یوگا؛ سپری در برابر کرونا

به گزارش یزد بلاگ، چندماهی است که ویروس کرونا جهان را درگیر خود کرده است و تا امروز هیچ درمان قطعی برای آن پیدا نشده است. توصیه های محققان و دانشمندان تنها برای کنترل و کاهش احتمال آسیب است. انجام تمرینات یوگا نیز یکی از همین توصیه هاست.

یوگا؛ سپری در برابر کرونا

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، نکته تایید شده از سوی تمام پزشکان و محققان این است که ویروس کووید 19 اثرات شدیدی بر روی دستگاه تنفسی دارد و بیماران مبتلا با مشکلاتی در تنفس و دردهای قفسه سینه دست و پنجه نرم می کنند. با توجه به اینکه تکنیک های یوگا بر تنفس صحیح متمرکز هستند، این موضوع می تواند نقشی حیاتی در کنترل و مهار ویروس در بدن افراد داشته باشد.

تنفس مهم ترین بخش یوگا است

افراد یوگا می کنند تا این تمرینات بتواند به آنها در روبرو با آسیب ها و پایداری جسم و روح در هر موقعیتی یاری کند.

به گفته کارشناسان یوگا، تنفس مهم ترین بخش تمرینات یوگا است. رانا مصطفی، مربی یوگا از مصر می گوید: زمانی که نوبت به یوگای مولد می رسد، آرامش، تمرکز بر خود و تنفس مهم ترین اقدامات برای تسلط بر بدن است. او توضیح می دهد که تنفس عمیق با کاهش ضربان قلب، سطح استرس را کاهش می دهد. هنگامی که شما به طور صحیح نفس می کشید، این کار جریان انرژی درون بدن را هدایت و ایمنی شما را تقویت می کند. همچنین باعث بهبود عملکرد ریه و استقامت تنفس نیز می شود. در مقابل، استرس موجب می شود ضربان قلب بالا رفته و تمرکز بدن برای تنفس عمیق کاهش یابد.

تنفس درست راه را بر عفونت های ویروسی می بندد

لوئیس جی ایگنارو استاد داروسازی مولکولی و پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا نیز به تازگی مقالاتی در خصوص چگونگی یاری رساندن تنفس صحیح به بدن برای مبارزه با ویروس کووید 19 نوشته است. او می گوید: مانند تمرینات یوگا، تنها از طریق بینی نفس بکشید و بازدم کنید. تنفس از این راه یک مزیت پزشکی قدرتمند است که می تواند به بدن در مبارزه با عفونت های ویروسی یاری کند. تنفس از طریق بینی، جریان خون را از طریق ریه ها افزایش می دهد و سطح اکسیژن خون را بالا می برد. این عمل، تکثیر ویروس در ریه را مسدود می کند و به جنگ با ویروس کرونا در ریه می رود.

یوگا ایمنی بدن را بهبود می بخشد

متخصصان یوگا به افراد توصیه می کنند برای بهبود ایمنی، به طور مرتب یوگا انجام دهند، چراکه یوگا دارویی برای مبارزه با کووید 19 محسوب می شود.

سانکارا رائو، پزشک ارشد موسسه علوم پزشکی ماهاراجا می گوید: سلامت و تناسب اندام به محافظت از افراد در برابر ویروس کرونا یاری می کند. هنوز هیچ واکسنی برای این ویروس پیدا نشده است و بهبود ایمنی بدن، تنها راه مبارزه با ویروس است. ورزش تنفس در یوگا، عملکرد ریه ها را بهبود می بخشد و به پمپاژ خون غنی از اکسیژن در سلول های بدن یاری می کند.

مردم جهان بیشتر از همیشه به یوگا نیاز دارند

یوگا تنها یک ورزش باستانی نیست، بلکه یک عمل جسمی و روحی برای تغییر و بهبود سبک زندگی است. عملی که جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز دارد.

همه گیری ویروس کرونا و اقدامات خنثی کننده این ویروس در سراسر جهان، تعادل زندگی افراد را بر هم زده است و آنها را بیش از پیش تحت فشار قرار می دهد.

در این شرایط، یوگا می تواند همان دارویی باشد که با تمرکز بر آرامش جسم و روح، حال مردم جهان را بهتر می کند. یوگا ابزاری قدرتمند برای مقابله با ناآرامی ها، انزوا و همچنین کلیدی برای حفظ سلامتی جسمی است.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2008

به "یوگا؛ سپری در برابر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یوگا؛ سپری در برابر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید