علم و تکنولوژی

خبرنگاران پنیر لیقوان و اَنگی که نمی چسبد

تبریز - خبرنگاران - تخریب اعتبار چند صدساله پنیر لیقوان به بهانه تبلیغ محصول لبنی دیگری در یک برنامه تلویزیونی، موجی از واکنش منفی افکار عمومی را به دنبال داشت.

15 مرداد 1399

امتحانات دانشگاه صنعتی شریف غیرحضوری شد

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی شریف از برگزاری امتحانات به صورت غیرحضوری در نیمسال دوم اطلاع داد.

14 مرداد 1399

کودک آزاری از جرایم عمومی است و احتیاج به شاکی خصوصی ندارد

خبرنگاران/اصفهان دانشجوی دکتری حقوق دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد با اشاره به خلاء قانون گذاری در زمینه حمایت از حقوق بچه ها، گفت: 10 سال طول کشید تا لایحه حمایت از حقوق بچه ها در سال 97 در صحن علنی مجلس مطرح شد و امیدواریم با برطرف شدن ایرادات شورای نگهبان...

14 مرداد 1399

بازگشت تروجان قدیمی به گوشی های اندرویدی

نسخه جدیدی از یک تروجان قدیمی با حمله به برنامه های پیغام رسان موبایلی در تایلند مسائل زیادی را به وجود آورده است. این تروجان به گوشی های اندرویدی حمله می نماید.

5 مرداد 1399

نمایش دورکاری های آینده با واقعیت مجازی

واقعیت مجازی، محتوایی سه بعدی در محیط دیجیتالی است که رایانه آفریده است، و واقعیت برافزوده یا واقعیت ترکیبی مثل پوکمن گو نیز محیطی واقعی است که روی آن لایه ای از محتوای دیجیتالی واقع شده است.

5 مرداد 1399

دانشگاه باید با فعالیت های علمی و کاربردی اقتصاد را متحول کند

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه دانشگاه باید با فعالیت های علمی و کاربردی اقتصاد کشور را متحول کند، گفت :برای تحول اساسی در دانشگاه باید نقش دولت در نحوه همکاری با مراکز علمی روشن گردد.

5 مرداد 1399

نکاتی جهت کاهش انتقال هوایی کرونا و نحوه استفاده از کولرها

عضو هیات علمی گروه بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن آنالیز چالش های ویروس کووید 19 در هوا از جمله مدت ماندگاری، معلق بودن ویروس در هوا و میزان بیماری زایی آن، راهکارهایی جهت کاهش درصد انتقال ویروس عنوان کرد.

2 مرداد 1399

آینده اروپا تیره و تار است

خبرنگاران: وزیر دارایی سابق یونان آینده اروپا را تیره و تار ارزیابی و توضیح داد که احساس می نماید کشورش در یک جنگ اقتصادی واقع شده است.

2 مرداد 1399

اقدامات جهادی دانش بنیان که ایران را بی نیاز کرد، راه اندازی 5 خط تولید جدید در 17روز

یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان کرمانشاه با همت شبانه روزی و اعمال تغییراتی در خط تولید خود پیروز به تولید لوازم بهداشتی مورد نیاز جامعه در مدت زمان بسیار کوتاهی شد.

1 مرداد 1399

خودروهای هوشمند، اطلاعات شخصی شما را می دانند

به تازگی یکی از محققان امنیتی متوجه امکان دسترسی هکرها به اطلاعات شخصی کاربران خودروهای هوشمند شده است.

1 مرداد 1399

به نام کـارگـر به کام فروشندگان موادمخدر

شیوع ویروس کرونا و کم شدن رفت وآمد شهروندان در معابر منطقه17 باعث شده مکان های خاصی به پاتوق فروشندگان موادمخدر تبدیل گردد.

19 تیر 1399

برگزاری همایش مجازی شرکت های برتر کشاورزی با رویکرد جهش فراوری

همایش مجازی آنالیز علل و عوامل ارتقا و کارآمدی زنجیره های تامین با رویکرد جهش در فراوری با حضور 200 نفر از مدیران شرکت های برتر حوزه کشاورزی و امنیت غذایی کشور برگزار گردید.

18 تیر 1399

جزئیات ثبت نام آزمون کاردانی فنی و حرفه ای و غیرانتفاعی

جزئیات ثبت نام آزمون کاردانی دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات غیرانتفاعی اعلام شد.

17 تیر 1399

فقط دو برگ از قرارداد ویلموتس را به مجلس دادند!

نهاد های نظارتی روی قرارداد مارک ویلموتس حساسیت زیادی پیدا نموده اند. این مربی حضوری کوتاه در فوتبال ایران داشت، ولی تا دلتان بخواهد پول برد. از 7 ماه همکاری، ویلموتس تنها یک ماه در ایران حضور داشت، در حالی که همراه با دستیارانش دو میلیون یورو دریافت...

16 تیر 1399

یازده طرح پژوهشگاه فضایی ایران گواهی ثبت اختراع و اعتبارسنجی دریافت کردند

معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فضایی ایران از ثبت 7 طرح اختراعی از دستاوردهای متخصصان این پژوهشگاه و اخذ 4 گواهی اعتبارسنجی اختراع اطلاع داد.

14 تیر 1399

درخشش یک نور روی ماده تاریک

ناسا به تازگی تصویری منتشر کرده که درخشش یک نور روی ماده تاریک را نشان می دهد.

10 تیر 1399

بروزرسانی اندروید 10 برای گوشی نوکیا 6.2

نوکیا 6.2 را می توان یکی از محبوب ترین گوشی های HMD دانست که با داشتن یک بدنه مستحکم، طراحی مطلوب و سخت افزار مناسب توانسته هواداران زیادی را به سمت خود جلب کند.

9 تیر 1399

شکستن شیشه محافظ دوربین گلگسی S20 Ultra

به تازگی گزارشاتی مبنی بر شکستن شیشه محافظ دوربین گلگسی S20 Ultra سامسونگ منتشر شده است. دارندگان این گوشی 1400 دلاری ادعا کرده اند که این شیشه آسان تر از آن چیزی که انتظار می رفت، شکسته شده است. کسانی که گزارشاتی پیرامون این موضوع منتشر کرده اند، نوع متفاوتی...

8 تیر 1399

پاکستان تا اواسط خرداد درگیر کرونا است

محققان دانشگاه فن آوری و طراحی سنگاپور که در حال بررسی توانمندی کشورها در مهار شیوع ویروس کووید-19 هستند، پیش بینی کردند: شرایط کرونا در پاکستان هنوز به نقطه اوج خود نرسیده و ممکن است غلبه بر این ویروس برای پاکستانی ها تا اواسط خردادماه طول بکشد.

6 تیر 1399

با آزاد شدن ترددهای استانی، چگونه ایمن سفر کنیم؟

در ماه های پایانی سال گذشته کشورمان دچار بحران ویروس کرونا (COVID-19) شده است. این ویروس تا به امروز ده ها هزار نفر را مبتلا و متأسفانه چند هزار نفر را به کام مرگ فرستاده است. تمامی انسان ها در کنار پزشکان، پرستاران و دیگر نیروهای سیاسی و اجتماعی جامعه برای...

1 تیر 1399
تعداد: (76)