دستگیری مدعی فروش سوالات کنکور 1400

به گزارش یزد بلاگ، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از دستگیری فردی که مدعی دسترسی و فروش سوالات کنکور سراسری سال 1400 در فضای سایبر بود، خبر داد.

دستگیری مدعی فروش سوالات کنکور 1400

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا اظهار کرد: بر اساس رصد اجرا شده در فضای مجازی، فردی که با همدستی همسرش با انجام تبلیغات فریبنده در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و ایجاد کانال در پیام رسان تلگرام مدعی دسترسی و واگذاری سوالات کنکور 1400 به متقاضیان بود، مورد شناسایی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه پس از هماهنگی با مقام قضائی طی یک عملیات غافلگیرانه متهمان دستگیر شدند ودر روبرو با ادله جرم به بزه انتسابی خود اقرار کردند، افزود: بر اساس تجزیه و تحلیل پرونده های قضائی ادوار گذشته، همه ساله با نزدیک شدن به ایام کنکور ما شاهد این گونه کلاهبرداری ها هستیم.

سرهنگ پاشایی ادامه داد: مجرمان با ترفند های مختلف از جمله جعل هویت مدیران آموزش عالی و سایر جزئیات شناخته شده؛ پس از فریب کاربران و دریافت مبالغ مختلف، دیگر جوابگوی متقاضیان نخواهند بود و یا با ارسال نمونه سوالات کنکور ادوار گذشته از قربانیان خود کلاهبرداری کرده و صدمات مالی و روانی شدیدی به متقاضیان وارد می کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا خاطرنشان کرد: هم اکنون بیش از 100 کارگروه ویژه در پلیس فتا ناجا و رده های استانی و شهرستانی کشور؛ درحوزه شناسایی این جرم فعالیت می کنند و تا به امروز تعدادی صفحه و کانال مجرمانه با موارد مشابه، ضمن اشراف اطلاعاتی و پی جویی های فنی مورد شناسایی قرار گرفتند و ضمن مسدود سازی، اقدام قضائی علیه متهمان در حال پیگیری است.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4206

به "دستگیری مدعی فروش سوالات کنکور 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری مدعی فروش سوالات کنکور 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید