اخبار اقتصادی

ساخت موتور هیدروژنی در ایپکو ، چه موتوری با سوخت هیدروژن مطابقت دارد؟

مدیر عامل مرکز تحقیق، طراحی و فراوری موتور ایران خودرو با اعلام خبر آغاز فاز مطالعاتی ساخت موتورهای هیدروژنی در ایپکو ، درباره آینده موتور خوردو و اینکه چه موتوری با سوخت هیدروژن مطابقت دارد، شرح داد.

9 آبان 1401

تردد در محور های برون شهری کاهش یافت

براساس آخرین اطلاعات دریافتی، تردد در محور های برون شهری نسبت به روز قبل کاهشی 0.8 درصدی را نشان می دهد.

6 آبان 1401

ببینید ، دوچرخه های اشتراکی به شهر برمی گردند

دوچرخه های اشتراکی مدتی است در سطح شهر فعالیت ندارند. مجموعه قبلی قراردادش تمام شده و شهرداری در پی شرکت نو است تا دوباره دوچرخه های اشتراکی به شهر بازگردند.

28 مهر 1401

شکست گوگل استیدیا اجتناب ناپذیر نبود

پلتفرم ابری گوگل برای بازی های ویدئویی که با نام گوگل استیدیا (Google Stadia) شناخته می شد، اولین بار در جریان رویداد GDC سال 2019 به وسیله گوگل معرفی گردید اما چندی پیش به صورت رسمی اعلام شد که این پلتفرم ابری به کار خود انتها خواهد داد. گوگل استیدیا در ژانویه...

25 مهر 1401

قیمت هر کیلو دام 70 تا 80 هزار تومان

مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: بنابر آمار حدود 1200 تا 1300 لیتر آب به ازای صادرات هر کیلو دام خارج می شود که بدلیل قرارگرفتن در شرایط بحرانی صادرات دام به صلاح کشور نیست.

4 مهر 1401

مقاوم سازی سالانه 200 هزار واحد مسکن روستایی در کشور

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن گفت: سالانه 200 هزار واحد مسکن کم دوام و غیرمستحکم روستایی در کشور مقاوم سازی می شوند.

3 مهر 1401

فروش مرغ با قیمت بالاتر از نرخ مصوب ادامه دارد ، هر کیلو مرغ چند شد؟

چند هفته ای می شود که قیمت مرغ فراتر از نرخ مصوب رفته و در مغازه ها بیش از60هزار تومان فروخته می شود. فعالان صنعت طیور می گویند قیمت مصوب فعلی مرغ برای تولیدکنندگان مناسب نیست زیرا قیمت تمام شده تولید بالا است و احتمالا تا خاتمه شهریورماه نرخ مصوب اصلاح...

28 شهریور 1401

امکان سکونت بشر در ابر های سیاره زهره!

اخیراً دانشمندان پیروز به شناسایی فعل و انفعالات شیمیایی خاصی در سیاره زهره شدند که می تواند محیط اسیدی این سیاره را خنثی نموده و یک محیط قابل سکونت در ابر های آن ایجاد کند.

31 مرداد 1401

خاتمه مذاکرات وین ، هیأت ایرانی تا ساعاتی دیگر به تهران بازمی شود

هیأت مذاکره کننده ایرانی تا ساعاتی دیگر به تهران بازمی شود.

18 مرداد 1401

تاشکین ترکیه: سفر به روستایی پر از حس زندگی

این شهرستان کوچک یا اگر بخواهیم ملموس تر بگوییم این روستا، در شمال دریاچه وان قرار گرفته است و از سوی گردشگران ایرانی مورد استقبال قرار گرفته است.

13 مرداد 1401

فهرست ارزان ترین خودروهای چینی بازار ایران

ارزان ترین خودروهای چینی بازار ایران کدامند؟ با توجه به گرانی و البته محدودیت ورود برندهای مختلف خودرو به ایران چه به دلیل تحریم و چه رعایت کردن قوانین داخلی، یکی از کشورهایی که تولیداتش در بازار ایران باب و پرمصرف شد، خودروهای محصول کشور چین است. در...

8 مرداد 1401

مهاجرت از طریق خوداشتغالی ، چگونه ویزای خوداشتغالی بگیریم؟

مهاجرت از طریق خوداشتغالی اگر گزینه اول برای مهاجرت نباشد، قطعا می تواند بین 3 اولویت اول قرار بگیرد. شاید این سوال ها برای شما هم پیش آمده باشند:

4 مرداد 1401

آخرین قیمت گوشت قرمز در بازار

قیمت هرکیلو شقه گوسفندی 155 هزارتومان، قلوه گاه گوسفندی 140 هزارتومان، سردست و گردن گوسفندی 155 هزارتومان، ران گوسفندی 180 هزارتومان، راسته و ماهیچه گوسفندی بیش از 200 هزارتومان و ران گوساله 210 هزارتومان است.

1 مرداد 1401

وزیر راه و شهرسازی: تمام قرارداد های اجاره اتوماتیک تمدید می شوند

رستم قاسمی گفت: سال جاری تمامی قرارداد های مستاجران به طور اتوماتیک تمدید می گردد و سقف افزایش نرخ اجاره در تهران و سایر کلان شهر ها 25 درصد و در سایر شهر ها 20 درصد شده است.

29 تیر 1401

سامسونگ در بازار پردازنده موبایل در رده چهارم قرار گرفت

اگرچه زمانی سامسونگ به عنوان اصلی ترین رقیب کوالکام در دنیای پردازنده موبایل به حساب می آمد، اما اکنون شرایط خوبی ندارد و در جایگاه چهارم از این حیث قرار گرفته است.

26 تیر 1401

طرح یارانه نان به رشت رسید

به گزارش خبرنگاران، پس اجرای طرح یارانه نان در زنجان و قزوین اینبار نوبت به رشت رسید. اما زمان دقیق اجرای آن کی است؟

18 تیر 1401

کانادا خرید خانه به وسیله اتباع خارجی را ممنوع نمود

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز دوشنبه گزارش داد دولت کانادا خرید مسکن از سوی اتباع خارجی در این کشور را تا دو سال آینده ممنوع خواهد نمود؛ محدودیتی که به علت تورم بی سابقه در بخش مسکن کانادا بوده است.

13 تیر 1401

10 جاده مسدود است، کاهش 26 درصدی تردد جاده ای در شبانه روز گذشته

مدیر مرکز مدیریت راه ها گفت: کل تردد جاده ای در شبانه روز گذشته براساس آخرین اطلاعات حاصل از رصد تعداد 2465 دستگاه ترددشمار فعال در محور های برون شهری نسبت به روز قبل 25.9 درصد کاهش نشان می دهد.

11 تیر 1401

نظرسنجی: از چه راهی برای کاهش هزینه سفر استفاده می کنید؟

یکی از مهم ترین دغدغه های ما برای برنامه ریزی یک سفر چند روزه، مدیریت هزینه های آن است. با راهکارهای مختلف می توانیم این هزینه ها را کاهش دهیم. شما برای کاهش هزینه های سفر، چه کار می کنید؟ با نظرسنجی این هفته خبرنگاران همراه باشید.

26 خرداد 1401

جلیلی: تبیین استقلال و دوری از یأس برای اساتید و مسوولان دانشگاه یک ضرورت است

رئیس دانشگاه صنعتی شریف با تأکید بر اهمیت امنیت و استقلال کشور، گفت: استقلال به این معنا است که ما هر آنچه تصمیم بگیریم که باید انجام شود و به خیر و صلاح ما است، می توانیم انجام دهیم.

17 خرداد 1401
تعداد: (1342)