردشگری ایران، 13 و 14 دی ماه جاری در شهر اصفهان برگزار می گردد.

25 دی 1400

نابودی مدل های قدیمی آیفون به وسیله اپل

طبق یک گزارش فاش شده، اپل در آستانه نابودی میلیون ها مدل قدیمی آیفون است. این غول فناوری هشدار داد که اپل در شرف به روز رسانی لیست محصولات قدیمی خود است که همه دارندگان آیفون باید در خصوص آن بدانند.

22 دی 1400

شناسایی سه واحد متخلف نانوایی در شهرستان ورامین

خبرگزاری خبرنگاران- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ورامین از اجرای گشت مشترک بازرسی و نظارت ویژه بر واحدهای نانوایی با حضور اعضاء کارگروه آردو نان در سطح شهرستان اطلاع داد.

17 دی 1400

رنگ های رسانای حرارتی حاوی نانولوله کربنی تولید صنعتی می شوند

یکی از تولیدکنندگان بزرگ نانولوله های کربنی، از این مواد برای تولید رنگ های رسانای حرارتی استفاده می کند.

16 دی 1400

مهاجرت بدون کارت انتها خدمتمهاجرت بدون کارت انتها خدمت

مهاجرت بدون کارت سرانجام خدمتیکی از مهمترین سؤالات در خصوص سفرهای خارجی مشمولان خدمت وظیفه دانستن این موضوع می باشد که آیا می توان مهاجرت بدون کارت سرانجام خدمت انجام داد؟ سؤال دوم در این زمینه مربوط به دریافت ویزا یا پاسپورت است، در واقع راه دریافت...

6 دی 1400

استقلال و عیسی آل کثیر محکوم شدند

خبرنگاران: کمیته شرایط بازیکنان فدراسیون آرای خود را در مورد تعدادی از پرونده های مطروحه گفت. آرای صادره به توضیح زیر است:

4 دی 1400

تفاهم همراه اول با سمپاد برای بهره برداری از توانمندی استعدادهای درخشان کشور

تفاهم نامه همکاری بین همراه اول و سمپاد با هدف توسعه فعالیت های آموزشگاه همراه در بخش دانش آموزان دارای استعداد برتر امضا شد.

24 آذر 1400

مقاله: آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم ایتالیا

میلان و تورین که در شمال غرب ایتالیا واقع شده اند، به ترتیب به عنوان مرکز مد و خودروسازی دنیا شناخته می شوند و جنبه دیگری از فرهنگ و آداب و رسوم ایتالیا را نشان می دهند.

24 آذر 1400

جزئیات پروتکل های تازه در سفرهای جاده ای اعلام شد

مدیرکل حمل ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای جزئیات پروتکل های نو در سفرهای جاده ای مانند افزایش ظرفیت پذیرش 80 درصدی مسافر، داشتن کارت واکسن یا تست منفی PCR و غیره را گفت.

19 آذر 1400

ویدئو، فریب های مجازی را بشناسیم

تشخیص صداقت افراد در فضای مجازی کار بسیار دشواری است. چراکه افراد می توانند به راحتی در این فضا هویت واقعی خود را مخفی کرده و با هویت های جعلی با شما ارتباط بگیرند.

18 آذر 1400

تجاری سازی محصولات ایران ساخت برای شرکت های دانش بنیان آسان شد

شرکت های دانش بنیان در راستای تجاری سازی برای دریافت ضمانت نامه و تسهیلات چالش هایی دارند که با صندوق های توسعه فناوری، رفع می گردد.

17 آذر 1400

داروی درمان روماتوئید آرتریت رونمایی شد

داروی تزریقی درمان روماتوئید آرتریت امروز با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری رونمایی شد.

6 آذر 1400

گرفتاری مردم در پی بلاتکلیفی شرکت عمران هشتگرد

در حالی حدود یک هفته از رفتن مدیرعامل شرکت عمران هشتگرد به شهرداری تهران می گذرد که بلاتکلیفی این شرکت باعث گرفتاری مردم شده است.

24 آبان 1400

بسته تخصصی بهره وری صنایع غذایی ارائه می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی، دکتر قدیر رجب زاده رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی درباره بسته تخصصی بهره وری صنایع غذایی گفت: خدمات ارائه شده در این بسته تخصصی شامل آزمایشگاهی، فنی و تخصصی، واگذاری دانش فنی، مشاوره...

14 آبان 1400

دانشگاه تهران گردهمایی بین المللی سلامت روان جوانان را برگزار می کند

دانشگاه تهران، سمپوزیوم بین المللی سلامت روان جوانان؛ شامل سیاست ها، برنامه ها و راه چاره ها در دنیای متغیر را فردا شنبه 17 مهر برگزار می کند.

12 آبان 1400

آیا آمار مرگ و میر کرونایی دو رقمی خواهد شد؟

استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت:طی هفته های گذشته در کل کشور آهنگی کاهشی در تعداد موارد جدیداً بستری شده داشتیم که متاسفانه این آهنگ کاهشی در اغلب استان ها متوقف شده یا سرعت کاهشی آن کمتر شده است.

9 آبان 1400

معرفی برنجاسف و خواص درمانی آن

گیاهی است علفی و چند ساله به ارتفاع حدود یک متر گاهی موارد بیشتر با ساقه ای راست، استوانه ای شکل، به رنگ سبز نقره ای گاهی مایل به قرمز و پوشیده از تارهای ظریف و مایل به سفید، برگ های آن دارای

8 آبان 1400

اپل رویداد Unleashed را 26 مهر با تمرکز بر روی مک های نو برگزار می نماید

اپل امروز اظهار داشت که مراسم خاصی را در روز دوشنبه 18 اکتبر (26 مهر) و در ساعت 10 به وقت اقیانوس آرام (20:30 به وقت تهران) برگزار می نماید. اپل قرار است که این رویداد را در سالن تئاتر استیو جابز در اپل پارک واقع در شهر کوپرتینو از استان کالیفرنیا برگزار کند و...

6 آبان 1400

معرفی کلم و خواص درمانی آن

Brassica oleraceae L.، نام فرانسه آن Chou و به انگلیسی Cabbage گفته می گردد. نام های دیگر آن به فارسی، عربی و در کتب طب سنتی، کلم، کُرنُب، قُنَّبیط و بقلةالانصار نامیده شده است. کلم انواع مختلفی دارد وحشی و

4 آبان 1400
تعداد: (843)