تست سریع و رایگان کرونا در مترو تمدید شد

به گزارش یزد بلاگ، شهر: برنامه تست رایگان کرونا در دو ایستگاه مترو علی آباد و شوش به علت استقبال مسافران و شهروندان، تمدید شد. به گفته مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران، این برنامه به زودی در پایانه های مسافربری اصلی شهر تهران اجرا خواهد شد.

تست سریع و رایگان کرونا در مترو تمدید شد

به گزارش شهر، مسافران مترو تهران طبق برنامه ارائه شده می توانند با مراجعه به پایگاه تست کرونا در دو ایستگاه علی آباد و شوش نسبت به انجام غربال گری رایگان کرونا اقدام کنند. ایستگاه شوش تا روز پنج شنبه 9 بهمن و ایستگاه علی آباد تا روز شنبه 11 بهمن 1399 آماده انجام تست رایگان با حضور کارشناسان حوزه سلامت است .

در همین رابطه؛ حمید چوبینه، مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران در گفتگو با شهر، درباره برنامه تست رایگان کرونا در متروی تهران توضیح داد: تا به امروز چندبار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام تست کرونا برای شهروندان را در پایگاه های بهداشتی مختلف تحت نظر خود، انجام داده است. همچنین برای توسعه بیشتر این برنامه از شرکت شهرسالم برای دراختیار گذاشتن فضا درخواست کرد. در نهایت شرکت شهرسالم تعدادی از مراکز درمانی خود را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای انجام تست های سریع PCR معرفی کرد تا این اقدام برای شهروندان تهرانی صورت پذیرد.

او با تأکید براینکه انجام تست کرونا و غربالگری شهروندان برعهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، گفت: اما بنابر درخواست این وزارتخانه، شرکت شهرسالم در این زمینه با آن ها همکاری می کند. ماه گذشته طی مراجعه ای که به منظور بازدید از اقدامات فرهنگی و آموزشی مترو داشتیم، تصمیم گرفته شد که برنامه تست سریع کرونا به مترو هم تسری پیدا کند. بنابراین مقرر شد که شرکت مترو ایستگاه های خلوت تر را دراختیار شهرسالم بگذارد تا مسافرانی که نسبت به ابتلاء بیماری کرونا مشکوک هستند، پیش از ورود به ایستگاه مترو، تست سریع کرونا بدهند که در صورت بروز مشکل وارد ایستگاه نشوند و سلامت دیگر مسافران به خطر نیفتد.

به گفته چوبینه؛ پس از اعلام آمادگی شرکت مترو دراین باره، دانشگاه علوم پزشکی تهران هدف و گام نخست این برنامه را ایستگاه های جنوب شهر تهران اعلام نمود. درنهایت دو ایستگاه علی آباد و شوش توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران برای انجام تست سریع کرونا و غربالگری معین و معین شد.

او در ادامه اعلام نمود: مکاتبات دیگری با دانشگاه علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی انجام شد تا ارزیابی دیگری روی باقی ایستگاه های مترو برای ادامه این برنامه داشته باشند چرا که شرکت مترو برای توسعه این اقدام اعلام آمادگی کرده است.

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران درباره اجرای این برنامه در ایستگاه های اتوبوسرانی، توضیح داد: برخلاف اعلام آمادگی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، این اقدام در ایستگاه های اتوبوسرانی انجام نمی شود چرا که اجرای این برنامه سبب ایجاد ازدحام در ایستگاه ها و کندی در تردد اتوبوس ها می شود. اما مقرر شده که انجام تست کرونا در پایانه های مسافربری برون شهری، انجام شود. سازمان پایانه های مسافربری نسبت به این برنامه اعلام آمادگی قطعی کرده و شرکت شهر سالم درحال فراهم کردن مقدمات اجرایی کار است.

خبرنگار: ملیکا هاشمی

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3249

به "تست سریع و رایگان کرونا در مترو تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست سریع و رایگان کرونا در مترو تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید