گام جدی وزارت صمت برای اصلاح ساختار مالی شرکت های بزرگ خودروسازی، موج تازه افزایش تولید خودرو از دو هفته آینده

به گزارش یزد بلاگ، وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ضرورت اصلاح ساختار مالی شرکت های خودرو سازی ایران خودرو و ساپیا از موج نو افزایش تولیدات خودرو از دو هفته آینده خبر داد.

گام جدی وزارت صمت برای اصلاح ساختار مالی شرکت های بزرگ خودروسازی، موج تازه افزایش تولید خودرو از دو هفته آینده

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، سید رضا فاطمی امین در حاشیه نشست با کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، گفت: ساماندهی صنعت خودرو به علت اینکه کیفیت، قیمت و تحویل به موقع خودرو برای مردم بسیار مهم بوده و از طرفی این صنعت به علت اشتغال زایی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر صنعت خودرو در حال حاضر دچار مسائل بسیار حادی بوده و اگر رها شود عوارض ناگواری به همراه خواهد داشت.

9 پروژه تعریف کردیم که در حال اجرا است

وزیر صنعت، معدن و تجارت، شرح داد: در جلسه امروز با کمیسیون اصل نود، 9 پروژه تعریف کردیم که در حال اجرا است. یکی از این پروژه ها در خصوص اصلاح ساختار تعاملی قطعه سازان و خودروسازان است چراکه در این حوزه ضعف های زیادی داریم.

فاطمی امین بیان کرد: در محلی به خودروساز ظلم شده و در جای دیگر به قطعه ساز و بیش از اینکه به افراد مرتبط باشد، به نوع روابط و ساز و کار میان آن ها ربط دارد.

اصلاح ساختار مالی ایران خودرو و سایپا در دستور کار است

وی با بیان اینکه یکی از پروژه های دیگر اصلاح ساختار مالی ایران خودرو و سایپا است، اظهار کرد: ایران خودرو شرکت ساختمانی داشته که هیچ ارتباطی با صنعت خودرو سازی ندارد، همچنین این خودروسازان دارایی هایی دارند که الزامی برای حفظ و نگهداری ان ها وجود ندارد، از این رو شرکت های مذکور را باید به لحاظ ساختار مالی اصلاح کنیم بسیار موثر است.

امسال شاهد افزایش تولید خودرو خواهیم بود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه افزایش تولید خودرو را از امسال شاهد خواهیم بود، شرح داد: بنده برنامه هفتگی افزایش تولید از ایران خودرو و ساپیا گرفتم. اگر از شرکت های ایران خودرو و ساپیا نام می برم بدین علت است که با وجود بیش از 10 شرکت خودروسازی، بیش از 90 درصد تولیدات خودرو و بازار را در اختیار دارند.

موج نو افزایش تولید خودرو از دو هفته آینده

وی ادامه داد: برای آنکه مطمئن شویم کار به دستی انجام می شود، صبر نمی کنیم تا در انتهای سال تا ببینیم چه تعداد خودرو تولید می شود، لذا این موضوع را به صورت هفتگی کنترل می کنیم. از این رو موج نو افرایش تولیدات خودرو را از دو هفته آینده شاهد خواهیم بود.

وزیر صمت شرح داد: این امر یک شبه نبوده و برای این موضوع حدود دو ماه وقت گذاشتیم و خوشبختانه زیرساخت ها افزایش تولید را فراهم کرده و مقررات آن آماده شده است.

فاطمی امین در پایان گفت: جلسات زیادی را همکاران بنده با خودرو سازان در این خصوص برگزار کردند. برنامه های طراحی شده خوب پیش رفته و امیدواریم قول هایی که دادیم مبنی بر افزایش تولید خودرو در امسال و سال آینده محقق شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 آذر 1400 بروزرسانی: 20 آذر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4630

به "گام جدی وزارت صمت برای اصلاح ساختار مالی شرکت های بزرگ خودروسازی، موج تازه افزایش تولید خودرو از دو هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام جدی وزارت صمت برای اصلاح ساختار مالی شرکت های بزرگ خودروسازی، موج تازه افزایش تولید خودرو از دو هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید