واردات 250 هزار دوز واکسن کرونای چینی ، بسته شدن مرزهای ایران در خوزستان

به گزارش یزد بلاگ، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور از واردات 250 هزار واکسن کرونای چینی طی هفته آینده اطلاع داد و گفت: کانون شیوع کرونای انگلیسی مسافران عراقی وارد شده به استان خوزستان بودند.

واردات 250 هزار دوز واکسن کرونای چینی ، بسته شدن مرزهای ایران در خوزستان

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران از فارس، سعید نمکی، وزیر بهداشت درخصوص آخرین شرایط شیوع کرونا در کشور گفت: متاسفانه شاهد شیوع شدید بیماری کرونا در استان خوزستان هستیم و کانون شیوع کرونای انگلیسی مسافران عراقی بودند به همین دلیل مرزهای عراق بسته شده است.

وی گفت: در استان خوزستان رعایت پروتکل ها به زیر 10 درصد نزول پیدا نموده بود قبلا هم گفته ایم که رابطه مستقیمی بین ابتلا به کرونا و میزان شیوع بیماری وجود دارد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه همانطور که گفتیم موارد شیوع کرونای انگلیسی در کل کشور در حال چرخش است، گفت: میزان ابتلا به این ویروس در استان های البرز،قزوین بیشتر بوده و ما نیز در استان قزوین ستاد استانی تشکیل دادیم.

نمکی با اشاره به تمهیدات خوب کرونایی در استانهای قزوین و البرز در جهت مبارزه با کرونای انگلیسی، بیان داشت:خوشبختانه با این اقدامات شرایط ثابت شده است البته گرفتاری عمده ما در خوزستان است که ما را خواب و خوراک انداخته و در شادگان به عنوان اولین کانون این موضوع وجود دارد؛ ضمن اینکه در رامهرمز ، آبادان و اهواز و غرب این استان به شدت گرفتار کرونای انگلیسی هستیم.

وی با تاکید بر اینکه کرونای انگلیسی به شدت سرکش و مهاجم تر از ویروس ووهان است، ابراز داشت: میزان مرگ و میر و سرایت این ویروس نسبت به ویروس قبلی بالاتر است.

وزیر بهداشت با اشاره به اختصاص تیم های تخصصی در خوزستان در جهت مقابله با شیوع کرونای انگلیسی، اعلام کرد: در ستاد ملی مبارزه با کرونا اختیاراتی به استاندار این استان داده شده است.

نمکی با بیان اینکه کانون اصلی شیوع کرونای انگلیسی در خوزستان مسافرانی هستند که از عراق به خوزستان آمده اند، اضافه کرد: مرزها را در این استان مسدود نموده ایم و تا اطلاع ثانوی عبور و مرور در این مرزها صورت نمی گیرد.

وی با بیان اینکه پروازهای استان خوزستان را مدیریت می کنیم،ابراز داشت: قرار شده تا ارتباط شمال و شرق خوزستان را که میزان شیوع کرونای انگلیسی در این مناطق کمتر است را به نواحی دیگر محدود کنیم.

نمکی توضیح داد: در هرمزگان، ایلام، بوشهر و چهار محال و بختیاری و اصفهان نیز خطر شیوع کرونا با توجه به تجارب قبلی درباره اینکه بعد از خیزهای خوزستان گرفتار می شدند، باید اقدامات کنترلی شدیدی در نظر گیریم و مردم باید بشدت مراقبت نمایند.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه متاسفانه آنچه پیش بینی کردیم مبنی بر گرفتاری در دام و تله ویروس جهش یافته محقق شده است، بیان داشت: رعایت فاصله گذاری و رعایت بهداشت فردی بسیار موثر است.

نمکی با اشاره به اینکه رعایت پروتکل ها در خوزستان به زیر 10 درصد رسیده است، این میزان رعایت نسبت مستقیمی با میزان شیوع کرونای انگلیسی در این مناطق دارد.

وی با اشاره به آخرین شرایط فراوری واکسن کرونا در کشور، اعلام کرد:خوشبختانه افرادی که در داخل مشغول فراوری واکسن هستند به خوبی پیش می فرایند و موضوع اثر بخشی روی کرونای انگلیسی را پیگیری نمایند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه تزریق واکسن اسپوتنیک روسیه را به 100 هزار مورد در گروه آسیب پذیر ادامه خواهیم داد، گفت: 250 هزار دوز واکسن چینی را تا هفته آینده وارد می کنیم و همچنین وارد کردن واکسن آسترازنکارا نیز در اواخر این ماه آغاز خواهیم کرد.

نمکی از برنامه ریزی برای وارد کردن واکسن کرونا از دوکشور هند و کره جنوبی اطلاع داد و گفت: امیدواریم تا خاتمه اسفند گروه های آسیب پذیر را خاتمه دهیم.

وی یادآور شد:واکسن کرونای کوبایی در افرادی که قبلا مبتلا شده به عنوان یادآوردر مقابل ویروس کرونا اثر می نماید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3591

به "واردات 250 هزار دوز واکسن کرونای چینی ، بسته شدن مرزهای ایران در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات 250 هزار دوز واکسن کرونای چینی ، بسته شدن مرزهای ایران در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید