ابتلای 90 نفر از کارکنان مترو تهران به کرونا

به گزارش یزد بلاگ، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران با اشاره به اینکه 90 نفر از کارکنان این شرکت مبتلا به کرونا شده اند، گفت: طی روز های اخیر آمار مسافران مترو کمتر شده است.

ابتلای 90 نفر از کارکنان مترو تهران به کرونا

به گزارش فارس، فرنوش نوبخت مدیرعامل مترو تهران درباره آمار مسافران مترو در پایتخت گفت: 100 هزار نفر از مسافران مترو طی روز های اخیر کاهش یافته است و در حال حاضر حدود 800 هزار نفر روزانه با مترو تردد می نمایند.

وی با اشاره به اینکه هواساز های قطار های مترو و ایستگاه ها مشکل فنی ندارد، گفت: تجهیزات مترو قبل از شیوع کرونا نصب و راه اندازی شده و برای حالت عادی طراحی شده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران در پاسخ به این پرسش که گفته می گردد هواساز های مترو می تواند عامل انتقال مترو باشد، گفت: در ایستگاه های مترو هواساز ها هوا را جابه جا نموده، محیط را خنک می نماید و به طور کلی هوا فیلتر می گردد؛ در داخل قطار نیز هواساز ها نقش جابه جایی هوا را دارند و در ایستگاه با باز شدن در قطار، هوای داخل به ایستگاه خارج می گردد.

نوبخت تأکید کرد: در صورتی که شهروندان علائم ابتلا به کرونا را دارند به هیچ عنوان از مترو و حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد استفاده ننمایند تا سلامت سایر افراد نیز به خطر نیفتد.

وی گفت: از ابتدای شیوع کرونا حدود 90 نفر از همکاران ما در شرکت بهره برداری مترو مبتلا به کرونا شده و دو نفر جان خود را از دست داده اند که بیشتر مبتلایان افرادی بوده اند که در ایستگاه ها فعالیت داشته اند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران اعلام نمود: تعطیلی مترو در دست شهرداری نیست و در صورتی که ستاد ملی کرونا چنین موضوعی را ابلاغ کند ما نیز تابع آن خواهیم بود، ولی در حال حاضر با حداکثر قطار ها مشغول خدمت رسانی به شهروندان هستیم.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: فرارو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1734

به "ابتلای 90 نفر از کارکنان مترو تهران به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلای 90 نفر از کارکنان مترو تهران به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید