ساداکو و هزار درنای کاغذی در ایران 40 ساله شد

به گزارش یزد بلاگ ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل کانون، این کتاب که نخستین بار در سال 1359 از سوی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان به دست مخاطبان ایرانی رسیده است، هم اینک برای چهاردهمین بار بر روی پیشخوان کتاب فروشی ها قرار گرفته است.

ساداکو و هزار درنای کاغذی در ایران 40 ساله شد

ساداکو ساساکی به دلیل تشعشات اتمی به سرطان خون مبتلا شده است و در یک آسایشگاه بستری است. او در این مدت سرگرمی جالبی برای خودش پیدا می نماید و 1000 درنای کاغذی می سازد. او قرار است با این کار و به خاطر باور به یکی از افسانه های قدیمی به آرزویش برسد: چشمان ساداکو پر از اشک شد. این نهایت خوبی و مهربانی چی زوکو بود که برایش یک طلسم خوش بختی آورده بود، آن هم از طرف کسی که خودش اصلاً به چنین چیزهایی اعتقاد نداشت. ساداکو، درنای طلایی را در دستش گرفت و برای خود آرزوی سلامتی کرد. آن وقت با انگشتانش پرنده کاغذی را لمس می کرد، احساس کرد که شعله امیدی در دلش تابیده است. این شعله امید را به فال نیک گرفت.

در شرح های این کتاب به تاثیرات ساداکو بر فرهنگ ژاپن اشاره شده است: در سال 1958، در پارک صلح شهر هیروشیما، از روی مجسمه ای پرده برداری کردند. آن مجسمه ساداکو بود که با بازوانی گگردده، در حالی که یک درنای طلایی در دست دارد، روی کوهی از سنگ مرمر ایستاده بود. به افتخار ساداکو، انجمنی تاسیس شد که اعضای آن هنوز هم هزار درنای کاغذی می سازند...

یادآوری می گردد این کتاب که برگزیده اولین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران نیز شده است با تصویرگری رونالد هیلمر و ترجمه مریم پیشگاه تا به امروز در 250هزار و 500 نسخه فارسی به فروش رفته و در چهاردهمین چاپ در شمارگان 2هزار و 500 نسخه به دست مخاطبان بالای 15 سال رسیده است.

علاقه مندان می توانند این رمان را به قیمت 12 هزار تومان از فروشگاه های عرضه محصولات فرهنگی، شهر کتاب ها و فروشگاه های کانون پرور ش فکری بچه ها و نوجوان (آفرینش) در سراسر کشور تهیه نمایند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 13 تیر 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1209

به "ساداکو و هزار درنای کاغذی در ایران 40 ساله شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساداکو و هزار درنای کاغذی در ایران 40 ساله شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید