صادرات یک میلیون فیلترنانویی ویژه محصولات دخانی

به گزارش یزد بلاگ، شرکت دانش بنیان ایرانی یک میلیون فیلتر نانویی دخانی ویژه قلیان را به خارج از کشور صادر نموده است.

صادرات یک میلیون فیلترنانویی ویژه محصولات دخانی

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، یک شرکت دانش بنیان ایرانی اقدام به صادرات فیلترنانو مواد دخانی نموده است، این فیلترها علاوه بر کشورهای همسایه به اروپا نیز صادر شده است.

میلاد والا مدیرعامل این شرکت می گوید: به دلیل حساسیت های موجود در حوزه محصولات دخانی، فعالیت محدودتری در داخل کشور داریم و به جای آن روی صادرات متمرکز هستیم. از این رو این فیلترهای نانویی که برای استفاده در قلیان ساخته شده را به کشورهای مختلف نظیر ترکیه، افغانستان، عمان و حتی اوکراین و کشورهای اروپایی صادر می کنیم.

وی درباره مزیت های این فیلترها می گوید: براساس آزمون های صورت گرفته توسط شرکت دخانیات، این فیلترنانویی قلیان می تواند بخش قابل توجهی از آلودگی های ناشی از مواد سمی و آلاینده ها موجود در هوا را فیلتر کند و میزان جذب آن نسبت به فیلترهای رایج بسیار بیشتر است. علاوه بر این دهانه فیلترها با مواد آنتی باکتریال آغشته شده که در کاهش خطر انتقال بیماری های واگیردار موثر است.

والا از فراوری فیلترهای ویژه سیگار و همچنین فیلترهایی با کاربرد پزشکی با استفاده از فناوری نانو اطلاع داد. تا کنون بیش از 4000 ماده شیمیایی درون تنباکو یافت شده که حاوی ترکیباتی مانند نیکوتین، رادیکال های آزاد، گازهای مضر، ترکیبات فرار آلی، آلدهید ها، ترکیبات آروماتیک و غیره است. این ترکیبات سبب ایجاد مشکلاتی مانند سرطان و ایجاد بیماری های قلبی، عروقی می گردد. برای کاهش ضررهای ناشی از مواد دخانی، از فیلتر استفاده می گردد. به عنوان مثال سیگارهای کنونی از فیلترهای سلولزی و استاتی استفاده می نمایند که بعضی ترکیبات سمی و سرطان زای تنباکو مانند قطران، نیکوتین و ترکیبات آروماتیک را جذب می نمایند. به یاری ترکیبات فوتوکاتالیستی مانند دی اکسیدتیتانیم می توان بخشی از مواد مضر موجود در محصولات دخانی را کاهش داد.

فیلتر قلیان نانوفیل حاوی نانوذرات اکسیدتیتانیم به منظور کاهش ترکیبات مضر دود تنباکو و نانوذرات نقره به منظور کاربرد آنتی باکتریال در برابر باکتری های منتقل شده از شلنگ قلیان است. این وسیله به عنوان دهنی قلیان قابل مصرف بوده و هدف طرح، جایگزینی دهنی های معمولی و بدون کارایی قلیان با این فیلتر است.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 322

به "صادرات یک میلیون فیلترنانویی ویژه محصولات دخانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات یک میلیون فیلترنانویی ویژه محصولات دخانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید