پرونده باز مدارس ناایمن در تهران، وجود 22 هزار کلاس فرسوده در پایتخت

به گزارش یزد بلاگ، هفته گذشته انفجار و آتش سوزی در کلینیک سینامهر شمیران در تهران 19 نفر را به کام مرگ کشاند و بار دیگر زنگ خطر ناایمنی ساختمان های عمومی را به صدا در آورد. مدارس نیز از جمله ساختمان ها و فضاهای ناایمنی هستند که سال هاست فرایند بازسازی و نوسازی آنها به کندی پیش می رود حال آنکه بارها درباره خطرات پیش روی دانش آموزان بواسطه حضور در این مدارس صحبت اما اقدامات لازم صورت نگرفته است.

پرونده باز مدارس ناایمن در تهران، وجود 22 هزار کلاس فرسوده در پایتخت

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش یزد بلاگ، استان تهران دارای بیشترین جمعیت دانش آموزی و بالاترین آمار مدارس فرسوده در سطح کشور است و ساختمان های باقدمت بالای 50 ساله همچنان به عنوان فضای آموزشی مورد استفاده قرار می گیرند. در کنار موضوع بخاری های نفتی و مدارسی که هراز چندگاهی در فصول سرد سال در آتش این محرومیت و کوتاهی ها می سوزند؛ نمی توان از خطر وجود مدارس فرسوده و ناایمن به سادگی عبور کرد.

علی شهری، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران در گفت وگو با یزد بلاگ، با بیان اینکه مدرسه کانون تحولات بچه ها و نوجوانان است و به هر میزان ایمن و به روز باشد فرزندانمان با آرامش خاطر بیشتری در آن تحصیل می نمایند اظهار کرد: استان تهران در عین حال که بیشترین تعداد دانش آموزان در میان استان های کشور را دارد؛ بیشترین مدارس فرسوده را هم در خود جای داده است.

چند کلاس درس فرسوده در تهران داریم؟

وی اضافه نمود: تهران از یک سو بیشترین آمار مدارس فرسوده را دارد و از طرفی به علت افزایش جمعیت دانش آموزی احتیاجمند ساخت مدارس جدید نیز هست. بیش از 2 میلیون دانش آموز در مدارس استان داریم. بازسازی 22 هزار و 500 کلاس درس فرسوده تهران به بودجه ای بیش از 6000 میلیارد تومان احتیاج دارد. ساخت فضاهای آموزشی در تهران در حال اجرا است و توان حداکثری اعتباری دولت و خیرین مدرسه ساز به کار گرفته شده، اما این کلانشهر همچنان احتیاجمند ساخت مدارس جدید است.

شهری با اشاره به افزایش تعداد دانش آموزان در بعضی مناطق و دوشیفته شدن مدارس به منظور کنترل تراکم دانش آموزی در کلاس های درس گفت: میانگین تراکم دانش آموزی کلاس های درس در استان تهران 32 نفر است؛ در حالی که استاندارد کشوری 24 نفر در هر کلاس درس است.

تهران احتیاجمند ساخت 1000 مدرسه 15 کلاسه جدید

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران ادامه داد: استان تهران به 1000 مدرسه 15 کلاسه جدید احتیاج دارد تا تراکم کلاس های درس به استاندارد کشوری برسد که این امر نیز اعتباری بالغ بر 6000 میلیارد تومان احتیاج دارد.

وی بر ضرورت ورود خیرین مدرسه ساز برای بازسازی و نوسازی مدارس استان تهران تاکید نمود و گفت: خیرین همیشه در ساخت فضاهای آموزشی مشارکت داشته اند. آنها با ورود به عرصه مشارکت در احداث فضاهای آموزشی ایمن سهم مهمی در زندگی تحصیلی آینده سازان کشور ایفا می نمایند.

شهری ادامه داد: هر مدرسه ای که در استان تهران احداث گردد، ارزشی معادل دو مدرسه دارد زیرا به اندازه دو مدرسه از آن فضای آموزشی استفاده خواهد شد؛ زیرا دوشیفته اداره می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1664

به "پرونده باز مدارس ناایمن در تهران، وجود 22 هزار کلاس فرسوده در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده باز مدارس ناایمن در تهران، وجود 22 هزار کلاس فرسوده در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید