جدیدترین جزئیات از سقوط هواپیمای یاسوج

به گزارش یزد بلاگ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تمامی پروتکل های بهداشتی رعایت فاصله گذاری در شرکت های حمل و نقلی رعایت می شود، گفت: ما این دستورالعمل ها را ابلاغ و ارسال کرده ایم و زدن ماسک و استفاده از آن اجباری است و با شرکت های حمل ونقلی که از این موضوع تخلف کنند با جدیت برخورد خواهد شد.

جدیدترین جزئیات از سقوط هواپیمای یاسوج

او درباره پرداخت تسهیلات حمایتی به شرکت های حمل و نقلی در خرداد 99گفت: این بسته در فرآیند ارسال به بانک است و بخش اول آن خرداد ماه امسال به شرکت ها پرداخت می شود. هر شرکت مسافری در چهار مدل حمل و نقلی می توانند تسهیلات 12 درصدی دریافت کنند.

اسلامی اظهار کرد: موضوع مهم این بسته آن است که شرکت ها نباید تعدیل نیرو انجام داده باشند و فهرست بیمه خود را باید بهمن 98 به تأمین اجتماعی فرستاده باشند چرا که این موضوع مرجع ما در پرداخت تسهیلات است.

او یادآورشد: رعایت کردن تمامی پروتکل های بهداشتی یک ضرورت است و تمامی این شرکت ها مطابق با کمیسیون ماده 11 و 12 بایدآن ها را رعایت کنند.

اسلامی با اشاره به اینکه پرواز های چین در اولین جلسه ستاد مقابله با کرونا به صورت کامل قطع شد، افزود: پرواز به چین توسط شرکت های حمل و نقل هوایی تنها به دو صورت آن هم یک پرواز اختصاصی به ووهان چین برای بازگرداندن دانشجویان ایرانی و دیگری هم برای بازگرداندن ایرانیان انجام شد.

او توضیح داد: در این پرواز ها دانشجویان بعد از بازگشت به کشور وارد قرنطینه شدند و در پرواز دیگری هم که برای بازگشت ایرانیان انجام شد مسافران به صورت کامل کنترل و غربالگری شدند.

جزئیات پروازهای ایران و چین

اسلامی افزود: همواره مسافران ورودی به کشور از جمله مسافرانی که از مبدا اروپا و آمریکای شمالی وارد کشور شده اند، تعهد کتبی داده اند که 14 روز در قرنطینه حضور داشته باشند.

او گفت: هیچ اختلافی با وزیر بهداشت درباره انجام پرواز ها به چین نداریم چرا که فرمانده ستاد مقابله با کرونا وزیر بهداشت است و پیروی از عوامل و صحبت های آن ها لازم اجراست.

اسلامی درباره راه اندازی خط سریع السیر تهران - قم -اصفهان هم گفت: این قرارداد به صورت روان با شرکت های چینی جاری و فعال است و قرارداد در قالب فاینانس با پیشرفت در حال انجام است.

او درباره گزارش کمیسیون اصل 90 مبنی بر نظارت نامناسب سازمان هواپیمایی کشوری در حوزه پرواز و و سانحه هواپیمایی یاسوج گفت: این گزارش را از رسانه ها شنیده ایم و هنوز نامه به دست ما نرسیده است. نظارت از سوی سازمان هواپیمایی کشوری وظیفه ذاتی است و هیچ کس در حوزه هوانوردی اجازه اظهار نظر و پیاده سازی را ندارد و تمامی بخش ها تابع سازمان هواپیمایی هستند.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد؛ در پرواز یاسوج کمیسیون اصل 90 گزارش را ارائه کرده است و سخنگوی کمیسیون اصل 90، سال گذشته به وزارت راه و شهرسازی گفت که سازمان هواپیمایی کشوری گزارش کمیسیون بررسی سوانح را منتشر نکند و ما هم به دلیل آنکه مجلس خواسته بود منتشر نکردیم.

او یاد آور شد: این در حالی است که گزارش کمیته سوانح سازمان هواپیمایی زیر نظر کننده ایکائو تهیه شده است. این گزارش ها را با هم مقایسه و سپس اظهارنظر می کنیم.

اسلامی با اشاره به اینکه ضرورت دارد در خصوصی سازی ها تصدی گری از فعالیت های حاکمیتی جدا شود، افزود: موضوع واگذاری مدیریت تراورس به شرکت راه آهن تصمیم سازمان خصوصی سازی بود اما به دلیل واگذاری ناصواب دچار مشکلاتی شده بود بنابراین در راستای تسهیل گری سازمان خصوصی سازی تصمیم گرفته که این شرکت را به راه آهن واگذر شود.

اسلامی افزود: بهترین حالت این است که بیش از ارزش گذاری از طریق سهام در بازار سرمایه برای مالکیت تراورس تعیین تکلیف می شد تا به صورت سهامی عام مدیریت شود.

اسلامی درباره مسافری که از هواپیمای بوشهر تهران اخراج شده بود، گفت: این خانم مسافر در هنگام پرواز اعلام کرده بود که به کرونا مبتلاست و طبق ضوابط ایکائو (سازمان جهانی هوانوردی)، خلبان موظف به جلوگیری از سوار شدن مسافر مشکوک به کروناست که این اتفاق نیز رخ داد و فیلم آن هم موجود است.

باشگاه خبرنگاران

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: گردشبان
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1297

به "جدیدترین جزئیات از سقوط هواپیمای یاسوج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین جزئیات از سقوط هواپیمای یاسوج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید