مجلس به پررنگ شدن نقش شوراها یاری کند

به گزارش یزد بلاگ، با وجود اتفاقی که در موضوع مالیات بر ارزش افزوده افتاده است اما می گردد در لایحه درآمدهای پایدار با تدابیر و اصلاحاتی سمت وسوی لایحه را درست کرد.

مجلس به پررنگ شدن نقش شوراها یاری کند

به گزارش شهر، الهام فخاری در نشست هیات رئیسه شورای اسلامی استان تهران که با حضور مجتبی توانگر نماینده مجلس شورای اسلامی برگزار گشت؛ گزارشی از عملکرد شواری استان تهران ارائه کرد و گفت: در مصوبه اخیر که در خصوص بحث مالیات بر ارزش افزوده بود، همه شوراها به ویژه شورای استان تهران نسبت به آن نقد داشتند و البته همه هم قائل به این هستند که توانایی های اداری مجموعه شوراها به لحاظ اینکه ساختار دبیرخانه ای مان بسیار محدود است ضعیف است و بودجه تعریف شده ای نداریم،

به گفته او، در این شرایط نقش آفرینی مان و بخش های مشاوره ای که باید شورا داشته باشد و بتواند ارتباط مستمر داشته باشد، ضعیف می گردد. گرچه شهرداری ها و شهرداری تهران مشاور مجلسی دارند اما شوراها به عنوان نهاد مهمی که باید با قوه مقننه در ارتباط باشند، این ساختار را ندارد و این امکان را به لحاظ کمبود منابع و کمبود ساختار دبیرخانه ای نتوانسته گسترش بدهد.

بر اساس گزارش روابط عمومی شورای استان تهران، فخاری گفت: فکر می کنم شما به عنوان نماینده مردم تهران می توانید در این موارد اثربخش باشید و شورا را پرتوان تر کنید. پیشنهادهایی هم داریم. با وجود اتفاقی که در موضوع مالیات بر ارزش افزده افتاده است اما می گردد در لایحه درآمدهای پایدار با تدابیر و اصلاحاتی سمت وسوی لایحه را درست کرد. در جایی که عوارض یا ابلاغ ها را معین می نماید، می گردد به گونه ای که مد نظر جمع است، اصلاح گردد. به هر حال حضور دکتر قالیباف و بسیاری از کسانی که سابقه مدیریت شهری را داشتند در مجلس یک ظرفیت مثبت به نفع مدیریت شهری و شوراها می دانیم و امیدواریم اتفاقاتی که در آینده هم می افتد به توانمندتر شدن مدیریت شهری، به خصوص به پررنگ تر شدن نقش شوراها به عنوان مجلس های محلی یاری کند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2948

به "مجلس به پررنگ شدن نقش شوراها یاری کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس به پررنگ شدن نقش شوراها یاری کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید