50 عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی در پروژه های ارتباط با صنعت مشارکت دارند

به گزارش یزد بلاگ، رئیس دانشگاه خوارزمی گفت: از 507 عضو هیئت علمی این دانشگاه تنها 50 نفر در قرارداد های ارتباط با صنعت فعالیت می نمایند.

50 عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی در پروژه های ارتباط با صنعت مشارکت دارند

عزیزالله حبیبی، رییس دانشگاه خوارزمی در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، درباره اعضای هیئت علمی خاموش در این دانشگاه گفت: دانشگاه خوارزمی حدود 507 عضو هیئت علمی دارد که در 15 دانشکده و دو موسسه پژوهشی این دانشگاه مشغول فعالیت هستند.

حبیبی ادامه داد: از 507 عضو هیئت علمی تنها حدود 50 نفر دارای طرح های ارتباط با صنعت هستند؛ البته تعداد اعضای هیئت علمی که با قرارداد های خارج از دانشگاه درگیر هستند، بیشتر است.

رییس دانشگاه خوارزمی اعلام کرد: اعضای هیئت علمی برای ورود به این فرهنگ که تعداد قرارداد های ارتباط با صنعتشان را بیشتر نمایند به یک آمادگی فکری احتیاج دارند از طرف دیگر هم زیرساخت های لازم در این خصوص باید در دانشگاه ایجاد گردد که بدون شک زمان بر است.

وی عنوان نمود: خوشبختانه در حال حاضر نیرو های جوانی که جذب دانشگاه ها می شوند با انرژی و اطلاعات به روز، ظرفیت و آمادگی بهتری برای ورود به بحث ارتباط با صنعت و انجام دادن پروژه های مشترک دارند. اینگونه افراد در مقایسه با اعضای هیئت علمی قدیمی، به جهت دیدگاه به روزشان بهتر می توانند خودشان را تطبیق دهند.

حبیبی گفت: این تغییر رویکرد آموزش عالی جدید است و علاوه بر احتیاج به حمایت های اقتصادی و قوانین اداری به زمانی مطلوب احتیاج دارد، چون به راحتی نمی توان استادی را که تا به امروز به کاری تئوری عادت نموده است و 10 تا 20 سال تدریس مداوم داشته به سمت ارتباط با صنعت و تغییرات این چنینی سوق داد.

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 784

به "50 عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی در پروژه های ارتباط با صنعت مشارکت دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "50 عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی در پروژه های ارتباط با صنعت مشارکت دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید