خبرنگاران بیانیه سفارت ایران در خصوص نحوه تردد میان ایران و چین

به گزارش یزد بلاگ، پکن- خبرنگاران- سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین با توجه به از سرگیری پرواز خط تهران - گوانجو و بالعکس، بیانیه ای در خصوص نحوه بازگشت ایرانیان مقیم چین به تهران صادر کرد.

خبرنگاران بیانیه سفارت ایران در خصوص نحوه تردد میان ایران و چین

به گزارش خبرنگاران در این اطلاعیه آمده است: با عنایت به کوشش ها و پیگیری های انجام شده توسط سفارت و سرکنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در چین، خوشبختانه دولت محلی گوانجو از هفته پیش با پرواز هفتگی شرکت هواپیمایی ماهان ایر به گوانجو موافقت کرده و تدابیر ویژه ای نیز برای بازگشت هموطنان به چین در نظر گرفته شده است.

در این بیانیه با اشاره به ضرورت رعایت دستورالعمل های صادر شده آمده است: دولت چین، با توجه به همه گیری بیماری کرونا، از تاریخ 26 مارس 2020 تمام ویزاهای ورود و نیز اقامت های معتبر اتباع خارجی مقیم چین را که در خارج از این کشور بسر می برند، به حالت تعلیق درآورده است.

در بیانیه آمده است با وجود این در حال حاضر این امکان فراهم شده که هموطنان ایرانی مقیم چین از جمله فعالان بخش های مالی، تجاری، علمی و فناوری که احتیاج ضروری به حضور در چین دارند بتوانند با رعایت پروتکل های بهداشتی معین شده و با دریافت ویزا ورود از سفارت چین در تهران اقدام به بازگشت نمایند.

بیانیه می افزاید: در این راستا، ضروری است میزبان یا شریک چینی آنها (بخش دولتی یا خصوصی) از دفتر امور خارجه یا دفتر محلی وزارت بازرگانی (COC) واقع در استانها و شهرها درخواست صدور دعوت نامه برای فرد مدعو کرده و پس از صدور دعوتنامه، فرد می تواند جهت صدور ویزا به سفارت چین در تهران مراجعه نماید.

ضروری است افراد در مراجعه به سفارت چین در تهران، کلیه سوابق و مدارک اقامتی و فعالیت تجاری و شرکتی خود را به همراه داشته باشند.

تمام مسافران باید به اطلاعیه های صادره توسط شرکت های هواپیمایی از جمله شرکت هواپیمایی ماهان ایر در زمینه شرایط پذیرش مسافر توجه لازم را داشته باشند از جمله این موضوعات انجام به موقع آزمایش بیماری کرونا در ایران است.

در ادامه این بیانیه آمده است: بر این اساس، کلیه مسافران باید در مراکزی که توسط شرکت ماهان ایر اطلاع رسانی خواهد شد آزمایش کرونا بدهند و در صورت منفی بودن جواب آن، امکان پذیرش در فرودگاه امام خمینی (ره) برای آنها امکانپذیر خواهد بود.

سفارت ایران تاکید کرده است بر اساس قوانین و مقررات دولت چین، در حال حاضر جواب آزمایشی قابل قبول خواهد بود که در کمتر از 72 ساعت قبل از زمان پرواز گرفته شده باشد همچنین ضروری است که جواب آزمایش (به زبان انگلیسی) را نیز همراه خود داشته باشند.

بیانیه می افزاید پس از ورود به فرودگاه گوانجو، از کلیه افراد آزمایش نوکلئیک اسید گرفته می شود و چنانچه فردی علائمی از بیماری داشته باشد، از جمع جدا شده و به مراکز ایزوله اعزام خواهد شد. بقیه افراد پس از انجام آزمایش نوکلئیک اسید و خون و طی مراحل اداری با اتوبوس های ویژه راهی هتل از قبل معین شده جهت گذراندن ایام قرنطینه (حداقل 14 روز) خواهند شد.

در این بیانیه آمده است: جواب آزمایش بعدازظهر روز بعد ارائه خواهد شد و چنانچه فردی دارای جواب مثبت باشد به بیمارستان منتقل می شود پس از طی 13 روز قرنطینه مجددا آزمایش نوکلئیک اسید از مسافران گرفته شده و جواب آن در روز چهاردهم قرنطینه ارائه و در صورت منفی بودن آن، شخص قادر به خروج از قرنطینه اجباری خواهد بود.

بیانیه می افزاید: گفتنی است که کلیه تشریفات و مراحل ذکر شده برای کلیه مسافران اعم از خارجی و چینی یکسان است کلیه هزینه های اقامت و غذا در هتل بر عهده مسافر است بر اساس اعلام مقامات محلی هزینه اقامت هر اتاق یک نفره در هتل مورد نظر حداقل 350 یوآن برای هر شب در گوانجو خواهد بود.

سفارت ایران در این بیانیه آورده است: امکان طبخ غذا در هتل وجود نداشته و تهیه غذا نیز بر عهده مسافران است و هتل تنها می تواند به وسیله اخذ وجه نسبت به تهیه غذاهای چینی اقدام نماید همچنین امکان سفارش آنلاین غذا از بیرون از هتل نیز فراهم خواهد بود.

در این بیانیه آمده است: هموطنان عزیزی که در چین ساکن هستند و تمایل به بازگشت به کشور دارند نیز می توانند پس از برقراری پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان ایر نسبت به تهیه بلیط بازگشت اقدام نمایند و پس از پر نمودن فرم های مخصوص وزارت بهداشت ایران و نیز کنترل علائم بیماری در فرودگاه گوانجو سوار هواپیما شوند.

در انتها بیانیه از مسافران خواسته شده است جهت تهیه بلیط و دریافت هر گونه اطلاعات در این زمینه با دفتر نمایندگی شرکت ماهان ایر در گوانجو به شماره تلفن 22871200-21-0086 و ایمیل [email protected] تماس حاصل نمایند این دسته از هموطنان برای پذیرش در فرودگاه گوانجو و عبور از گیت ویژه کنترل بیماری، ضروری است کد سوئیکانگ (برنامه Health Kit در وی چت) خود را ارائه نمایند.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: ایرنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1803

به "خبرنگاران بیانیه سفارت ایران در خصوص نحوه تردد میان ایران و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیانیه سفارت ایران در خصوص نحوه تردد میان ایران و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید