جدیدی: دلایل عدم حضورم در انتخابات هنوز برایم مبهم است، به دهلی رفتم تا نشان دهم با کشتی قهر نیستم

به گزارش یزد بلاگ، دارنده مدال نقره کشتی آزاد المپیک 1996 آتلانتا گفت: در انتخابات فدراسیون کشتی به جهاتی پیروز نشدم وارد عرصه شوم که هنوز هم دلایلش برایم مبهم است و هیچکسی هم در مورد چرایی آن پاسخ نداده است.

جدیدی: دلایل عدم حضورم در انتخابات هنوز برایم مبهم است، به دهلی رفتم تا نشان دهم با کشتی قهر نیستم

به گزارش خبرنگاران، عباس جدیدی که میهمان برنامه این هفته برنامه دایره طلایی بود، در ابتدای صحبت هایش با اشاره به شیوع بیماری کرونا در داخل کشور و مشکلاتی که برای مردم ایجاد شده، گفت: همبستگی ملی و وحدت ایرانی ها همیشه زبانزد عام و خاص است. این ویروس که سلامت و بهداشت جهان را تهدید می کند، چیزی نیست که از آن بیش از حد واهمه داشته باشیم. استرس و ترس بیشتر از خود این ویروس می تواند ضربه بزند. مردم با رعایت اصول بهداشتی و توصیه هایی که بارها روی آن تاکید شده، مطمئنا این ویروس را هم شکست خواهند داد.

دارنده مدال طلای جهان در سال 1998 بعد از پخش کلیپی از فینال المپیکش در آتلانتا که با حق کشی مدال طلا را با نقره عوض کرد، گفت: رنگ مدال، چیزی است که مردم قبول داشته باشند. اینها که می گوییم رنگ فلز است. رنگ اصلی را مردم معین می کنند، آن رنگی که مردم قبولش داشته باشند.

جدیدی در مورد مسابقات قهرمانی آسیا که همراه تیم حضور داشت، تاکید کرد: من به عنوان ناظر فدراسیون به هند رفتم. در انتخابات فدراسیون کشتی به جهاتی پیروز نشدم وارد عرصه شوم که هنوز هم دلایلش برای من مبهم است و هیچکسی هم در مورد چرایی اش به ما پاسخ نداده است. وارد این موضوع نمی شوم. امیدوارم هر عزیزی که مسئولیت را بر عهده دارد پیروز باشد. اینجا نه متعلق به من و نه دیگران است. بعضی ها فکر نکنند ما با کشتی و جامعه کشتی به خاطر این اتفاق قهر کردیم، هیچ وقت با کشتی قهر نخواهم کرد. هر چه دارم از کشتی است و هرجا احساس کنم می توانم کمک کنم، گوشه ای از کار را برعهده می گیرم و هر جا هم لازم نباشد، از دور تشویق شان می کنم. من با کسی مسئله ای ندارم، با همه رفیقم و برای همه آرزوی پیروزیت می کنم. کشتی ما سردار زیاد دارد، همه عزیزان برای من قابل احترامند و این دفعه هم من به عنوان ناظر انتخاب شدم و دور از ادب دیدم که به فدراسیون نه بگویم.

صاحب یک مدال طلا و دو برنز کشتی آزاد جهان با تاکید بر اینکه سطح مسابقات قهرمانی 2020 آسیا خیلی بالا بود، گفت: از ابتدا که وارد سالن شدم، احساس کردم مسابقه آسیایی همیشگی نیست. آن جو سنگین و حریفانی که نگاه می کردم، از سنگین وزن های کره، قزاق، ازبک و ... گرفته تا بقیه اوزان، من احساس کردم این مسابقه سطحش خیلی بالاتر از آسیایی است. امسال حریفان شانه به شانه ما آمدند و با اختلاف ناچیزی اول شدیم و همین سطح بالای رقابت ها را نشان می داد. بچه ها از جان مایه گذاشتند اما انتظار هم داشتم بهتر از این کشتی بگیرند.

عباس جدیدی درمورد انتخاب محمد طلایی و پژمان درستکار به عنوان سرمربیان تیم های کشتی نوجوانان و جوانان شرح داد: محمد طلایی که چند سالی است که در مربیگری بزرگسالان، جوانان و نوجوانان حضور دارد، مربی بسیار خوبی است و تجربه بسیار خوبی هم دارد. درستکار هم چند سالی است در لیگ و در مسابقات معتبر حضور فعالی دارد. در لیگ هم به شایستگی تیمش را قهرمان کرد. مربی باانگیزه و علاقه مندی است. وقت می گذارد. این میدان باید در اختیار همه قرار داده شود. این دو عزیز هم از کشتی دور نیستند. همه ما باید کمک کنیم و حاشیه را برای تیم ملی کم کنیم. هر چه حاشیه کم شود کمک کردیم به ایجاد وحدت و همبستگی در کشتی. باید کاری کنیم بچه ها فکر و دغدغه نداشته باشند. برای همه شان آرزوی پیروزیت می کنم.

قهرمان سابق کشتی جهان در پایان گفت: کشتی خیلی مظلوم است. به عنوان یک عضو کوچک از خانواده بزرگ کشتی دیده ام که وقتی المپیک شروع می شود کشتی گیران و فدراسیون کشتی عزیز می شوند. آنتن و صدا و سیما همه سراغش می آیند، چرا باید اینطور باشد؟ درحالیکه بیشترین سهم مدال در المپیک را کشتی داشته، اما واقعاً کشتی در این چند سال نمی خواهم بگویم درحقش جفا شده، شاید لغت خوبی نباشد اما از مسئولان تقاضا می کنم که به آن بیشتر رسیدگی شود و از نظر بودجه شرایط بهتری برای مهیا شود و مسئولان نگاه ویژه ای به این رشته داشته باشند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 622

به "جدیدی: دلایل عدم حضورم در انتخابات هنوز برایم مبهم است، به دهلی رفتم تا نشان دهم با کشتی قهر نیستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدی: دلایل عدم حضورم در انتخابات هنوز برایم مبهم است، به دهلی رفتم تا نشان دهم با کشتی قهر نیستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید