پیش بینی بورس در هفته آخر مهر، حرکت آرام در ساحل1.5میلیون واحدی

به گزارش یزد بلاگ، خبرنگاران : فرایند های درونی بازار سهام در سه هفته گذشته نشان می دهد که بورس در هفته چهارم مهرماه فرایندی کم نوسان را در پیش خواهد داشت.

پیش بینی بورس در هفته آخر مهر، حرکت آرام در ساحل1.5میلیون واحدی

به گزارش خبرنگاران، بورس تهران در شرایطی به استقبال هفته چهارم مهرماه می رود که شاخص کل بورس نسبت به ابتدای ماه در سطح پایین تری قرار گرفته است. شاخص کل در انتها معاملات روز چهارشنبه در رقم یک میلیون 561 هزار واحد ایستاد. در مجموع 17 روز معاملاتی مهرماه، شاخص کل 13 روز در کانال یک میلیون و 500 هزار قرار داشته است، در حالی که در مجموع 64 روز معاملاتی کل فصل تابستان تنها 6 روز در این محدوده قرار داشت.

ثبات در کانال 1.5 میلیونی

در فرایند صعودی تیرماه، شاخص کل تنها یک روز در محدوده یک میلیون و 500 هزار واحد ماند و خیلی سریع به کانال های بالاتر صعود کرد. به نظر می رسد بورس در مرحله ای قرار گرفته که نه دلیلی برای ریزش به کانال پایین تر دارد و نه فشاری برای انتقال به کانال بالاتر وجود دارد. گویی خط حمایت و خط مقاومت بورس در محدوده 1.5 میلیونی قرار گرفته اند. با این حال آنالیز فرایند تغییرات عوامل درونی بازار می تواند به ما نشان دهد که بورس در چه مسیری قرار گرفته است.

ارزش معاملات کل بازار سهام

در هفته سوم مهرماه، میانگین ارزش معاملات بازار 16 هزار و 89 میلیارد تومان بود که نسبت به میانگین هفته پیشین 26 درصد رشد داشته است. میانگین ارزش معاملات در هفته دوم نیز نسبت به هفته اول 16 درصد افزایش یافته بود. در واقع طی سه هفته ابتدایی ماه ارزش معاملات بازار فرایندی صعودی داشته است.

ارزش معاملات خرد

میانگین ارزش معاملات خرد هفته سوم مهرماه 13 هزار و 146 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین 27 درصد بیشتر است. ارزش معاملات خرد در هفته دوم نیز نسبت به هفته اول ماه 24 درصد افزایش داشت. در سه هفته گذشته ارزش معاملات خرد بورس رشد داشته است.

ارزش صف های فروش

میانگین هفتگی ارزش صفوف بازار در هفته سوم مهرماه نسبت به هفته دوم مهرماه کاهش داشت. میانگین ارزش صف های فروش هفته اخیر هزار و 921 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین 31 درصد کاهش یافته است. میانگین ارزش صف های فروش در هفته دوم نیز نسبت به هفته اول ماه 45 درصد کاهش یافته بود.

به نظر می رسد اگر فرایند کاهشی میانگین صف های فروش ادامه یابد، بورس به طور میانگین هفته ای صعودی را در پیش خواهد داشت.

ارزش صف های خرید

میانگین ارزش صف های خرید بورس در هفته سوم مهر ماه هزار و 474 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته دوم ماه 17 درصد کاهش نشان می دهد. در حالی که میانگین ارزش صف های خرید در هفته دوم ماه نسبت به هفته پیشین 110 درصد رشد داشت.

ورود و خروج پول حقیقی

مجموع تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی در سه هفته ابتدایی مهرماه منفی بوده است. یعنی هر هفته بورس با خروج پول حقیقی روبرو شده است. در هفته سوم مهرماه در مجموع 84 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شد که نسبت به هفته پیشین 87 درصد کاهش یافته است. مجموع پول حقیقی خروجی در هفته دوم نیز نسبت به هفته اول ماه 91 درصد کاهش یافته بود.

پیش بینی بورس هفته

آنالیز فرایندهای درونی بازار نشان می دهد که بورس در هفته چهارم مهرماه به طور میانگین فرایندی کم نوسان را در پیش خواهد داشت. اگر رشد میانگین ارزش معاملات و وجود مازاد عرضه در بازار، در هفته چهارم نیز تداوم داشته باشد شاخص بورس با ریزش همراه خواهد بود، اما از طرف دیگر، اگر فرایند نزولی خروج پول حقیقی ادامه یابد و بورس شاهد ورود پول های حقیقی باشد سهام داران می توانند امیدوار باشند که ورود پول های حقیقی به مازاد تقاضا و رشد شاخص های بورس منجر گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2449

به "پیش بینی بورس در هفته آخر مهر، حرکت آرام در ساحل1.5میلیون واحدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بورس در هفته آخر مهر، حرکت آرام در ساحل1.5میلیون واحدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید