اخبار اقتصادی

جلالی: اصرار آمریکا بر تداوم یکجانبه گرایی جهان را با فاجعه انسانی روبرو کرده است

سفیر ایران در مسکو سردمداری دولت آمریکا در مخالفت با بیانیه پیشنهادی روسیه برای لغو تحریم های کشورهای درگیر با کرونا را مصداق شاخص سیاست های یکجانبه و غیر واقع بینانه تصمیم گیران آمریکایی خواند.

10 خرداد 1399

جهش در فراوری و اقتصاد؛ اولویت مجلس یازدهم در دوران پساکرونا

کمتر از دو ماه دیگر منتخبان مردم بر کرسی های های بهارستان تکیه می زنند و پر واضح است که با وجود جنگ مالی و در دوران پسا کرونا مجلس یازدهم مسئولیتی خطیر برای تحقق جهش فراوری بر عهده دارد.

9 خرداد 1399

تکذیب ادعای رسانه های سعودی در مورد حمله به زندان مرکزی تعز

یحیی سریع، سخنگوی نیرو های مسلح یمن، ادعای رسانه های سعودی در مورد حمله به زندان مرکزی تعز را تکذیب کرد.

8 خرداد 1399

لغو بخشی از تدابیر محدود کننده در ایتالیا تا اواسط اردیبهشت

نخست وزیر ایتالیا از لغو بخشی از تدابیر محدودکننده برای مهار ویروس کرونا تا سرانجام آوریل (اواسط اردیبهشت ماه) خبر داده است.

7 خرداد 1399

قیافه وحشی غرب را بپوشانید غربگرا ها ناراحت می شوند

یک غرب ستای سیاسی به جای شرح و عذرخواهی نسبت به رفتار های وحشیانه در نظام سیاسی غربی پس از بروز کرونا، فرار به جلو نموده و ادعا می نماید منتقدان از دیدن اوضاع به هم ریخته آن کشور ها خوشحالند!

7 خرداد 1399

درخواست مقام سازمان ملل برای کاهش تحریم های ایران

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حق غذا ضمن درخواست برای کاهش تحریم ها علیه کشورهای مختلف از جمله ایران، آن را مانع دسترسی بخش آسیب پذیر جامعه به مواد غذایی مناسب دانست.

1 خرداد 1399

تحریم مرد دیپلماسی و سلب آرامش از آرامکو

در اواسط مرداد، وزارت خزانه داری آمریکا محمدجواد ظریف را تحریم کرد. در ایران به جز اقلیتی تندرو که همیشه مخالف ظریف بودند، بیشتر جناح ها و ارکان نظام از وزیر خارجه حمایت کردند. ظریف در واکنش به تحریم خود اظهار داشت هیچ دارایی خارج از کشور ندارد. اروپا...

31 اردیبهشت 1399

بسته حمایت معیشتی فروردین به چه کسانی تعلق می گیرد؟

خبرنگاران: سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی گفت: افرادی که در اسفندماه سال گذشته بسته حمایت معیشتی دریافت کردند، فروردین ماه امسال نیز جزو مشمولان خواهند بود.

31 اردیبهشت 1399

خبرنگاران اتاق بازرگانی یاسوج برای تهیه تجهیزات پزشکی درخواست کمک کرد

یاسوج- خبرنگاران- اتاق بازرگانی یاسوج با انتشار اطلاعیه ای برای گردآوری کمکهای اقتصادی، برای تأمین کمبودهای اقلام و تجهیزات بهداشتی و پزشکی استان در مقابله با بحران کرونا از فعالان بخش خصوصی و اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد درخواست همکاری کرد.

30 اردیبهشت 1399

خبرنگاران ابراز امیدواری سوریه برای لغو تحریم های یکجانبه آمریکا

تهران-خبرنگاران- فیصل المقداد معاون وزیر امور خارجه سوریه عصر دوشنبه ابراز امیدواری کرد که نامه هشت کشور به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد برای لغو تحریم های آمریکا علیه دمشق کارساز باشد.

29 اردیبهشت 1399

هشدار 8 کشور به اثرات منفی تحریم در مهار کرونا

نمایندگان هشت کشور جهان در نامه ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد بر اثرات منفی تحریم ها در مبارزه با کووید-19 تاکید کردند و نسبت به پیامدهای ادامه تحریم ها هشدار دادند.

27 اردیبهشت 1399

الهیار جزییات برنامه های هفته معلم در شرایط کرونایی بیان کرد، کلنگ زنی ساخت 13 هزار مسکن فرهنگیان

معاون وزارت آموزش و پرورش با تشریح برنامه های هفته معلم سال 99 گفت: پروژه کلنگ زنی ساخت 13 هزار و 200 واحد مسکونی روز چهارشنبه زمین زده می گردد.

24 اردیبهشت 1399

کارگردان مشهور هندی خواهان لغو تحریم های آمریکا علیه ایران شد

کارگردان سرشناس هندی در نامه ای به وزیر امور خارجه این کشور خواست دهلی نو برای لغو تحریم های آمریکا علیه ایران کوشش کند.

21 اردیبهشت 1399

خبرنگاران همه صنوف استان تا 15 فروردین تعطیل شدند

یاسوج - خبرنگاران - معاون مالی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا همه واحدهای صنفی بجز صنوفی که عرضه کننده کالاهای ضروری مردم هستند تا 15 فروردین تعطیل شدند.

21 اردیبهشت 1399

با این شیوه سیلاب شهری را کنترل کنید

سیلاب و روان آب های سطحی غیرقابل کنترل در شهرها، معضلی است که علیرغم وجود همیشگی، در فصول بارندگی یکی دو سال اخیر بسیاری از مردم و مسئولان را کلافه نموده است. محققان کشور برای برطرف این مشکل، استفاده از مخازن ذخیره ای را توصیه نموده اند.

18 اردیبهشت 1399

اعلام معافیت مالیاتی صنایع دستی تا سقف درآمد 200 میلیون تومان

ایسنا/ براساس سخنان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معافیت مالیاتی صنایع دستی تا سقف درآمد 200 میلیون تومان صورت می گیرد.

17 اردیبهشت 1399

خبرنگاران کرونا باعث سقوط فراوری صنعتی چین شد

تهران- خبرنگاران- شیوع ویروس کرونا باعث سقوط فعالیت های مالی در تمام بخش های اقتصاد چین از سرمایه گذاری تا ساخت وساز شده است.

17 اردیبهشت 1399

ترامپ: اقتصاد آمریکا ممکن است به دلیل کرونا وارد رکود شود

رئیس جمهور آمریکا امروز دوشنبه اذعان کرد کشورش ممکن است بابت شیوع کرونا وارد رکود شود.

15 اردیبهشت 1399

آجیل در شهرستان شهرکرد باید در بسته بندی بهداشتی عرضه گردد

معاون برنامه ریزی فرمانداری شهرکرد گفت: در آستانه نوروز و به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، باید آجیل در این شهرستان فقط با بسته بندی بهداشتی عرضه گردد.

15 اردیبهشت 1399

شناسایی سه محور اصلی یورش کرونا به اقتصاد ایران

خبرنگاران : ارزیابی ها نشان می دهد اثرات کلان مالی ویروس کرونا ابعاد گسترده ای دارد. براساس پژوهشی که از سوی بخش خصوصی تهیه شده است، کرونا از سه جبهه عرضه، تقاضا و عدم اطمینان نسبت به آینده، به اقتصاد حمله می نماید.

14 اردیبهشت 1399
تعداد: (103)