اعداد و ارقام مالی در هفته سوم تیرماه 1399

به گزارش یزد بلاگ، در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب وکار در اقصی نقاط دنیا، از سوی رسانه ها، نهادهای مالی ملی و بین المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم ترین آنها را می توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

اعداد و ارقام مالی در هفته سوم تیرماه 1399

10 درصد و 12 درصد

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD): پیش بینی می گردد که در سرانجام امسال میلادی متوسط نرخ بیکاری در کشورهای عضو OECD به 10 درصد برسد. در صورت بروز موج دوم شیوع ویروس کرونا در دنیا، نرخ بیکاری در کشورهای عضو OECD می تواند تا سطح 12 درصد نیز افزایش یابد.

8.4 درصد

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD): متوسط نرخ بیکاری در کشورهای عضو OECD طی ماه مه (12 اردیبهشت تا 11 خرداد) 8.4 درصد بوده است که نسبت به ماه قبل از آن 0.1 واحد درصد کاهش نشان می دهد.

200 میلیارد روپیه

بلومبرگ: دولت هند میخواهد در راستای تأمین بخشی از منابع اقتصادی مورد احتیاج برای بسته های حمایتی به منظور یاری به خروج اقتصاد این کشور از رکود ناشی از بحران کرونا، معادل 200 میلیارد روپیه (2.7 میلیارد دلار) از سهام خود در دو شرکت شبه دولتی را به فروش برساند.

12 میلیون شغل

بلومبرگ: ریشی سوناک، وزیر خزانه داری انگلیس، اعلام نمود سیاست های حمایتی دولت این کشور در دوران رکود ناشی از شیوع دنیای ویروس کرونا به حفظ بیش از 12 میلیون شغل در انگلیس یاری نموده است.

از 34 به 55 درصد

بلومبرگ: در سال 2016 سهم منابع انرژی تجدیدپذیر از برق تولیدشده در آلمان 34 درصد بوده است؛ این رقم در نیمه نخست امسال میلادی به 55 درصد رسیده است.

953 هزار شغل و 12.3 درصد

نشنال پست: مرکز ملی آمار کانادا اعلام نمود که در ماه ژوئن (12 خرداد تا 10 تیر) حدود 953 هزار شغل جدید در این کشور ایجاد شده و نرخ بیکاری به 12.3 درصد کاهش یافته است.

2.9 میلیارد دلار و 37 میلیارد دلار

سی ان بی سی (CNBC): وارن بافت، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت هلدینگ برکشایر هاتاوی، بخشی از سهام خود در این شرکت به ارزش 2.9 میلیارد دلار را وقف امور خیریه کرد. با احتساب این مبلغ، وارن بافت از سال 2006 تا به امروز حدود 37 میلیارد دلار از ثروت خود را به امور خیریه اختصاص داده است.

36 هزار نفر

نیویورک تایمز: شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز آمریکا به کارکنان خود اطلاع داده است که در صورت تداوم بحران کنونی در صنعت گردشگری و حمل ونقل هوایی، در پاییز امسال میلادی 36 هزار نفر از آنها (معادل حدود 40 درصد از کل نیروی کار شرکت) را به مرخصی اجباری می فرستد.

8.3 درصد

سی ان ان: کمیسیون اروپا (بازوی اجرایی اتحادیه اروپا) در گزارش جدید خود درباره چشم انداز اقتصادی اتحادیه اروپا پیش بینی نموده است که اقتصاد این اتحادیه در امسال میلادی نسبت به سال گذشته 8.3 درصد کوچکتر خواهد شد.

41 دلار

اویل پرایس: اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارشی میانگین قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال در نیمه دوم امسال میلادی را 41 دلار پیش بینی کرد که این رقم در مقایسه با پیش بینی قبلی 4 دلار افزایش نشان می دهد.

8.1 تریلیون وون کره جنوبی

فایننشال تایمز: شرکت سامسونگ در سه ماهه دوم امسال میلادی 8.1 تریلیون وون کره جنوبی (معادل 6.8 میلیارد دلار) سود عملیاتی کسب نموده است. سود عملیاتی شرکت سامسونگ در سه ماهه دوم امسال با وجود کاهش نسبی فروش به دلیل بحران دنیای کرونا حدود 23 درصد در مقایسه با دوره مشابه سال قبل افزایش نشان می دهد.

4.6 درصد

مارکت واچ: شرکت خدمات اقتصادی و بانکداری گلدمن ساکس در گزارش جدید خود پیش بینی نموده است که اقتصاد آمریکا در امسال میلادی 4.6 درصد در مقایسه با سال گذشته کوچکتر خواهد شد.

54.6 درصد

اداره آمار وزارت کار آمریکا: در سرانجام ماه ژوئن نسبت تعداد افراد شاغل به کل جمعیت در آمریکا به 54.6 درصد رسید که این رقم در مقایسه با اوایل امسال میلادی (قبل از شیوع گسترده کرونا) حدود 6.5 واحد درصد کاهش نشان می دهد.

5 درصد

یورو استات: شاخص قیمت مسکن در منطقه یورو طی سه ماهه نخست امسال میلادی 5.0 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش یافته است.

59.9 میلیارد یورو

یورو استات: مازاد حساب جاری کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سه ماهه نخست سال 2020 مجموعاً 59.9 میلیارد یورو بوده است.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1739

به "اعداد و ارقام مالی در هفته سوم تیرماه 1399" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعداد و ارقام مالی در هفته سوم تیرماه 1399"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید