تفاهم همراه اول با سمپاد برای بهره برداری از توانمندی استعدادهای درخشان کشور

به گزارش یزد بلاگ، تفاهم نامه همکاری بین همراه اول و سمپاد با هدف توسعه فعالیت های آموزشگاه همراه در بخش دانش آموزان دارای استعداد برتر امضا شد.

تفاهم همراه اول با سمپاد برای بهره برداری از توانمندی استعدادهای درخشان کشور

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آئین امضای تفاهم نامه همکاری بین همراه اول و سمپاد صبح روز چهارشنبه 19 آبان 1400 با حضور مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران، الهام یاوری، رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و بعضی از معاونان و مدیران هر دو مجموعه در ساختمان ستاره ونک برگزار گشت.

این تفاهم نامه زمینه ای برای تحقق مأموریت سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان مبنی بر شناسایی و فراهم کردن زمینه های رشد و ارتقای فرهنگی، پژوهشی و علمی استعدادهای برتر دانش آموزی ایران با استفاده از ظرفیت های توسعه و توانمندسازی نیروی انسانی موجود در همراه اول همانند آموزشگاه همراه خواهد بود.

حمایت از فرآیندهای آماده سازی و اعزام تیم های المپیادی، بکارگیری ظرفیت طرفین در ترویج برنامه های آموزشی و پرورشی مانند برگزاری دوره های فراگیر آمادگی برای آزمون ها و انتشار عمومی فیلم های آموزشی، بکارگیری ظرفیت طرفین در پشتیبانی از ترویج آموزش مهارت های نوین همانند برنامه نویسی، برگزاری رویدادها و مسابقات فناورانه و نوآورانه همانند برنامه نویسی، رباتیک، اینترنت اشیاء برای استعدادهای برتر منتخب سمپاد و... بخشی از ظرفیت های مندرج در متن این تفاهم نامه است.

اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول در این مراسم با بیان اینکه مصمم به استفاده از ظرفیت های نیروی انسانی متخصص هستیم، ابراز امیدواری کرد: این تفاهم نامه امکان پرورش و شناسایی پتانسیل های بالقوه و نیروی انسانی مستعد را داشته باشد.

وی اضافه نمود: معتقدیم برای حل مشکل کمبود نیروی انسانی متخصص یا استفاده از ظرفیت های موجودی که تا به امروز بکار گرفته نشده اند، فرهنگ سازی را باید از دوران تحصیلات مدرسه شروع کنیم تا افراد در دوران تحصیلات دانشگاهی نیز در جهت درست قرار گیرند.

همراه اول در پی تقویت انگیزه استعدادهای درخشان

یاوری، رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان نیز در ادامه این رویکرد همراه اول را موجب تقویت انگیزه ها دانست و اظهار کرد: این اقدام همراه اول در راستای سرمایه گذاری و بها دادن به استعدادهای درخشان کشور، موجب امیدبخشی و میل به پیشرفت در دانش آموزان می گردد که در آینده نتیجه ای جز پیشرفت کشور در پی نخواهد داشت.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4635

به "تفاهم همراه اول با سمپاد برای بهره برداری از توانمندی استعدادهای درخشان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم همراه اول با سمپاد برای بهره برداری از توانمندی استعدادهای درخشان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید