پوشش متفاوت جشنواره چهلم با برنامه های متنوع سینمایی در صدا و سیما

به گزارش یزد بلاگ، نشست مشترک مدیران روابط عمومی جشنواره فیلم فجر و مدیران روابط عمومی سازمان صدا و سیما برای آنالیز ظرفیت های تعاملی میان دو طرف در محل دبیرخانه جشنواره فجر برگزار گردید.

پوشش متفاوت جشنواره چهلم با برنامه های متنوع سینمایی در صدا و سیما

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی چهلمین جشنواره فیلم فجر، در این جلسه یزدان عشیری مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، پژمان کریمی سرپرست اطلاع رسانی و امور رسانه های سازمان صدا و سیما، حمید خواجه نژاد مدیر روابط عمومی معاونت سیما، احمدرضا صدر سرپرست روابط عمومی معاونت صدا و آرش رمضانیان جانشین مدیر روابط عمومی فجر به تعامل و تبادل نظر پرداختند.

دغدغه ها و روینمودهای دو طرف برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره فیلم فجر در این نشست مورد بحث و آنالیز نهاده شد و سازمان صدا و سیما تمام ظرفیت های خود را برای پوشش هر چه بهتر جشنواره بیان کرد.

در این جلسه بعضی از برنامه ها و شبکه هایی که برای ساخت برنامه اعلام آمادگی کردند نیز مورد آنالیز نهاده شد. هم چنین توافق شد معاونت صدا و شبکه های رادیویی به شکل ویژه ای برنامه های فرهنگی جشنواره را مورد توجه قرار داده و برای مخاطبان تحلیلی رادیو، این برنامه های ویژه را در قالب برنامه های تخصصی پخش نمایند.

رسانه ملی به شکل تخصصی تری جشنواره فجر چهلم را پوشش خواهد داد

سرپرست اطلاع رسانی و امور رسانه های سازمان صداوسیما در حاشیه این جلسه به مرکز اطلاع رسانی روابط عمومی چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت: در حوزه صدا و چه در حوزه سیما در رسانه ملی کوشش می کنیم به شکل تخصصی و ویژه تری به چهلمین جشنواره فیلم فجر نگاه کنیم.

وی با بیان اینکه جشنواره فجر به سال چهلم خود رسیده و به نوعی دوره بلوغ خودش را تجربه می نماید، گفت: با توجه به این موقعیت ویژه، به عهده اهالی رسانه است که به ابعاد مختلف برگزاری آن بپردازند و نگاه آسیب شناسانه به آن داشته باشند و با طراحی ساز و کار علمی به بالندگی هرچه بهتر جشنواره یاری کنیم.

پژمان کریمی گفت: ما سال جاری چه در حوزه صدا و چه در حوزه سیما در رسانه ملی کوشش می کنیم به شکل تخصصی و ویژه تری به جشنواره نگاه کنیم و به مسائل مختلف جشنواره بپردازیم. آن گونه که برنامه سازان و مدیران شبکه ها در نظر دارند مثل ادوار سال گذشته همزمان با ایام برگزاری جشنواره، از افتتاحیه تا اختتامیه برنامه های مختلفی را روی آنتن ببرند. این تدارک ویژه هم به شکل گزارش و به شکل برنامه زنده و ضبط شده است.

او با اشاره به اینکه برنامه های ویژه جشنواره بزودی اعلام خواهد شد، گفت: سال جاری چندین گروه برنامه سازی و فنی به طور دائمی در ایام جشنواره در سالن اصلی جشنواره - ویژه رسانه ها حضور خواهند داشت.

کوشش معاونت صدا برای انعکاس تغییرات رویکردی جشنواره

احمدرضا صدر سرپرست روابط عمومی معاونت صدا نیز در تبادل نظر با مرکز اطلاع رسانی چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت: یکی از اتفاق هایی که در سال های گذشته رخ می داد، برنامه های رادیو جشنواره را به شکل سنتی پوشش می دادند. یک گروهی در مقر جشنواره مستقر می شد و با همراهی منتقد یا مجری منتقد با عوامل فیلم ها تبادل نظریی را انجام می دادند و به شکل سطحی درباره فیلم ها صحبت می کردند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه جشنواره سال جاری رویکرد متفاوت تر و غنی تری نسبت به دوران گذشته دارد، مقرر شد که رادیو هم به صورت ویژه تری به این رویداد توجه کند و در کنار برنامه هایی که همواره فراوری می نموده است به فراوری برنامه هایی تازه به شکل تخصصی و تحلیلی بپردازد.

صدر با بیان اینکه ما خود را در رادیو ملزم می دانیم تغییرات رویکردی در جشنواره را به شکل درستی منعکس کنیم، گفت: از آنجایی که مخاطبین رادیو به علت شکل رسانه، مخاطبانی تحلیلی هستند و برنامه های سال جاری جشنواره هم شکل تحلیلی و علمی دارند ما در صدد آنیم که این برنامه ها را هم به وسیله رادیو منعکس کنیم.

سرپرست روابط عمومی معاونت صدا با اشاره به اینکه رادیو معارف و رادیو اقتصاد هم سال جاری به عنوان دو شبکه تخصصی در جریان برگزاری جشنواره همراه جشنواره چهلم هستند گفت: هشت برنامه ای که فعلاً برای جشنواره داریم، برنامه های کافه رادیو، سودای سیمرغ، شب چراغ، برداشت چهل، پرانتز باز، تصویر خیال، هدهد صبا و حوض نقره هستند. این برنامه ها ممکن است تغییر کند و این فهرست نهایی در روزهای آینده اعلام خواهد شد. شبکه های رادیویی جوان، تبادل نظر، فرهنگ، نمایش، سلامت، صبا و ایران، شبکه هایی هستند که فعلاً برنامه آنها معین شده ولی به یقین تعداد شبکه ها و برنامه های رادیو برای جشنواره بیشتر خواهد شد.

چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی از 12 تا 22 بهمن به دبیری مسعود نقاش زاده برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1401 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4766

به "پوشش متفاوت جشنواره چهلم با برنامه های متنوع سینمایی در صدا و سیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش متفاوت جشنواره چهلم با برنامه های متنوع سینمایی در صدا و سیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید