خبرنگاران کرونا و هشدار بانک جهانی نسبت به رکود شدید مالی افغانستان

به گزارش یزد بلاگ، کابل- خبرنگاران- بانک جهانی هشدار داد که گسترش ویروس کرونا، بحران شدید مالی را در هشت کشور آسیایی از جمله در رأس آن افغانستان به دنبال خواهد داشت.

خبرنگاران کرونا و هشدار بانک جهانی نسبت به رکود شدید مالی افغانستان

خبرگزاری آوا به نقل از گزارش تازه بانک دنیای نوشته که افغانستان، بنگلادش، بوتان، هند، مالدیو، نپال، پاکستان و سریلانکا در بدترین وضع در 40 سال گذشته قرار گرفته و با رکود شدید مالی روبرو خواهند شد.

پیش بینی های این بانک نشان می دهد که امسال رشد اقتصاد افغانستان زیر صفر قرار خواهد گرفت و بحران کرونا، بیشتر روستانشینان زیر خط فقر را هدف قرار خواهد داد.

بر اساس گزارش تازه بانک دنیای، رشد مالی افغانستان در امسال میلادی تا منفی 5.9 درصد کاهش خواهد یافت که 6 درصد کمتر از سال 2019 میلادی است.

در این گزارش از کشورهای دنیا خواسته شده که کوشش نمایند تا افراد فقیر محافظت شوند؛ ویروس کرونا همچنان به اقتصاد کشورها آسیب وارد نموده که در صدر آن هشت کشور آسیایی از جمله افغانستان محتمل است با رکود شدید مالی روبرو شوند.

بانک دنیای در بخشی از گزارش خود گفته که این بانک، 160 میلیون دلار را برای یاری به کشورهای آسیب پذیر آسیایی در نظر گرفته است.

عبدالحسیب موحد معاون فنی اداره ملی آمار و معلومات افغانستان، آمارهای منتشره توسط بانک دنیای درباره رشد اقتصاد افغانستان را نادرست می داند.

موحد تأکید نموده که مهم ترین عامل رشد اقتصاد افغانستان، کشاورزی است و با توجه به بارندگی های امسال، رشد اقتصاد این کشور مثبت خواهد بود.

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: ایرنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 995

به "خبرنگاران کرونا و هشدار بانک جهانی نسبت به رکود شدید مالی افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا و هشدار بانک جهانی نسبت به رکود شدید مالی افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید