کدام کشورها به مسافران واکسن کرونا می زنند؟

به گزارش یزد بلاگ، ایسنا/ بدنبال آخرین خبرهای منتشر شده، این پرسش مطرح می گردد که کدام کشورها به مسافران واکسن کرونا می زنند؟

کدام کشورها به مسافران واکسن کرونا می زنند؟

روسیه اولین کشور عرضه نماینده واکسن کووید به توریستان است. Enno Lenze، یک کارآفرین، روزنامه نگار و مدیر یک موزه در آلمان حاضر بود بخاطر واکسن سفر کند. او نخست از پزشکان محلی در شهر برلین درباره واکسن اضافه پرس وجو کرد، برای تزریق واکسن در صربستان درخواست داد و درباره گزینه های موجود در امارات متحده عربی، عراق و... تحقیق کرد و حتی خواست شانس خود را با ویزای آمریکا امتحان کند. پایان یک شرکت توریستی در نروژ پیدا شد که بسته سفر شامل پرواز به مسکو و واکسن اسپوتنیک وی را عرضه می کرد.

لنز به همراه 50 آلمانی دیگر اولین دوز واکسن کووید را در روسیه تزریق نموده اند و بزودی برای تزریق دوز دوم به مسکو خواهند رفت. دولت روسیه موظف است این مسافران را سه روز تحت نظر داشته باشد، اما به اعتقاد این کارآفرین آلمانی فرصت خوبی برای گشت وگذار در مسکو و آشنایی با سفینه های فضایی در دوران جماهیر شوروی است.

این آژانس مسافرتی نروژی بدنبال تقاضای زیاد برای سفر به خاطر واکسن، یک تور سه هفته ای با عنوان سلامت عرضه نموده که توریستان فاصله بین دو دوز واکسن را می توانند در آبگرم های ترکیه سپری نمایند. این شرکت توریستی همچنین تور سفر سیبری با قطار همراه با واکسن را عرضه نموده که تا به حال 600 نفر از آلمان، سوئیس و چند کشور اروپایی دیگر در آن ثبت نام نموده اند.

در آمریکا با سرعت دریافت تزریق واکسن به افراد بالغ، بعضی ایالت ها که واکسن بیشتری دارند، برنامه تزریق به مسافران را آغاز نموده اند. مثلا از ماه ژوئن در آلاسکا که بخشی از ایالت متحده آمریکا است، تزریق واکسن کووید به مسافران در فرودگاه پیشنهاد می گردد. در داکوتای شمالی نیز تزریق واکسن کرونا به راننده های ترانزیتی کامیون که از کانادا وارد آمریکا می شوند، آغاز شده است. در فلوریدا افرادی که به صورت موقت یا برای تجارت به این ایالت سفر می نمایند، امکان تزریق واکسن کرونا را دارند.

در میامی نیز مقررات آزاد این اجازه را می دهد به افرادی که از آمریکای جنوبی و مرکزی با ویزا وارد می شوند واکسن تزریق گردد. دنیل کوردوا، یک اقتصاددان اهل پرو که در دانشگاه فلوریدا کار می نماید پیروز شده با ویزای آمریکا واکسن کووید را دریافت کند. او با یک پرواز از شهر لیما به میامی رفته و مستقیم به کمپ تزریق واکسن مراجعه نموده و با ارائه مدارک شغلی خود، این واکسن را تزریق نموده است. او گفت خیلی ها را در پرو و لیما می شناسد که به همین منظور به امریکا سفر نموده اند.

روزنامه مکزیکی ریفورما هم گزارش داد که آدم برها (Coyotes) این بار به افرادی که قصد دارند برای تزریق واکسن کووید به آمریکا بروند، یاری می نمایند.

اما مالدیو که سیاست افزایش توریست را در پیش گرفته شده، با استراتژی 3V (تعطیلات، واکسن، بازدید) توریستان را برای سفر به این کشور همراه با تزریق واکسن کووید تشویق می نماید. عبدالله ماسوم، وزیر توریستی مالدیو به CNBC گفت در حالیکه فقط حدود 13 درصد از مالدیو واکسینه شده اند، اما حدود 90 درصد از کارگران خط مقدم توریستی واکسن کووید را دریافت نموده اند که از اهمیت این کشور به صنعت توریستی ناشی می گردد.

صربستان نیز تجربه تزریق واکسن به مسافران بین المللی را دارد، این کشور حدود سه میلیون واکسن فایزر، آسترازنکا، اسپوتنیک وی و سینوفارم برای شهروندانش خریده که بیشتر از حد مورد احتیاج بود، بنابراین واکسن اضافه را به ملیت های دیگری که به صربستان سفر نمایند، تزریق می نماید. به گزارش یورونیوز، تا به امروز بیش از 22 هزار نفر خارجی واکسن کووید را در صربستان دریافت نموده اند. بیشتر این افراد از همسایگان صربستان و حوزه بالکان بوده اند، شهروندانی از کانادا نیز به انگیزه تزریق واکسن به صربستان سفر نموده اند.

چالشی که بسیاری از کشورها با آن روبه رو هستند نابرابری جهانی در تهیه و توزیع واکسن است. براساس مطالعه اجرا شده در دانشگاه آکسفورد، 82 درصد از واکسن های کووید به کشورهایی با درآمد بالا و اقتصاد متوسط رو به بالا رسیده و فقط 0.2 درصد واکسن ها برای کشورهای کم درآمد خریداری شده است. برای کاهش این مشکل، کوشش هایی کوواکس درحال انجام است، اما کشورهای ثروتمند سهم بیشتری را برای عرضه واکسن در اختیار گرفته اند و اکنون که موج سفر به خاطر واکسن شکل گرفته، با توجه به اقتصاد از دست رفته بخش توریستی در بعضی کشورها، نگرانی هایی از بابت نگاه سرمایه داری به واکسن کووید که شانس آن را نصیب افراد ثروتمند می نماید و نه فقیر مطرح است.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: همگردی
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4094

به "کدام کشورها به مسافران واکسن کرونا می زنند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام کشورها به مسافران واکسن کرونا می زنند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید