تامین جهیزیه تمام دختران یتیم تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی کشور

به گزارش یزد بلاگ، فتاح گفت: 10 هزار سری جهیزیه برای دختران یتیم تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی تهیه شده است.

تامین جهیزیه تمام دختران یتیم تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی کشور

به گزارش خبرنگار ، سید پرویز فتاح صبح امروز در حاشیه مراسم آغاز توزیع 10 هزار جهیزیه اهدایی این بنیاد به دختران ایتام تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و فاقد پوشش حمایتی کشور اظهار کرد: با توجه به اینکه در ماه های اخیر به دلیل شیوع کرونا و همچنین تورم، شرایط برای بسیاری از خانواده ها سخت شده و اقشار ضعیف فشار مضاعفی را متحمل شده اند، بنیاد مستضعفان سعی نموده تا با اقدامات حمایتی متنوع خود، از این فشار مالی بر خانواده ها بکاهد.

رئیس بنیاد مستضعفان اضافه نمود: همچنین با توجه به این شرایط سخت که باعث شده تا بسیاری از اقشار ضعیف با مسائل معیشتی روبرو باشند، بنیاد مستضعفان همزمان با عید غدیر و عید ولایت، تصمیم گرفت تا تامین جهیزیه دختران ایتام سراسر کشور که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند را عهده دار گردد.

او با اعلام خبر تامین 10 هزار سری جهیزیه از سوی بنیاد مستضعفان ادامه داد: بر اساس اعلام کمیته امداد و بهزیستی کشور، در حال حاضر حدود 8 هزار و 700 دختر یتیم تحت پوشش این دو نهاد حمایتی، در آستانه ازدواج قرار دارند و نیازمند جهیزیه برای آغاز زندگی مشترک خود هستند که بنیاد مستضعفان تامین جهیزیه این عزیزان را بر عهده گرفت و از امروز فرایند توزیع این جهیزیه ها آغاز خواهد شد و تا خاتمه هفته آینده به اتمام می رسد.

فتاح اضافه نمود: علاوه بر این رقم، بنیاد مستضعفان حدود یک هزار و 300 سری جهیزیه را برای سایر اقشار فاقد پوشش حمایتی کمیته امداد و بهزیستی در مناطق محروم هدف طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد در نظر گرفته که توسط خیریه ها و مساجد در مناطق مختلف کشور به این عزیزان اهدا خواهد شد.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه هر سری جهیزیه شامل 16 قلم کالای ایرانی است گفت: با توجه به اینکه بنیاد مستضعفان این اقلام را از کارخانجات فراوری کننده خریداری نموده، هزینه هر سری جهزیه، 15 میلیون تومان بوده که بسیار پایین تر از هزینه تهیه آن در بازار آزاد است.

او در مورد اعتبار درنظر گرفته شده از سوی بنیاد مستضعفان برای تامین این 10 هزار جهیزیه اظهار کرد: با توجه به مشارکت کمیته امداد در تعدادی از این جهیزیه ها، بنیاد مستضعفان مبلغ 110 میلیارد تومان را برای تامین این 10 هزار جهیزیه اختصاص داده است.

فتاح در خاتمه با بیان اینکه در صورت پیروز بودن فرایند توزیع این جهیزیه ها، قطعاً بنیاد مستضعفان، تامین جهیزیه برای خانواده های نیازمند فاقد پوشش حمایتی را هم آغاز می نماید گفت: با توجه به گستردگی جغرافیایی کشورمان و مسائلی که در فرایند توزیع این جهیزیه ها ممکن است وجود داشته باشد، بنیاد مستضعفان فرایند توزیع را رصد خواهد نمود و در صورت پیروز بودن، قطعا در مراحل بعد اقدامات بیشتری در این بخش انجام خواهد داد.

هر سری جهیزیه شامل 16 قلم کالا از جمله تلویزیون، فرش، یخچال، گاز، بخاری، جارو برقی، ماشین لباسشویی و غیره است.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1876

به "تامین جهیزیه تمام دختران یتیم تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین جهیزیه تمام دختران یتیم تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید