چراغ سبز دولت و مجلس برای ساخت آپارتمان های 25 متری

به گزارش یزد بلاگ، ساخت آپارتمان های 25 تا 40 متری که اواخر سال گذشته مطرح و اخیراً شهرداری و وزارت کشور روی آن توافق نموده اند مورد تایید نمایندگان مجلس قرار گرفته و به اجرا نزدیک شده است.

چراغ سبز دولت و مجلس برای ساخت آپارتمان های 25 متری

جهت دریافت خدمات مدل آلاچیق باغ با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش یزد بلاگ به نقل از ایسنا، اواخر آذر سال گذشته بود که معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران از طرح ساخت خانه های 25 تا 40 متری اطلاع داد و گفت که احداث این نوع واحدها نه یک انتخاب، بلکه ضرورت است.

این طرح که سر و صدای زیادی به پا کرد و موافقان و مخالفانی داشت، اخیراً طبق یک تفاهم نامه به تایید شهرداری تهران و وزارت کشور رسیده که بر اساس آن در پایتخت واحدهای کوچک فراوری خواهد شد. پاسخگویی به بخش مهمی از احتیاج بازار مسکن، افزایش عرضه و کاهش تقاضا از جمله فواید این طرح عنوان می گردد؛ هرچند مخالفانی نیز حتی در مدیریت شهری دارد که معتقدند نباید الگوی مصرف را به زندگی در این نوع واحدها عادت بدهیم.

مطابق طرح تفصیلی حداقل متراژ واحدهای مسکونی در شهر تهران 35 متر است که بر اساس پیشنهاد ساخت خانه های 25 متری، این میزان باید به 25 متر کاهش پیدا کند. توافق اخیر شهرداری با وزارت کشور نشان می دهد که کمیسیون ماده 5 مخالفتی با این کاهش متراژ ندارد.

اواخر سال گذشته نیز شهرداری اظهار داشت که برای احداث مسکن استیجاری آماده همکاری با دولت است. در این زمینه ساخت واحدهای کوچک یا کپسولی می تواند به طرح مسکن استیجاری اختصاص پیدا کند.

یک نماینده: احداث واحدهای کوچک، عرضه و تقاضا در بازار مسکن را به تعادل می رساند

امروز نیز یک عضو کمیسیون عمران مجلس درباره طرح احداث خانه های 25 تا 40 متری گفته که در شرایط کنونی با توجه به بازار مسکن و مشکل کمبود عرضه در این حوزه، فراوری مسکن از هر طریقی مثبت است، زیرا این مسئله، عرضه و تقاضا در بازار مسکن را به تعادل می رساند و در نهایت موجب کاهش قیمت مسکن می گردد.

صدیف بدری اضافه نمود: فراوری مسکن 25 تا 40 متری می تواند در بهبود شرایط بازار مسکن اثرگذار باشد، البته بعضی کارشناسان اعلام می نمایند که اجرای آن تبعاتی را برای جامعه از جمله تجردگرایی به همراه دارد، اما خوشبختانه تمام این موارددر طرح مذکور دیده شده است.

بدری گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده قرار است که واحدهای کوچک به زوج های جوان داده گردد، همچنین این خانه ها به افراد مجرد عرضه نخواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: بسیاری از جوانان برای شروع زندگی مشترک و ازدواج به دلیل پایین بودن قدرت اقتصادی به مساکن کوچک احتیاجمند هستند و پس از گذشت چندین سال از زندگی متراژ مسکن خود را افزایش می دهند؛ بنابراین این مساکن می تواند نقطه شروعین برای زندگی افراد باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 20 تیر 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1259

به "چراغ سبز دولت و مجلس برای ساخت آپارتمان های 25 متری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چراغ سبز دولت و مجلس برای ساخت آپارتمان های 25 متری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید