رهبر اپوزیسیون بلاروس: لوکاشنکو کشور را به کره شمالی اروپا تبدیل نموده است

به گزارش یزد بلاگ، رهبر اپوزیسیون بلاروس رئیس جمهوری این کشور را به تبدیل کردن بلاروس به کره شمالی اروپا متهم کرد.

رهبر اپوزیسیون بلاروس: لوکاشنکو کشور را به کره شمالی اروپا تبدیل نموده است

به گزارش خبرنگاران، به نقل از رادیو آزاد اروپا، سوتلانا تیخانوفسکایا، رهبر اپوزیسیون بلاروس که روز چهارشنبه به وسیله یک ویدئو کنفرانس در مجلس اروپا سخنرانی کرد، خواهان یک سری اقدامات ملموس و جدی از جمله اعمال ممنوعیت بر سرمایه گذاری خارجی و بر عمده صادرات بلاروس مانند محصولات نفتی و فلزی، کودهای پتاس و چوب شد.

وی همچنین خواهان برگزاری فوری یک کنفرانس بین المللی برای مذاکره درباره شرایط بحرانی در بلاروس شد.

رهبر اپوزیسیون بلاروس گفت: رویکرد کنونی اتحادیه اروپا نسبت به بلاروس کارساز نیست. این رویکرد، رفتار لوکاشنکو را که شدیدا احساس معافیت از مجازات دارد، تغییر نداده است.

وی به اتحادیه اروپا هشدار داد که مطمئن گردد واکنشش تنها به رویداد اخیر درخصوص فرود اجباری یک هواپیمای خط هوایی رایان ایر در مینسک محدود نگردد.

سوتلانا تیخانوفسکایا گفت: شما باید این شرایط را به طور کامل حل کنید یا با رویدادهای مشابه روبرو می شوید.

وی اضافه کرد: بلاروس به عنصر نامطلوب اروپا تبدیل شده، کشوری خطرناک و غیرشفاف. جامعه بین الملل باید بدون معطلی یک کنفرانس در سطح مقامات عالی رتبه درخصوص این بحران در بلاروس برگزار کند و باید به طور علنی و قاطعانه سیاست عدم به رسمیت شناختن این رژیم را حفظ کند.

سوتلانا تیخانوفسکایا تاکید نمود: اتحادیه اروپا باید برنامه ای برای حمایت از دموکراسی در بلاروس تنظیم کند و گروه های دوستی بلاروس باید در مجلس های ملی ایجاد شوند. ما همچنین باید از یک زبان واضح و شفاف در مقابل روسیه استفاده کنم و به او بگوییم که امضای هرگونه قرارداد با لوکاشنکو ملغی خواهد شد.

رهبر اپوزیسیون بلاروس گفت: اتحادیه اروپا باید هر نوع حمایت اقتصادی از دولت لوکاشنکو را رد و ورود تمامی محصولات از بلاروس را ممنوع کند. اتحادیه اروپا همچنین باید از تمامی سرمایه گذاری های جدید در بلاروس اجتناب و از یک رسانه مستقل نیز حمایت کند.

وی اظهار کرد: از الان به بعد امنیت هیچ شهروندی از هیچ کشوری که از فراز بلاروس پرواز می نماید، تضمین شده نیست.

سوتلانا تیخانوفسکایا همچنین از اتحادیه اروپا خواست تا تحریم های اقتصادی هدفمندی را علیه مردم و افرادی که جزء اطرافیان لوکاشنکو هستند، اعمال کند.

وی مردم بلاروس را در روبرو با سرکوب ها مستاصل توصیف کرد و گفت: جنبش اعتراضی ما اساسا صلح آمیز است و ما نمی خواهیم خشونت ها را با خشونت پاسخ دهیم.

رهبر اپوزیسیون بلاروس خاطرنشان کرد: ما آماده ایم تا فاز جدیدی از اعتراضات فعال را علیه لوکاشنکو شروع کنیم.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3967

به "رهبر اپوزیسیون بلاروس: لوکاشنکو کشور را به کره شمالی اروپا تبدیل نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر اپوزیسیون بلاروس: لوکاشنکو کشور را به کره شمالی اروپا تبدیل نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید