قدردانی از حمایت های ایران و تاکید بر توسعه فعالیت های رسانه ای

به گزارش یزد بلاگ، خبرنگاران: مدیر مرکز اخبار تلویزیون مرکزی چین با قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران در تاسیس و فعالیت نمایندگی این شبکه در کشورمان، بر توسعه فعالیت های رسانه ای و همکاری های مشترک دو کشور تاکید نمود.

قدردانی از حمایت های ایران و تاکید بر توسعه فعالیت های رسانه ای

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، هیئت رسانه ای تلویزیون مرکزی جمهوری خلق چین(cctv) به سرپرستی هانگ چان فانگ، معاون سردبیر و مدیر مرکز اخبار این رسانه با حضور در ساختمان معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن ملاقات و گفت وگو با حسین انتظامی بر افزایش همکاری های رسانه ای و مناسبات فرهنگی تاکید نمودند.

حسین انتظامی در این ملاقات ضمن قدردانی از فعالیت تلویزیون مرکزی چین (cctv) با اشاره به زیرساخت های مشترک فرهنگی دو کشور ایران و چین، بر توسعه روابط رسانه ای بین دو کشور و همچنین تقویت جریان رسانه ای مبتنی بر بیان واقعیات موجود در برابر بعضی جریان های خبری غربی تاکید نمود گفت: فعالیت رسانه هایی با پیشینه فرهنگی و مناسبات مشترک بر توسعه روابط دو کشور نیز موثر است.

وی با بیان اینکه دو کشور ایران و چین به دلیل پیوستگی های تمدنی، خاستگاه شرقی، روابط فرهنگی و تجاری صندلی مهمی در فضای رسانه ای دنیا دارند، از فعالیت های رسانه ای تلویزیون مرکزی چین با هدفگذاری تقویت این نگاه مشترک و اطلاع رسانی دقیق و واقع گرایانه تشکر کرد.

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد نیز با تاکید بر تقویت فعالیت های رسانه ای با موضوع توسعه روابط میان کشورها، به سیاست های دولت تدبیر و امید در بحث توسعه سیاست های رسانه ای و تقویت دیپلماسی رسانه ای اشاره نمود و گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد برای تقویت و توسعه روابط رسانه ای میان دو کشور همکاری های لازم را داشته باشد.

هانگ چان فانگ، معاون سردبیر و مدیر مرکز اخبار تلویزیون مرکزی چین نیز در این ملاقات با تشکر صمیمانه از حمایت ها و همکاری های جمهوری اسلامی ایران، از پیشنهاد معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد استقبال کرد و گفت: با توجه به پیشینه درخشان تمدنی دو کشور، همکاری های فرهنگی و رسانه ای دو کشور قابلیت بالایی برای افزایش فعالیت های مشترک دارد و ما از ایجاد این فرصت برای توسعه روابط به بهترین شکل استفاده خواهیم کرد.

وی ضمن ارائه پیشنهاداتی برای همکاری های دوجانبه تاکید نمود: تلویزیون مرکزی چین در انعکاس اخبار سه شاخص عدالت، واقع گرایی و خوشبینی را مدنظر قرار داده و همیشه بر انتشار اخبار بدون جهت گیری های مغرضانه سیاسی تاکید داشته و تنها بر حفظ منافع مشترک و تعامل با سایر کشورها به ویژه ایران گام برداشته است.

مدیر مرکز اخبار تلویزیون مرکزی چین همچنین با انتقاد از نگاه غیرمنصفانه و جانبدارانه رسانه های غربی در انعکاس اخبار، از امضای تفاهم نامه های همکاری میان رسانه متبوع خود و رسانه های ایرانی بویژه صداوسیما استقبال کرد.

وی با اشاره به طرح کمربند مالی جاده ابریشم و جاده ابریشم دریایی، از ایران به عنوان کشوری استراتژیک و تاثیرگذار یاد کرد که می تواند در این طرح با چین همکاری کند.

هانگ چان فانگ همچنین بر استفاده از تجربیات فعالان رسانه ای ایران تاکید و از مسئولان معاونت مطبوعاتی و فعالان رسانه های ایرانی برای بازدید از تلویزیون مرکزی چین دعوت به عمل آورد.

انتظامی نیز در بخش دیگری از این نشست، با استقبال از طرح تبادل خبرنگار و تجربیات رسانه ای میان دو کشور، این اقدام را راهی برای توسعه فعالیت های رسانه ای عنوان و بر استفاده از ظرفیت فعالیت های چندرسانه ای تاکید نمود.

مدیر مرکز اخبار تلویزیون مرکزی چین نیز در سرانجام این نشست با اشاره به سفر هیئت همراه خود به بعضی شهرهای ایران گفت: ایران کشوری است که باید از نزدیک، واقعیات آن را درک کرد چرا که پیشرفت های ایران در زمینه های مختلف تحسین برانگیز است.

به گفته فانگ، تلویزیون مرکزی چین به عنوان بزرگترین اپراتور تلویزیونی در این کشور، علاوه بر چینی به پنج زبان دیگر نیز فعالیت می نماید.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

اسلیم فا: اسلیم فا: مجله دوخت و دوز، طراحی لباس و انتخاب لباس

منبع: تسنیم
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 280

به "قدردانی از حمایت های ایران و تاکید بر توسعه فعالیت های رسانه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدردانی از حمایت های ایران و تاکید بر توسعه فعالیت های رسانه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید