میراث آبه در سرزمین آفتاب تابان

به گزارش یزد بلاگ، خبرنگاران؛ نشریه اکونومیست سرمقاله این هفته خود را به استعفای نخست وزیر ژاپن و میراث به جا مانده از وی اختصاص داد.

میراث آبه در سرزمین آفتاب تابان

به گزارش خبرنگاران؛ هفته نامه اکونومیست در شماره جدید خود نوشت: آبه شینزو پس از گذراندن طولانی ترین دوره مداوم در میان نخست وزیران ژاپن (و همچنین طولانی ترین زمان کل حضور در کار)، استعفای خود را در تاریخ 28 آگوست خاطرنشان کرد.

اکونومیست در ادامه آورده است:

آبه شینزو در اواخر ماه اوت رکورد طولانی ترین نخست وزیری در ژاپن را شکست و تنها چهار روز بعد استعفای خود را خاطرنشان کرد.

میراث آبه شینزو چشمگیرتر از آن است که خروج خاموش او نشان می دهد؛ او نه تنها شکل اقتصاد و روابط خارجی را تغییر داد - بلکه زمینه را برای اصلاحات آینده هموار کرد.

آقای آبه بخاطر تصمیم ناگهانی مورد انتقاد قرار گرفته است اما بیش از یک سال قبل از اینکه قوانین حزب لیبرال دموکرات (ldp) وی را مجبور به کناره گیری کند، او از یک بیماری گوارشی قدیمی رنج می برد. اما بسیاری عزیمت وی را اعتراف به شکست دانسته اند. مالی که او پس از دهه ها بی رمقی به سختی برای احیای آن کوشش نموده بود، به دلیل تبعات شیوع کووید-19 دوباره در حال بازگشت است.

کارزار وی برای بازنگری در قانون اساسی صلح طلبانه ژاپن برای تأمین یک زیربنای قانونی مناسب به نیروهای مسلح، راه به جایی نبرد.

المپیک توکیو بعنوان بانگ خداحافظی که او برنامه ریزی نموده بود تابستان سال جاری برگزار گردد، ممکن است هرگز اتفاق نیفتد. شرایط مقبولیت وی نیز وخیم است.

این لحظه ای غم انگیز است. جانشین آقای آبه ، که در 14 سپتامبر توسط مقامات حزب لیبرال دموکرات انتخاب می گردد، با تبعات ناشی از کروناویروس، رشد روزافزون چین و جمعیت در حال کاهش و سالخورده ژاپن چه خواهد نمود؟ اما همه این مسائل با هشت سال نخست وزیری آبه قابل مدیریت تر شده است.

نخست وزیر مستعفی کارهای بسیار بهتری از آنچه معمولاً گفته می گردد انجام داده است. قبل از حمله کرونا Abenomics (آبه Abe + اقتصاد Economics) در حال احیای اقتصاد بود، هرچند به آرامی.

ژاپن که از زمان جنگ دنیای دوم به عنوان گل سر سبد در امور دنیای شناخته می شد ، در آسیا و سراسر دنیا نقشی برجسته و سازنده داشت. و آقای آبه در حال اجرا اصلاحات دشواری بود که نخست وزیران پیش از وی با عمر کوتاه تر و مهارت کمتر از آن برای دهه ها شانه خالی نموده بودند. او میراث بسیار چشمگیرتری از آنچه که خروج خاموشش نشان می دهد بر جای گذاشته است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2126

به "میراث آبه در سرزمین آفتاب تابان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میراث آبه در سرزمین آفتاب تابان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید