کرونا بیشترین آسیب را به صنعت گردشگری وارد کرده است

به گزارش یزد بلاگ، خبرنگاران/آذربایجان شرقی سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا از اسفند ماه سال گذشته، بیشترین آسیب در سطح جهان به دلیل حذف سفر چه به صورت رسمی و چه از طرف مردم به صنعت گردشگری وارد شده و استان ما نیز از این موضوع جدا نیست.

کرونا بیشترین آسیب را به صنعت گردشگری وارد کرده است

علیرضا بایرام زاده در گفت وگو با خبرنگاران، در این خصوص اظهار کرد: از زمان شیوع کرونا تا به امروز هتل ها خسارات بسیار بالایی را متحمل شده اند؛ ولی با توجه به تلاش جامعه هتلداران استان، هیچ یک از هتل های استان تعطیل نیستند و علی رغم تمام محدودیت ها با رعایت پروتکل های بهداشتی با حداقل ظرفیت فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: بر اساس اعلام تیم های نظارتی، تاسیسات گردشگری، بیشترین رعایت را برای رعایت پروتکل ها داشته اند که این امر قابل تقدیر می باشند.

وی با بیان این که تصمیم گیری در خصوص نحوه فعالیت تمامی صنوف با ستاد کرونا و وزارت بهداشت و درمان می باشد، گفت: تا به امروز وزارت گردشگری نسبت به تدوین پروتکل سفر سلامت سفر هوشمند اقدام کرده است؛ ولی براساس قانون، تمامی دستگاه ها موظف به رعایت مصوبات ستادهای کرونا است.

وی همچنین در خصوص آسیب های وارده کرونا برای رستوران ها گفت: فعالیت رستوران ها نیز با رعایت 50 درصد ظرفیت می تواند چرخه اقتصادی آن ها را فعال نگه دارد و در استان آذربایجان شرقی به غیر زمان خاص (شرایط قرمز) رستوران های زیرمجموعه گردشگری فعالیت داشته اند؛ اما مراجعه به رستوران ها کاهش زیادی داشته است.

بایرام زاده با اشاره به حمایت های دولت از جامعه هتلداران، بیان کرد: ستاد مقابله با کرونا ملی دو نوبت تسهیلات شش ماهه اول و دوم در نظر گرفته است که در دور اول بر اساس تعداد پرسنل پرداخت شد و دور دوم نیز به صورت بنگاه محور از طریق سامانه کارا در حال اجراست.

وی با بیان این که بازپرداخت تسهیلات تا اردیبهشت سال 1400 امهال شده است، بیان کرد: همچنین باز پرداخت هزینه اقتصادیات آب برق گاز تاسیسات گردشگری تا سرانجام سال امهال شده و مقرر شده تا هزینه بیمه کارفرمایی پرسنل را دولت پرداخت کند. در عین حال اماکنی که در اختیار وزارت گردشگری بوده از پرداخت اجاره معاف هستند و پروانه فعالیت آنها تا سرانجام سال تمدید شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3089

به "کرونا بیشترین آسیب را به صنعت گردشگری وارد کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا بیشترین آسیب را به صنعت گردشگری وارد کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید