معماری و عمران

شعر از ناخودآگاه می آید؛ اما داستان به معماری نیاز دارد

خبرنگاران-بیتا ناصر؛ بسیاری از منتقدان و مخاطبان حوزه کتاب باور دارند که نوشتن و نویسندگی، جز در سایه آموزش های تئوریک و تحصیل و مطالعه زیرنظر اساتید این حوزه میسر نیست. زهرا نادری که در روزهای گذشته مجموعه داستان مِلمِداس* از او با نشر لوگوس منتشر شده،...

30 شهریور 1400

تصویب طرح جامع شهر کهریزک و افزایش مساحت آن تا سال 1410

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از تصویب طرح جامع شهر کهریزک در شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران خبر داد.

28 شهریور 1400

جدیدترین نانوکامپوزیت جهان با تقلید از ساختار بدنی میگو تولید شد

محققان با الهام از ساختار بدن نوعی میگو، نانوکامپوزیتی ساختند که به نام تاج دندان مصنوعی قابل استفاده است.

21 شهریور 1400

کتاب های مشهوری که قهرمان آن ها شهرها هستند!

5 کتاب مشهور که قهرمان آن ها شهرها هستندکتاب های مشهوری که قهرمان آن ها شهرها هستند را می شناسید؟ شهرها رمان های نانوشته و ناخوانده ای هستند که در هر قسمت آن ها مانند هر فصل کتاب داستان ها و اتفاقات بسیاری رخ می دهد. بسیاری از رمان ها و کتاب ها سعی داشته...

12 شهریور 1400

صدای پای سکوت در نخستین شهر خشتی دنیا ، یزد را مجازی ببینیم

نخستین شهر خشتی دنیا که هر سال در شروع بهار میزبان گردشگران بود این روزها در سکوت فرو رفته، سکوتی که ارمغان یک مهمان ناخوانده چینی است.

6 شهریور 1400

اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه نهادهای مرتبط با ایران

وزارت خزانه داری آمریکا از اعمال تحریم های جدید علیه نهادها و افراد مرتبط با ایران خبر داد.

6 شهریور 1400

جزئیات سند راهکار فراگیر برای توقف جنگ در یمن

گروه انصارالله یمن بندهای دیدگاه ملی با هدف آتش بس فراگیر در خاک یمن را که به سازمان ملل ارائه کرده، منتشر کرد.

6 شهریور 1400

خبرنگاران پروژه 2 خطه شدن راه آهن قزوین - کرج با 98 درصد پیشرفت فیزیکی

قزوین - خبرنگاران - معاون هماهنگی امور عمرانی قزوین گفت: عملیات پروژه 2 خطه شدن راه آهن قزوین - کرج با پیشرفت فیزیکی 98 درصدی روبرو بوده و به زودی نیز مورد بهره برداری قرار می گیرد.

6 شهریور 1400

از آرارات غافل نشوید!

محله آرارات، از آن محله هایی است که هر کسی که در فکر خرید آپارتمان با بودجه مناسب باشد، حداقل یک بار باید سری به آن بزند و از نزدیک با آن روبرو شود.

6 شهریور 1400

انتشار غیر رسمی اسامی نامزدهای کابینه جدید عراق، نامزد وزیر دارایی تعیین نیست

منابع سیاسی عراق اسامی نامزدهای کابینه جدید این کشور به ریاست مصطفی الکاظمی را منتشر کردند.

6 شهریور 1400

به یاد حسین منزوی؛ عشق کلاسیک، عشق آبکی

خبرنگاران ، علی ربیعی: سالروز درگذشت حسین منزوی شاعر زنجانی است. منزوی را سه گانه دوست دارم؛ او آذری است و ترکی می سراید، همراه با عمران صلاحی، دو ستاره درخشان آسمان دود گرفته جوادیه هستند که حتما شب هایی را با سوت قطار بیدار شده اند! و سوم اینکه منزوی...

6 شهریور 1400

بیش از 900 کلاس درس جدید تا خاتمه 99 تحویل می گردد

مدیر کل نوسازی مدارس آذربایجان شرقی گفت: 550 کلاس درس تا ابتدای مهرماه و 400 کلاس درس تا بهمن ماه و جشن ایام الله دهه فجر سال جاری آماده و تحویل اداره کل آموزش و پرورش استان خواهد شد.

6 شهریور 1400

پیشنهاد مینی سریال پری میسون، با بازی هنرپیشه سریال americans

همان طور که قبلا هم نوشته بودم، خیلی وقت ها تماشا مینی سریال ها به صرفه تر و راضی کننده تر از سریال های چند سیزنی از آب درمی آید.

6 شهریور 1400

بهترین روش های جوان سازی پوست

خبرنگاران: جوان سازی پوست دغدغه ای جدید طی سال های اخیر است که پیشرفت علم و تکنولوژی نیز کمک زیادی به آن کرده است. افزایش سن، ژنتیک، نور خورشید و جوش و ضایعات پوستی می توانند منجر به تغییراتی در بافت پوست و ظاهر آن شوند. جوان سازی پوست، اصطلاحی با یک معنی...

6 شهریور 1400

چرا مو به تن سیخ می گردد؟

ایجاد این نوع برجستگی بر روی پوست در انسان تحت استرس است که به عنوان یک پاسخ تحریکی در نظر گرفته می گردد و احتمالاً ریشه در ویژگی های تکاملی نوع بشر دارد.

6 شهریور 1400

بهبود استخوان های شکسته با تزریق چوب بست های زیستی

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، چوب بست های زیستی مذکور از جنس نوعی پلیمر خاص هستند و با چاپگر سه بعدی تهیه می شوند. این ابزار کوچک سپس در قالب ژل به درون بدن تزریق شده و در کنار استخوان های آسیب دیده قرار می گیرند تا به جوش خوردن آنها کمک کنند.

6 شهریور 1400

گزارش افتتاح یک آرامگاه

آرامگاه بوعلی سینا از یک تخته سنگ از مرمر عظیم که دایره شکل است ساخته شده این سنگ در روی 12 پایه قرار گرفته است. مساحت آرامگاه دو هزار متر و با هزینه دو میلیون تومان ساختمان انجام پذیرفته و قسمت عمده ساختمان از بتون آرمه و سنگ عظیم قیمتی بنا شده که در قرون...

6 شهریور 1400

حضور چشمگیر دانشگاه های ایران در حوزه های موضوعی

خبرگزاری خبرنگاران- سرپرست ISC گفت: بر اساس نتایج رتبه بندی موضوعی دانشگاه های دنیا از سوی پایگاه استنادی دنیا اسلام در سال 2019 شاهد حضور چشمگیر دانشگاه های ایران در حوزه های موضوعی مختلف هستیم.

6 شهریور 1400

خبرنگاران فراکسیون محرومیت زدایی به دنبال اعتبارات از غیزانیه تا حاشیه مشهد

مشهد- خبرنگاران- جمعی از اعضای فراکسیون محرومیت زدایی و گروه های جهادی مجلس شورای اسلامی که سابقه جذب اعتبارات برای برطرف مشکل غیزانیه اهواز را دارند اکنون برای تقویت اعتبارات حاشیه شهر مشهد به این کلانشهر سفر نموده اند.

6 شهریور 1400

فعالیت خیرین شهرساز در کشور، امکان استخدام 37 هزار دهیار وجود ندارد

خبرنگاران/اردبیل معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: از سال گذشته فعالیت خیرین شهرساز در کشور آغاز شده و مصمم هستیم تا در همه استان ها این مجموعه خیریه فعالیت خود را به صورت مستمر آغاز کند.

6 شهریور 1400
تعداد: (153)