طرز تهیه انواع غذا با پنیر پیتزا

به گزارش یزد بلاگ، غذا با پنیر پیتزا تنوع بسیار بالایی دارد و انواع غذا های خوشمزه و لذیذ را می توان با این ماده غذایی درست کرد. مرغ، گوشت چرخ نموده، سیب زمینی، بادمجان، نان تست و سوسیس انواع موادی هستند که با پنیر پیتزا ترکیب شده و یک غذای جدید ابداع می گردد.

طرز تهیه انواع غذا با پنیر پیتزا

خبرنگاران | سرویس آشپزی - پنیر پیتزا نوعی پنیر تولید شده پاستوریزه است که اغلب به اشکال رنده شده یا ورقه ای بر روی غذا قرار داده می شود و با ذوب شدن حالت کشسانی به خود می گیرد. در واقع چرب بودن این پنیر و عطر و طعم دلپذیر آن پس از حرارت دیدن، باعث شده که در غذا های زیادی مورد استفاده قرار گیرد. اگر شما هم عاشق طعم پنیر پیتزایید و می پرسید با پنیر پیتزا چی درست کنم که هم متنوع باشه هم آسون؛ این مطلب را از دست ندهید. در این مقاله قصد داریم انواع غذا با پنیر پیتزا را مرور کنیم.

در صورتی که مطالعه قسمت خاصی از این مطلب مد نظر شماست، با انتخاب عناوین ارائه شده در فهرست موضوعی زیر به موضوع دلخواه خود برسید.
  • غذا با پنیر پیتزا و مرغ
  • غذا با پنیرپیتزا و گوشت چرخ نموده
  • غذا با پنیر پیتزا و سیب زمینی
  • غذا با پنیر پیتزا و بادمجان
  • غذا با پنیر پیتزا و نان تست
  • غذا با پنیر پیتزا و سوسیس

غذا با پنیر پیتزا و مرغ

غذای اول) پیتزا مرغ و قارچ نوعی غذا با پنیر پیتزا و قارچ و مرغ با فلفل دلمه ای است که بر روی لایه ای از خمیر پیتزا قرار می گیرد. مرغ را پس از پختن با پیاز و ادویه هایی نظیر زردچوبه، دارچین، فلفل و زنجبیل، ریش ریش می نمایند. خمیر پیتزا را کف قالب مورد نظر پهن می نمایند و مرغ، قارچ، فلفل دلمه ای را لایه به لایه روی ان می ریزند. در سرانجام با لایه ای از پنیر پیتزا روی مواد را می پوشانند و حدود 30 دقیقه در فر قرار می دهند تا پنیر روی آن ذوب شده و خمیر بپزد. پس از خارج کردن پیتزا از فر روی آن مقداری پودر آویشن می پاشند و با سس کچاپ سرو می نمایند. برای آشنایی با طرز تهیه پیتزا مرغ و قارچ می توانید به مطلب زیر مراجعه کنید:

پیتزا مرغ و قارچ؛ طرز تهیه و فوت و فن عالی شدن آن

غذای دوم) ماکارونی با سس بشامل و مرغ نوع دیگری از غذا با پنیر پیتزا و مرغ است. این غذای مغذی و خوشمزه با ظاهری وسوسه انگیز می تواند برای بچه ها غذایی مناسب باشد. برای تهیه ماکارونی با سس بشامل از سینه مرغ چرخ شده استفاده می شود که با پیاز داغ و ادویه هایی مانند فلفل سیاه، زردچوبه، پودر سیر و تفت داده شده و با افزودن رب گوجه فرنگی، گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای به آن سس مخصوصی درست می شود. این سس روی مخلوطی از ماکارونی آبکش شده، سیب زمینی سرخ شده و سس بشامل قرار می گیرد و سطح آن با لایه ای از پنیر پیتزا پوشانده می شود. این غذا نیز حدود 30 دقیقه در فر قرار می گیرد تا طبخ آن تکمیل شود. برای آشنایی با طرز تهیه ماکارونی با سس بشامل و مرغ به مطلب زیر مراجعه کنید:

طرز تهیه ماکارونی با سس بشامل و مرغ

غذای سوم) گراتن مرغ و سیب زمینی نوعی غذا با پنیر پیتزا و مرغ است که ترکیب مرغ، سیب زمینی و پنیر در آن طعم فوق العاده ای را ایجاد می نماید. ترکیب و مواد تشکیل دهنده این غذا به گونه ای است که برای افراد علاقمند به فست فود گزینه بسیار مناسبی است. برای تهیه این غذا برش های خلالی مرغ را با پیاز و فلفل دلمه ای تفت می دهند و با افزودن موادی همچون رب، نمک، فلفل، پودر پابریکا و کمی محلول زعفران آن را مزه دار می نمایند تا یک خوشمزه درست شود. سپس روی سس مرغ را با لایه هایی از سیب زمینی حلقه شده، قارچ ورقه شده و پیاز داغ می پوشانند. نوعی سس مخصوص تهیه شده از آرد ذرت، شیر، پنیر فرانسوی و زرده تخم مرغ را روی آن می ریزیند و با لایه ای از پنیر پیتزا می پوشانند. طبخ این غذا را می توان در فر یا روی اجاق گاز تکمیل کرد و پس از تکمیل پخت با سس کچاپ سرو کرد. طرز تهیه گراتن مرغ و سیب زمینی را به طور کامل در آموزش زیر دنبال کنید:

طرز تهیه گراتن مرغ و سیب زمینی بدون فر

غذا با پنیر پیتزا و گوشت چرخ نموده

نوعی غذا با پنیر پیتزا و گوشت چرخ نموده است که برای تهیه سس آن علاوه بر گوشت چرخ نموده از سبزیجات دیگری نظیر قارچ و فلفل دلمه ای استفاده می شود. برای درست کردن لایه های لازانیا، ، پنیر پیتزا و مایه گوشت به ترتیب روی هم قرار می گیرند و معمولا این ترتیب لایه ها 2 الی 3 بار تکرار می شود. لایه آخر لازانیا به طور کامل با پنیر پیتزای ورقه ای پوشانده می شود و سپس در ماکروفر، فر یا ماهیتابه طبخ آن تکمیل می شود. برای آشنایی با طرز تهیه لازانیا در ماکروفر، فر و ماهیتابه و نکات مهم و اصولی طبخ آن به مقاله زیر مراجعه کنید:

طرز تهیه لازانیا در ماکروفر، فر و ماهیتابه + نکات مهم و اصولی

غذا با پنیر پیتزا و سیب زمینی

سوفله سیب زمینی نوعی غذا با پنیر پیتزا و سیب زمینی است که می توان آن را به صورت ساده، با مرغ و با گوشت چرخ نموده درست کرد. ماده اصلی مورد استفاده در تهیه این غذا، سیب زمینی آبپز له شده است که با ترکیبی از پنیر چدار و پنیر پیتزا یا پنیر پارمزان، پیازچه خرد شده و تخم مرغ در قالب های مخصوص ریخته می شود و حدود 15 دقیقه در فر پخته می شود. نکته اساسی در تهیه سوفله سیب زمینی جدا کردن زرده و سفیده تخم مرغ و زدن سفیده در حدی است که حالت آهاری پیدا کند که در نهایت باعث پف کردن سوفله و رسیدن به کیفیت مطلوب خواهد شد. برای آشنایی با طرز تهیه سوفله سیب زمینی مطلب زیر را دنبال کنید:

طرز تهیه سوفله سیب زمینی (ساده، با مرغ، با گوشت چرخ نموده)

غذا با پنیر پیتزا و بادمجان

سوفله بادمجان یا موساکا نوعی غذا با پنیر پیتزا و بادمجان است که در دسته غذا های یونانی قرار گرفته است و در تهیه آن از بادمجان، گوشت چرخ نموده یا گوشت مرغ، پنیر پیتزا و سس سفید استفاده می شود. برای درست کردن سوفله بادمجان با تفت دادن گوشت چرخ نموده در پیاز داغ و افزودن نمک، فلفل، زردچوبه و رب گوجه فرنگی به آن سس گوشت مخصوصی درست می نمایند. سپس برش های بادمجان سرخ شده در روغن، سس گوشت، سس سفید و پنیر پیتزا را به صورت لایه لایه در ظرف سرو می چینند و به مدت 40-30 دقیقه در فر می پزند.

غذا با پنیر پیتزا و نان تست

پیتزا مخصوص با نان تست نوعی غذای ساده با پنیر پیتزا و نان تست است که مواد آن بنا به سلیقه و امکانات شخص قابل تغییر است و می تواند با گوشت یا سبزیجات و یا مخلوطی از هر دو تهیه شود. برای تهیه این پیتزا از کالباس و گوجه فرنگی حلقه شده و نان تست استفاده می شود که در ظرف سرو به صورت یکی در میان و به حالت دورانی چیده می شوند و روی آن ها با مخلوطی از تخم مرغ و شیر پوشانده می شود. در لایه آخر نیز مقداری پنیر گودا یا پنیر پیتزای رنده شده اضافه شده و 10 دقیقه در فر پخته می شود.

غذا با پنیر پیتزا و سوسیس

پیتزا پپرونی مخصوص یکی از غذاهای سریع با پنیر پیتزا و سوسیس بوده که در میان دوستداران غذا های تند و ادویه دار بسیار محبوب است. ماده اصلی این پیتزا نوعی سالامی تند ایتالیایی به نام پپرونی است که همراه با سس مخصوص تهیه شده از پیاز، سیر، و گوجه فرنگی، همراه با پنیر پیتزا یا پنیر پارمزان روی خمیر پیتزا قرار می گیرد و به مدت 15 دقیقه در فر پخته می شود.

در خاتمه به شما پیشنهاد می کنیم طرز تهیه پنیر پیتزا کش دار در منزل (پنیر پیتزا خانگی) را بخوانید و در کمال اطمینان از سلامت آن، یک غذای خوشمزه با پنیر پیتزا خانگی خود تهیه کنید.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

اسلیم فا: اسلیم فا: مجله دوخت و دوز، طراحی لباس و انتخاب لباس

منبع: setare.com
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3280

به "طرز تهیه انواع غذا با پنیر پیتزا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه انواع غذا با پنیر پیتزا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید