چرا کریس ایوانز باید دوباره نقش کاپیتان آمریکا را بازی کند؟

به گزارش یزد بلاگ، این مقاله به تشریح دلایلی پرداخته که به ما نشان می دهند چرا کریس ایوانز باید به ایفای نقش کاپیتان آمریکا در دنیای سینمایی مارول بپردازد و چرا با توجه به میراثی که خلق نموده باید از این کار امتناع کند. بازیگر معروف، کریس ایوانز، دیگر قرار نیست در دنیای سینمایی مارول در نقش کاپیتان آمریکا دیده گردد، اگرچه او به راحتی می تواند هر وقت که می خواهد دوباره به این نقش بازگردد و لذا این امر باعث می گردد که از خود سوال کنیم آیا او باید این کار را انجام دهد یا خیر.

چرا کریس ایوانز باید دوباره نقش کاپیتان آمریکا را بازی کند؟

ایوانز در 12 فیلم دنیای سینمایی مارول، از جمله سه فیلم مستقل و چهار فیلم از فرنچایز انتقام جویان، نقش استیو راجرز یا همان کاپیتان آمریکا را بازی نموده است. اما آخرین حضور او در نقش کاپیتان آمریکا در فیلم انتقام جویان: انتها بازی بود که باعث شد بتواند پیش از بازگشتن به خط زمانی خود به عنوان یک پیرمرد، سنگ های بی نهایت را به موقع به مکان درستشان بازگرداند. ایوانز در نهایت سپر را به سم ویلسون یا همان فالکون با بازی آنتونی مکی داد و این کاراکتر به ایفای نقش کاپیتان آمریکای تازه در مجموعه سریالی فالکون و سرباز زمستان دیزنی پرداخت. او همپنین قرار است در قسمت چهارم فیلم کاپیتان آمریکا هم ایفای نقش کند.

اما ایوانز به تازگی بیان نموده که دوست دارد مجددا در نقش کاپیتان آمریکا به ایفای نقش بپردازد و تحقق این رویا برایش همچون معجزه خواهد بود. به علاوه او صراحتا از مکی برای حضور در این نقش حمایت نموده و در یکی از توییت های خود نوشته که سم ویلسون کاپیتان آمریکای بعدی خواهد بود چراکه کاپیتان آمریکای 4 در حال حاضر به کارگردانی جولیوس اونا در حال ساخت است و مکی قرار است به ایفای نقش این کاراکتر بپردازد. به علاوه، ایوانز پس از بازی در انتقام جویان انتها بازی، در مینی سریال دفاع از جیکوب اپی تی وی پلاس، به ایفای نقش پرداخته و وظیفه صداپیشگی باز لایت یر در فیلم لایت یر پیکسار را بر عهده داشته و در فیلم های کوتاه مرد آزاد و بالا رو نگاه نکن، نیز حاضر شده و در کل حضور چشمگیری در هالیوود داشته و در فیلم مرد خاکستری نیز نقش شرور داستان را ایفا نموده است.

سکانس نهایی فیلم انتقام جویان انتها بازی، راه را برای بازگشتن کریس ایوانز به این نقش هموار نموده است، زیرا سفر استیو راجرز برای بازگرداندن سنگ های بی نهایت، قطعا باعث می شود که امکان ماجراجویی های تازهی در بازه های زمانی مختلف دنیای سینمایی مارول وجود داشته باشد. به علاوه این فیلم باعث شد که ایوانز مجددا با پگی کارتر متحد شود. بنابراین تا زمانی که ایوانز زنده است نقش کاپیتان آمریکا با او همراه خواهد بود، زیرا کاراکتری که کریس یک دهه در آن ظاهر شده به فراوری فرنچایزهای منحصربه فردی ختم شده است.

ایوانز هم اکنون در سنی عالی واقع شده است و لذا می تواند تا یک دهه دیگر نیز به ایفای این نقش بپردازد و با توجه به اتفاقات متعددی که در فیلم انتها بازی برای او در نقش استیو راجرز رخ داد، داستان های زیادی برای گفتن وجود دارد. بنابراین اگر قرار نیست که او در نقش این کاراکتر حاضر شود باید علت خوبی برای این موضوع وجود داشته باشد، زیرا علتی وجود ندارد که یک بازیگر محبوب از نقشی که در آن خوش درخشیده به راحتی کنار گذاشته شود.

در دنیای سینمایی مارول استیو راجرز در نقش کاپیتان آمریکا چیزهای زیادی برای گفتن دارد

در حالی که قرار است به زودی سم ویلسون در دنیای سینمایی مارول در نقش کاپیتان آمریکا ظاهر شود، هنوز فرصت زیادی برای این دو بازیگر وجود دارد تا هر کدام از آن ها در نقش خود ظاهر شوند، آن هم در شرایطی که صحبت از دنیاهای چندگانه به میان آمده و قطعا می توان به داستان ها پیچ و تاب بیشتری داد. با توجه به ماجراهای ناگفته ای که ایوانز برای بازگرداندن سنگ های بی نهایت به جایگاه واقعی شان پشت سر گذاشته و هنوز آن ها را برای ما تعریف ننموده، قطعا دنیای سینمایی مارول می تواند برای سالیان سال از داستان های استیو راجرز یا همان کاپیتان آمریکا برای جذب مخاطب استفاده کند و به روایت آنچه که در جنگ جهانی دوم برایش روی داد بپردازد.

در حقیقت سفر او برای بازگرداندن سنگ های بی نهایت می تواند به یک سه گانه پیروز تبدیل شود، زیرا بعید به نظر می رسد که راجرز توانسته باشد این سنگ ها را بدون هیچ مسئله ای و خیلی بی سر و صدا به جایگاه واقعی شان بازگردانده باشد. بنابراین چنین داستانی باعث می شود که بتوان به راحتی ایوانز را در نقش راجرز به دنیای مارول بازگرداند و به او اجازه داد در این دنیای چندگانه مجددا به ایفای نقش کاپیتان آمریکا بپردازد. اگر این اتفاق بیفتد او می تواند از داستان های مختلفی که برایش پیش آمده به عنوان علت خوبی برای حضور در این نقش استفاده کند و به همگان نشان دهد که هنوز برای کنار گذاشتن او خیلی زود است.

کریس ایوانز در محدوده سنی عالی ای واقع شده است و می تواند داستان کاپیتان آمریکا را ادامه دهد

کریس ایوانز فقط 41 سال سن دارد و لذا گزینه مناسبی برای ادامه داستان استیو راجرز است و می تواند حداقل یک دهه دیگر در این نقش حضور داشته باشد. قطعا او می تواند در سه گانه دیگری با موضوع کاراکتر کاپیتان آمریکا به ایفای نقش بپردازد و یا در برخی از سریال های دیزنی پلاس، نقش این کاراکتر را ایفا کند. البته این بازیگر باید برای ظاهر شدن در نقش کاپیتان آمریکا همچنان روی فرم باشد و فرم بدنی مجذوب کننده خود را حفظ کند که کار ساده ای نیست.

در حقیقت در طی این سال ها کریس ایوانز به خوبی توانسته کاراکتر کاپیتان آمریکا را چه از نظر فیزیکی و چه از نظر اخلاقیات برای مخاطبان تعریف کند و استانداردهای منحصربه فرد خود را بر روی این شخصیت دنیای سینمایی مارول بنهد، بنابراین ایفای این نقش به وسیله یک بازیگر دیگر کار چندان ساده ای نیست و برترین تصمیم این است که خود او به ایفای نقش کاراکترش بپردازد.

کاپیتان آمریکا برای ایوانز همچون کاراکتر جیمز باند خواهد بود

در واقع چه ایوانز بخواهد و چه نخواهد، همواره موظف است فراز و نشیب های نقش کاپیتان آمریکا را تا انتها عمر بر دوش بکشد و این نقش همچون کاراکتر جیمز باند، همواره در کنار او باقی خواهد ماند. ایوانز بیان نموده زمانی که در نقش این کاراکتر ظاهر می شده برایش برترین سال ها بوده و این شانسی بود که نصیب کمتر بازیگری می شد و او خوش شانس بوده که چنین فرصتی در عرصه بازیگری نصیبش شده است. بنابراین حاضر شدن در این نقش تا زمانی که کاپیتان آمریکا به انتها راه خود برسد چیزی است که کریس ایوانز باید به صورت جدی بر روی آن کار کند زیرا این کاراکتر به حضور ایوانز احتیاج دارد.

فیلم ها و سریال های فاز 4 دنیای مارول پیش از این نیز به مقدار کافی چالش برانگیز و پرفراز و نشیب شده اند و اگر ایوانز نیز نقش کاپیتان آمریکا را رها کند همه چیز نور علی نور خواهد شد. البته قطعا مخاطبان قبول دارند که روزی ایوانز مجبور می شود این کاراکتر را برای همواره کنار بگذارد اما مطمئنا آن روز امروز نیست. بنابراین ایوانز موظف است این میراث را زنده نگاه دارد و تا تنور داغ است نان را بچسباند و تا می تواند در این نقش ظاهر شود زیرا بعدا دیگر پشیمانی سودی ندارد.

اجرای ضعیف و استقبال نه چندان خوب از فیلم ها و سریال های بعدی کاپیتان آمریکا می تواند میراث کریس ایوانز را برای همواره نابود کند

از طرف دیگر، ایوانز همواره نگران است که نتواند تیمی خلاق را برای ارائه داستان های شگفت انگیز پیدا کند و لذا فیلم ها و سریال های بعدی کاپیتان آمریکا با آن چنان پیروزیتی رو به رو نشوند و میراثی که او به عنوان کاپیتان آمریکا برای خود کسب نموده در یک چشم بر هم زدن از دست برود. ایوانز حق دارد که نگران میراثی باشد که در حماسه جنگ ابدیت برای خودش کسب نموده، زیرا این فیلم به روایت اوج داستان این کاراکتر پرداخت.

در واقع حتی اگر داستان های بیشتری برای گفتن به جای مانده باشد، در صورتی که تمام عناصر مانند قطعات پازل در کنار هم قرار نگیرند، باز هم این خطر وجود دارد که کل پروژه با شکست روبرو شود. استفاده از کاراکتر راجرز در فیلم کارگردانانی که توانایی چندان بالایی ندارند و یا ناتوانی در استفاده از ویژگی هایی که ایوانز را منحصربه فرد نموده، می تواند میراث ایوانز را برای همواره نابود کند و از او کاراکتری به درد نخور و پیش پا افتاده بسازد.

بدون وجود تیم قبلی انتقام جویان، استیو راجرز ممکن است دیگر مجذوب کنندهیتی نداشته باشد

به علاوه ممکن است بدون حضور تونی استارک، ثور، بلک ویدو و غیره، استیو راجرز با حضور ایوانز نتواند به مقدار فازهای 1 تا 3 دنیای مارول خوش بدرخشد. یکی از مجذوب کننده ترین جنبه های کاراکتر ایوانز در این نقش به شوخی هایی بازمی شود که او با دیگر انتقام جویانش می کرد و در حقیقت کاراکتر بامزه و دل نشین او بود که مخاطبان را به سمتش جذب کرد، بنابراین مخاطبان باید تمامی این ویژگی های اخلاقی او را بعد از انتها بازی برای همواره به فراموشی بسپارند.

رابطه بین او، تونی استارک با بازی رابرت داونی جونیور و تیم انتقام جویان یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که سبب بنا نهادن کل این فرنچایز در دنیای سینمایی مارول شد. اما هم اکنون که استارک مرده و دیگر در این دنیای سینمایی حضور ندارد، شاید دیگر حضور ایوانز در این لباس سفید و قرمز معنایی نداشته باشد و نتواند برای مخاطبان این دنیای سینمایی مجذوب کننده باشد.

شاید مخاطبان دوباره از نقش کاپیتان آمریکا استقبال کنند

در نهایت، این احتمال وجود دارد که دوباره ایوانز در نقش کاپیتان آمریکا به دنیای سینمایی مارول بازشود و اگر این اتفاق بیفتد قطعا مخاطبان بسیاری از او استقبال خواهند کرد، بنابراین همین امر سبب می شود که دست اندرکاران دنیای مارول به این فکر بیفتند که بیشتر از او در نقش کاراکتر کاپیتان آمریکا استفاده کنند. همین موضوع باعث می شود که حضور سم ویلسون در نقش کاپیتان آمریکا چندان مورد توجه قرار نگیرد، هر چند هنوز هیچ چیزی تعیین نیست و معلوم نیست که در کاپیتان آمریکا 4 چه اتفاقی روی خواهد داد.

بنابراین اگر مردم از حضور سم در این نقش استقبال کنند می توان کاپیتان آمریکا 4 را انتهای تلخ برای ایوانز دانست. اما در کل کاراکتر استیو راجرز همواره کاراکتری مخصوص همه دوران بوده و شاید بازگرداندن او به این فرنچایز و فیلم های دیگر، بتواند مخاطبان را سرگرم کند. هر چند حضور او ممکن است باعث سردرگمی مخاطبان شود زیرا آن ها ر کوشش اند تا خود را با فاز 4 دنیای سینمایی مارول و بعد از آن سازگار کنند. همان طور که ویژن در انتقام جویان عصر اولتران می گوید، هر چیزی که مدام تکرار شود لزوما زیبا نیست و ممکن است این امر در خصوص ایوانز در نقش کاپیتان آمریکا نیز صدق کند.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 مرداد 1401 بروزرسانی: 9 مرداد 1401 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4852

به "چرا کریس ایوانز باید دوباره نقش کاپیتان آمریکا را بازی کند؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "چرا کریس ایوانز باید دوباره نقش کاپیتان آمریکا را بازی کند؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا کریس ایوانز باید دوباره نقش کاپیتان آمریکا را بازی کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید