جایزه ویژه بنیاد برای مقالات مرتبط با تجاری سازی بازی های جدی

به گزارش یزد بلاگ، طبق اعلام دبیرخانه چهارمین دوره رویداد جامع جایزه بازی های جدی، بنیاد ملی بازی های رایانه ای برای مقالات مرتبط با تجاری سازی بازی های جدی جایزه ویژه در نظر گرفته است.

جایزه ویژه بنیاد برای مقالات مرتبط با تجاری سازی بازی های جدی

به گزارش خبرنگاران، صنعت بازی به همان اندازه که یک هنر است، یک تجارت نیز به شمار می رود. یعنی شما در عین اینکه باید بازی ای را خلق کنید که برای کاربران تازه و جذاب باشد، باید برای رسیدن به هدف مهم دیگر یعنی تجاری سازی بازی طرح و نقشه داشته باشید.

تحقیقات روی بازار بازی، بازاریابی و مشخص استراتژی تجاری گام مهمی بعد از ساخت یک بازی است که برای دستیابی به موفقیت آن محصول باید برداشته شود. طی این جهت و دستیابی و به دانش و تجربه تجاری سازی برای بازی ها کار ساده ای برای بازی سازان و فعالان این صنعت نیست و فراز و نشیب های زیادی دارد. اما وقتی اسم بازی های جدی به میان می آید این فراز و نشیب ها بیشتر به چشم می آیند. چرا که بازی های جدی اغلب به دلیل ماهیت و کارکردشان که هدفی فراتر از سرگرمی همچون سلامت، درمان و توان بخشی، آموزش نظری، مهارت آموزی، تبلیغات و ترویج رفتارهای جامعه پسند را دنبال می کنند، معمولا قابل عرضه از طریق فروشگاه های عمومی نیستند. از این رو تجاری سازی بازی های جدی نیازمند به کارگیری روش های خلاقانه تر و متفاوت تری است.

به همین دلیل و به منظور تشویق بازی پژوهان به ارائه روش هایی برای تجاری سازی بازی های جدی، دبیرخانه چهارمین دوره رویداد جامع جایزه بازی های جدی در بخش سمپوزیوم بازی های جدی 1399 این رویداد، نگاهی ویژه به مقالات مرتبط با تجاری سازی بازی های جدی خواهد داشت و از آنها حمایت می کند.

بنا به اعلام دبیرخانه رویداد جایزه بازی های جدی 1399، مقالات مرتبط با تجاری سازی بازی های جدی به طور ویژه مورد ارزیابی و داوری قرار می گیرد و برای مقالات منتخب و برگزیده این بخش مجموعا 70 میلیون ریال جایزه ویژه در نظر گرفته شده است که به مقالات منتخب اهدا خواهد شد.

چهارمین دوره رویداد جامع جایزه بازی های جدی طبق روال هر سال توسط بنیاد ملی بازی های رایانه ای به عنوان تنها متولی این صنعت، در پاییز و زمستان و در سه بخش اصلی جشنواره بازی جدی سال 1399، هکاتون بازی های جدی 1399 و سمپوزیوم بازی های جدی 1399 برگزار خواهد شد.

بخش علمی سمپوزیوم بازی های جدی با هدف تمرکزبخشی به منابع علمی و تحقیق در جهت توسعه این بازی ها به بازی پژوهان و ارسال مقاله برای این رویداد اختصاص دارد و پیگیری های لازم برای نمایه سازی مقالات پذیرفته شده در پایگاه استنادی IEEE Xplore مطابق دو دوره گذشته در دست انجام است.

بازی پژوهان برای ارسال مقاله به بخش سمپوزیوم بازی های جدی 1399، تا روز جمعه مورخ 30 آبان ماه فرصت خواهند داشت و همچون سال گذشته، مقالات فقط به صورت انگلیسی پذیرفته می شوند.

برای کسب اطلاعات کامل درباره بخش های مختلف این رویداد اینجا را ببینید و اگر ایده ای برای نوشتن مقاله با موضوع تجاری سازی بازی های جدی دارید، برای ارسال آن اینجا کلیک کنید.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2195

به "جایزه ویژه بنیاد برای مقالات مرتبط با تجاری سازی بازی های جدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه ویژه بنیاد برای مقالات مرتبط با تجاری سازی بازی های جدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید