پرداخت 320 هزار فقره تسهیلات ازدواج از سوی بانک مهر ایران

به گزارش یزد بلاگ، پرداخت 320 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، یکی از اقدامات بانک مهر ایران برای تسهیل این سنت نبوی است.

پرداخت 320 هزار فقره تسهیلات ازدواج از سوی بانک مهر ایران

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، ازدواج یکی از سنت های نیکویی است که در دین مبین اسلام نیز به آن توصیه شده و بنا بر حدیث نبوی هر که ازدواج کند، نیمی از دینش تکمیل می گردد.

این در حالی است که شرایط سخت اقتصادی در سال های اخیر و نرخ تورم بالا باعث شده برای بسیاری از جوانان مقدور نباشد که نسبت به انجام این امر مبارک اقدام نمایند. هزینه برگزاری مراسم، تأمین مسکن، تهیه لوازم خانگی و... بعضی از مواردی است که قیمت همه آن ها در سال های اخیر با افزایش های قابل توجهی روبرو بوده است. این مسئله باعث شده بعضی از جوانان هر چند تمایل به ازدواج دارند، اما از آنجایی که امکان پرداخت این قبیل هزینه ها را ندارند، نتوانند ازدواج نمایند و حتی نسبت به آن تا حدی هراس داشته باشند. هراسی که بیش از هر چه، ریشه اقتصادی دارد.

یکی از مواردی که برای تسهیل ازدواج جوانان در نظر گرفته شده، وام های قرض الحسنه ازدواج است. ممکن است این وام ها نتوانند تمام هزینه های مورد احتیاج برای یک ازدواج را پوشش دهند، اما از آنجایی که در سال های گذشته با افزایش مبلغ روبرو بوده و تا حدی نرخ تورم را پوشش داده اند، قطعاً برای جوانانی که قصد ازدواج دارند، یاری هزینه مناسبی محسوب می شوند.

تسهیلات ازدواج یکی از شناخته شده ترین نوع تسهیلات قرض الحسنه است که در سطح شبکه بانکی کشور پرداخته می گردد. دربرگیری و اهمیت این تسهیلات باعث شده بعضی از مردم به اشتباه تسهیلات قرض الحسنه را صرفاً مترادف با این تسهیلات در نظر گیرند.

کارنامه درخشان بانک مهر ایران در پرداخت تسهیلات ازدواج

بانک مهر ایران به عنوان نخستین و بزرگترین بانک قرض الحسنه کشور که تمام طرح های اعتباری آن بر مبنای عقد قرض الحسنه است؛ هر چند فراتر از یک طرح عمل می نماید و در حال حاضر با 10 میلیون مشتری، بیش از 8 میلیون فقره تسهیلات پرداخت نموده است، اما به طور تعیین در حوزه تسهیلات ازدواج نیز عملکرد چشمگیری داشته و سعی نموده تا با پرداخت گسترده تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، به سهم خود زمینه را برای ازدواج جوانان فراهم کند.

بانک مهر ایران تنها در امسال نزدیک به 14هزار و 500 فقره تسهیلات ازدواج به ارزش 7500 میلیارد ریال پرداخت نموده است. این بانک در مجموع 320هزار فقره تسهیلات به ارزش تقریبی 28هزار میلیارد ریال پرداخت نموده است. لازم به ذکر است بانک مهر ایران همیشه پیشگام اجرایی کردن افزایش مبلغ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بوده و در سال هایی که این افزایش مبلغ تصویب شده، پیش از سایر بانک ها نسبت به اعمال آن اقدام نموده است.

طرح ویژه بانک مهر ایران برای تسهیل ازدواج جوانان

البته بانک مهر ایران تنها به پرداخت تسهیلات متعارف ازدواج بسنده ننموده و در این زمینه طرح پیوند مهر ایران را نیز اجرا می نماید و در چارچوب ان به مشتریان تسهیلاتی را پرداخت می نماید که می توانند در عین دریافت وام ازدواج، از این طرح ویژه نیز بهره مند شوند.

جامعه هدف طرح یکم پیوند مهر ایران افرادی هستند که در سن ازدواج بوده و یا قصد ازدواج در آینده ای نزدیک دارند. در این طرح افراد می توانند با افتتاح حساب قرض الحسنه ویژه پس انداز طرح یکم پیوند مهر ایران، از تسهیلات قرض الحسنه یاری هزینه ازدواج این بانک تا سقف 400 میلیون ریال با کارمزد 4 درصد برخوردار شوند. البته نخستین موعد برای بهره مندی از این تسهیلات کسب حداقل یک سال میانگین است.

افزون بر این افرادی که هم اکنون در سن ازدواج نبوده یا والدینی که قصد تأمین آینده مایحتاج ضروری ازدواج فرزندانشان در آینده را دارند، می توانند در چارچوب طرح دوم پیوند مهر ایران تسهیلات دریافت نمایند. در این طرح افراد می توانند با افتتاح حساب قرض الحسنه ویژه پس انداز طرح دوم پیوند مهر ایران، از تسهیلات قرض الحسنه یاری هزینه ازدواج این بانک تا سقف جمعی 800 میلیون ریال با کارمزد 4 درصد برخوردار گردند. لازم به ذکر است اولین موعد برای بهره مندی از این تسهیلات کسب حداقل 5 سال میانگین است.

بانک مهر ایران امیدوار است با مجموعه این اقدامات توانسته باشد گام های مؤثری برای تسهیل ازدواج جوانان ایرانی برداشته باشد و بخشی از دغدغه های ایشان و خانواده هایشان را در حوزه هزینه های مورد احتیاج برای ازدواج مرتفع کند. امید که در آینده نزدیک هیچ زوجی نگران هزینه های ازدواج خود نباشند و بتوانند با خاطری آسوده و بدون دغدغه اقتصادی تشکیل خانواده دهند.

->

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

اسلیم فا: اسلیم فا: مجله دوخت و دوز، طراحی لباس و انتخاب لباس

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2926

به "پرداخت 320 هزار فقره تسهیلات ازدواج از سوی بانک مهر ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت 320 هزار فقره تسهیلات ازدواج از سوی بانک مهر ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید