کاهش بوی نامطبوع در تهران؛ آرادکوه تا 5 سال آینده منتقل نمی گردد

به گزارش یزد بلاگ، تهران (پانا) - رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران ضمن تشریح اقدامات مدیریت شهری برای بهبود شرایط مجتمع آرادکوه گفت جابه جایی آرادکوه به برنامه میان مدت احتیاج دارد و انتقال آن در 5 سال آینده رخ نمی دهد.

کاهش بوی نامطبوع در تهران؛ آرادکوه تا 5 سال آینده منتقل نمی گردد

سید آرش حسینی میلانی در گفت وگو با پانا درخصوص پیگیری های شهرداری تهران برای حل مسائل مجتمع دفع و پردازش پسماند آرادکوه اظهار کرد: کوشش شهرداری و پیگیری شورای شهر تهران در دوره پنجم برای حل مسائل آرادکوه این بوده است که فرایندهای مدیریت پسماند در آرادکوه اصلاح گردد و در این زمینه با اقداماتی که اجرا شده، سعی شد تا حد امکان از انتشار بوی نامطبوع در شهرک های اطراف، بافت مسکونی اطراف و اتوبان فرودگاه امام خمینی کاسته گردد.

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران ادامه داد: اقداماتی که انجام شد پس از یکسال و نیم به نتیجه رسیده است و فرایندهای پردازش و فراوری کمپوست اصلاح شده است. علاوه بر این اصلاحاتی در ایستگاه های میانی اجرا شده است تا فراوری شیرابه کاهش یابد و شیرابه، بهتر تصفیه گردد. بعلاوه کانال هایی در آرادکوه طراحی و حفر شده است که شیرابه به صورتی به حوضچه تصفیه هداست گردد که بوی کمتری منتشر گردد.

این عضو شورای شهر تهران تاکید نمود: در بازدیدهایی که از مجتمع آرادکوه اجرا شده، فرایندها اصلاح شده است مضاف بر اینکه ایستگاه مانیتورینگ هم تهیه و بخش هواشناسی آن راه اندازی شده است و بخش بو هم در حال تجهیز است که اگر راه اندازی گردد، نتیجه اقدامات شهرداری قابل رصد و پیگیری است.

حسینی میلانی در ادامه درباره جابه جایی و انتقال آرادکوه هم گفت: در طرح جامع مدیریت پسماند به موضوع جابجایی و جانمایی مکان نو آرادکوه پرداخته شده است. در این طرح یکسری مطالعات وجود دارد که یکی از آن بخش ها جانمایی است و برای تحقق آن مشاور انتخاب شده و موضوع در حال آنالیز است. حدود 11 ماه آینده خروجی این مطالعات معین می گردد و گزینه های مختلف برای انتقال آرادکوه معین خواهد شد. بعلاوه هزینه های انتقال آرادکوه معین می گردد زیرا اثرات مالی، اجتماعی و محیط زیستی آن باید معین گردد.

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران اظهار داشت: وقتی هزینه های جابه جایی آرادکوه معین گردد، ذی نفعان موضوع(دولت، شهرداری و محیط زیست) وارد هم اندیشی و مذاکره می شوند. البته جابه جایی آرادکوه تبعاتی برای منطقه نو دارد و تغییر آن یکی از کارهای سخت برای کلانشهر تهران است که به وفاق جمعی احتیاج دارد و باید در یک برنامه میان مدت انجام گردد و این اتفاق در 5 سال آینده رخ نمی دهد زیرا به زمان و بودجه قابل توجهی احتیاج دارد و تامین آن از عهده شهرداری خارج است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4322

به "کاهش بوی نامطبوع در تهران؛ آرادکوه تا 5 سال آینده منتقل نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش بوی نامطبوع در تهران؛ آرادکوه تا 5 سال آینده منتقل نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید