سربازان قربانی تعطیلی آرایشگاه ها، بازداشت و اضافه خدمت برای سر هایی که تراشیده نمی گردد

به گزارش یزد بلاگ، آرایشگاه ها با ابلاغ ستاد ملی کرونا تعطیل هستند، اما سربازان به علت نتراشیدن موی سر خود با اضافه خدمت روبرو می شوند.

سربازان قربانی تعطیلی آرایشگاه ها، بازداشت و اضافه خدمت برای سر هایی که تراشیده نمی گردد

به گزارش خبرنگار ، اواسط تیرماه سال گذشته بود که ستاد کل نیرو های مسلح با تصویب قانون منع تراشیدن موی سر سربازان با نمره 14، این قانون را به رده های مختلف نظامی ستاد کل نیرو های مسلح ابلاغ کرد و دستور اجرایی شدن آن را برای سربازان صادر کرد.

پیش از این سردار موسی کمالی رئیس سابق اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیرو های مسلح، در گفت و گو با خبرنگار ،در مورد کوتاه کردن موی سربازان،گفته بود: سربازی همیشه با تراشیدن موی سر همراه بوده، اکنون با توجه به آنالیز های صورت گرفته و ارتقای بهداشت فردی و امکانات مناسب یگان نیرو های مسلح و همچنین حسب توجه به علاقه جوانان، به منظور خوشایندسازی و افزایش جذابیت و نشاط خدمت سربازی، بر اساس تصمیمات اتخاذ شده تراشیدن موی سر سربازان با نمره 4 از سربازی حذف شد.

به گفته رئیس سابق اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیرو های مسلح، موی سر کارکنان وظیفه برای دیپلم و پایین تر در مراکز آموزش 10 و سرباز و سرجوخه در حین خدمت 10 تا 16، همچنین فوق دیپلم و بالاتر در مراکز آموزش 16 و افسر و درجه دار حین خدمت 16 تا 20 خواهد بود.

حدود 9 ماه از تصویب این قانون گذشته است و به گفته سربازان یگان های انتظامی و نظامی کشور، این قانون توسط فرماندهان یگان هایی که در آن به خدمت مشغول هستند رعایت نمی گردد و حتی در برخی از یگان ها فرماندهان به سربازان دستور دادند که موهایشان را با نمره 2 و در برخی از پادگان ها حتی موی سربازان با نمره صفر کوتاه نمایند و در صورت تمرد از دستور نیز سربازان به بازداشتگاه منتقل خواهند شد.

در همین رابطه به سراغ چند نفر از سربازان در یگان های مختلف انتظامی و نظامی کشور رفتیم و در مورد اصلاح موی سر از آن ها پرس و جو کردیم.

یکی از سربازان در مورد اجبار فرماندهان برای کوتاه کردن موی سرشان گفت: هر چند وقت یکبار فرمانده یگان خدمتی ما را به خط می نماید و موی سر ما را با نمره صفر می تراشد.

یکی دیگر از سربازان در این خصوص بیان کرد: در پادگانی در جنوب کشور ما را مجبور به کوتاه کردن موی سر با نمره 2 می نمایند.

سرباز دیگری که در پادگان غرب کشور در حال خدمت بود،گفت: موی سر ما سربازها را با نمره صفر می تراشند و اگر مقابل فرماندهان بایستیم و اصرار به کوتاه نکردن موی سرمان کنیم، ما را به بازداشتگاه می فرستند.

یکی از سربازان با بیان اجبار کردن فرماندهان به کوتاه کردن موی سرش در ایام کرونایی گفت: در این ایام که همه آرایشگاه ها تعطیل است ما را مجبور به کوتاه کردن موی سر می نمایند، ما از ابتلای به کرونا به دلیل رفتن به آرایشگاه ها می ترسیم و زمانی هم که به فرماندهان این موضوع را یادآور می شویم با غضب آن ها روبرو می شویم.

بحث اجرا نکردن این قانون در یگان های خدمت سربازی از یک سو و موضوع اجبار سربازان به کوتاه کردن موها در شرایط کرونایی حاکم بر کشور و تعطیلی آرایشگاه ها با ابلاغ ستاد ملی کرونا از سوی دیگر باعث ناراحتی سربازان و از دست دادن روحیه آنها شده است.

از آنجایی که ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت که به دلیل جلوگیری از انتشار کرونا ویروس،آرایشگاه ها تعطیل هستند اما برخی از فرماندهان یگان های انتظامی و نظامی سربازان را مجبور به اصلاح موی سرشان می نمایند و این خود می تواند ناقل بیماری کوید 19 در بین سربازان گردد.

باید دید که آیا ستاد کل نیرو های مسلح در این خصوص تدابیر لازم را اتخاذ خواهد نمود یا خیر؟

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1001

به "سربازان قربانی تعطیلی آرایشگاه ها، بازداشت و اضافه خدمت برای سر هایی که تراشیده نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سربازان قربانی تعطیلی آرایشگاه ها، بازداشت و اضافه خدمت برای سر هایی که تراشیده نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید