اخبار اقتصادی

سرنوشت سنسورهای پایش نبض زمین در هاله ای از ابهام!

در حالی که محققان پژوهشگاه زلزله شناسی و مهندسی زلزله با همکاری بخش خصوصی اقدام به طراحی و ساخت حسگرهای شتاب نگار کردند و تا به امروز علاوه بر آنکه زلزله ها را رکورد کرده و چند ایستگاه نیز به این سنسور مجهز شده است، ولی اکنون این محصول از لیست حمایت از...

27 دی 1400

اصفهان، میزبان نخستین کنفرانس بین المللی برند گردشگری

نخستین کنفرانس بین المللی برند گردشگری با رویکرد طراحی برند ملی گردشگری ایران، 13 و 14 دی ماه جاری در شهر اصفهان برگزار می گردد.

25 دی 1400

سعید محمد: منطقه ها آزاد حیاط خلوت مردم می گردد نه دولتمردان

تهران (پانا) - دبیر شورای عالی منطقه ها آزاد تجاری صنعتی و ویژه مالی گفت بسیاری از دولت مردان به چشم حیاط خلوت به منطقه ها آزاد نگاه می نمایند اما از امروز منطقه ها آزاد کشور حیاط خلوت مردم خواهند بود.

24 دی 1400

شناسایی سه واحد متخلف نانوایی در شهرستان ورامین

خبرگزاری خبرنگاران- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ورامین از اجرای گشت مشترک بازرسی و نظارت ویژه بر واحدهای نانوایی با حضور اعضاء کارگروه آردو نان در سطح شهرستان اطلاع داد.

17 دی 1400

رنگ های رسانای حرارتی حاوی نانولوله کربنی تولید صنعتی می شوند

یکی از تولیدکنندگان بزرگ نانولوله های کربنی، از این مواد برای تولید رنگ های رسانای حرارتی استفاده می کند.

16 دی 1400

پیش بینی تامین 14 درصد منابع سازمان تامین اجتماعی به وسیله شستا

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی 6 تا 7 درصد منابع تأمین اجتماعی را تأمین می نماید، گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته سال آینده این سهم با افزایش 2 برابری به 14 درصد خواهد رسید.

11 دی 1400

واکاوی شکست سیاست های تحریمی آمریکا علیه ایران در شبکه پنج

تهران(پانا) - برنامه شب بخیر آمریکا دوشنبه 24 آبان ماه ساعت 22، به آنالیز و تحلیل شکست سیاست تحریمی آمریکا علیه ایران می پردازد.

5 دی 1400

4 سناریو برای تهاتر نفت با ساخت مسکن

به گزارش خبرنگاران، فرهاد بیضایی، کارشناس اقتصاد مسکن درباره تهاتر نفت با مسکن اظهار کرد: چهار حالت در تهاتر نفت با ساخت و ساز قابل تصور است: 1. پیمانکار ارز مورد احتیاج را وارد کشور نموده و در کشور تبدیل به ریال کند؛ اما سؤالی که پیش می آید این است که اگر...

3 دی 1400

نیمه نخست سال جاری چه مقدار لوازم خانگی فراوری شده است؟

تهران (پانا) - معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن از رشد 11 درصدی در فراوری صنعت لوازم خانگی بزرگ در امسال خبر می دهد و می گوید خودباوری و خوداتکایی در صنعت لوازم خانگی شکل گرفته است.

2 دی 1400

تفاهم همراه اول با سمپاد برای بهره برداری از توانمندی استعدادهای درخشان کشور

تفاهم نامه همکاری بین همراه اول و سمپاد با هدف توسعه فعالیت های آموزشگاه همراه در بخش دانش آموزان دارای استعداد برتر امضا شد.

24 آذر 1400

گام جدی وزارت صمت برای اصلاح ساختار مالی شرکت های بزرگ خودروسازی، موج تازه افزایش تولید خودرو از دو هفته آینده

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ضرورت اصلاح ساختار مالی شرکت های خودرو سازی ایران خودرو و ساپیا از موج نو افزایش تولیدات خودرو از دو هفته آینده خبر داد.

20 آذر 1400

تجاری سازی محصولات ایران ساخت برای شرکت های دانش بنیان آسان شد

شرکت های دانش بنیان در راستای تجاری سازی برای دریافت ضمانت نامه و تسهیلات چالش هایی دارند که با صندوق های توسعه فناوری، رفع می گردد.

17 آذر 1400

صدور سند مالکیت کاروانسرای کنارگرد فشافویه پس از 16 سال

ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، صدور سند مالکیت کاروانسرای کنارگرد فشافویه پس از 16 سال صورت گرفت.

15 آذر 1400

بایدن شرایط اضطراری ملی در قبال ایران را تمدید کرد

فارس نوشت: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا شرایط اضطراری ملی در قبال ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

15 آذر 1400

محک، اولین مرکز پذیره نویسی سلول های بنیادی خون ساز غیردولتی کشور

پیوند سلول های بنیادی خون ساز یکی از مهم ترین راه های درمان مبتلایان به بیماری های خونی و بچه ها مبتلا به سرطان به شمار می رود. در این روش پیدا کردن نمونه سازگار با فرد بیمار بسیار سخت است چرا که در برترین شرایط تنها 25 درصد افراد می توانند از والدین یا خویشاوندان...

11 آذر 1400

تاکسیرانی ترکمنستان دنا می خواهد!

در ملاقات مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و رئیس آژانس حمل ونقل و ارتباطات ترکمنستان که طی آن افزایش سطح همکاری بین کشورها اعلام شد و ایران خودرو برای صادرات خودروهای دوگانه سوز به بازار ترکمنستان اعلام آمادگی کرد، نماینده ترکمنستان هم درخواست خودرو...

5 آذر 1400

شرکت های دانش بنیان باید با انحصار بازار داخلی و تحریم های خارجی رقابت نمایند

رئیس کمیسیون کسب وکارهای دانش بنیان اتاق ایران گفت: نباید اجازه بدهیم کسب وکارهای دانش بنیان هم به سرنوشت بخش صنعت دچار شوند. متأسفانه در این بخش به علت فقدان استراتژی توسعه صنعتی نتوانستیم در یک حوزه تعیین مزیت های خود را شناسایی و روی آن ها سرمایه گذاری...

2 آذر 1400

گرفتاری مردم در پی بلاتکلیفی شرکت عمران هشتگرد

در حالی حدود یک هفته از رفتن مدیرعامل شرکت عمران هشتگرد به شهرداری تهران می گذرد که بلاتکلیفی این شرکت باعث گرفتاری مردم شده است.

24 آبان 1400

مقاله: تعبیر خواب پرنده، دیدن پرنده در خواب چه تعبیری دارد؟

یونگ می گوید دیدن تخم پرنده در خواب، نماد پول است. دیدن جوجه از تخم بیرون زدن در خواب، نمادی از پیروزیتی است که تاخیر دارد.

23 آبان 1400

با رأى هیات مدیره بانک ملت ؛ رضا دولت آبادی مدیرعامل بانک ملت شد

رضا دولت آبادی با تصمیم و رأى اعضای هیات مدیره، به عنوان مدیر عامل تازه بانک ملت انتخاب شد.

22 آبان 1400
تعداد: (1289)