کارگروه اصلاح اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان تشکیل شد

به گزارش یزد بلاگ، تهران (پانا) - کارگروه اصلاح اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان براساس تبصره 12 قانون بودجه 1400، تشکیل شد.

کارگروه اصلاح اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش، براساس گزارش واصل شده طبق بند ک تبصره 12 قانون بودجه 1400 مبنی بر بازنگری اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان با هدف تقویت بنیه مالی فرهنگیان، رفع مسائل معیشتی آنها، نقش پذیری فرهنگیان و هیئت امنا در مدیریت صندوق، ایجاد شفافیت مالی و محاسباتی و تعارض منافع و معین شرایط حقوقی کارگروهی با نام تدوین اساسنامه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان برای رسیدگی به این موضوع شکل گرفت.

این کارگروه ترکیبی از برخی اعضای هیئت امنا شامل نمایندگان معلمان (لیلا نظرپور، امین الله سالاری و محسن مسعودی) و هم مرتضی حاجی به همراه دو نفر از معاونان وزیر آموزش و پرورش، علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع و قنام احمدی لاشکی معاون حقوقی و امور مجلس و تعدادی دیگر از مدیران و معاونان وزارت آموزش و پرورش و موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان است. همچنین طی حکمی از سوی رئیس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان، مهدی نیکدل مدیرعامل موسسه به نام دبیر آن منصوب شده است.

بنا بر حکم محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، دبیر کارگروه موظف است در ارتباطی موثر با سایر اعضای کارگروه و برای صلاح فرهنگیان، به نحوی اقدام کند تا اساسنامه با هدف رفع مسائل گذشته و استفاده از تمام ظرفیت های قانونی برای تحقق اهداف در نظر گرفته شده تدوین شود.

در حکم وزیر آموزش و پرورش تاکید شده است که این کارگروه موظف است هر دو هفته یکبار گزارشی از شرایط پیشبرد کارها ارائه کند.

تا به امروز دو جلسه از این کارگروه با حضور اعضای آن برگزار شده است و درباره مقدمات تدوین اساسنامه برنامه ریزی کرده اند؛ طبق قانون، زمان تکمیل اساسنامه و ارائه به مجلس شورای اسلامی سه ماه در نظر گرفته شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4297

به "کارگروه اصلاح اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان تشکیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگروه اصلاح اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان تشکیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید