همایش موسیقی پژوهی استان بوشهر فراخوان داد

به گزارش یزد بلاگ، مسئول انجمن موسیقی استان بوشهر با اعلام این خبر به خبرنگار خبرنگاران در بوشهر گفت: این همایش در راستای سلسله برنامه های اجرائی انجمن موسیقی استان بوشهر با عنوان دستان با همکاری موسسه فرهنگی هنری دی بآذر برگزار می گردد.

همایش موسیقی پژوهی استان بوشهر فراخوان داد

حماسه حق پرست در ادامه در مورد محورهای موضوعی این همایش پژوهشی شرح داد: بداهه نوازی در موسیقی بوشهر، سازشناسی موسیقی بوشهر و گذری بر ساخت سازهای موسیقی بوشهر، چهره های موسیقی (در بخش های موسیقی مذهبی، موسیقی بزمی و موسیقی سنتی که می توان یکی از بخش ها را مورد تحقیق و پژوهش قرار داد.)، موسیقی مذهبی استان بوشهر، موسیقی آیینی و موسیقی کار (کارآواها)، در موسیقی بوشهر، موسیقی آوازی بوشهری (شروه خوانی، بیت خوانی، جنگنامه و شاهنامه خوانی، مناجات خوانی، چاووشی خوانی، مرثیه، مصیبت خوانی و...)، پیشینه شناسی سازهای نی جفتی و نی انبان و نوازندگی این دو ساز، گروه نوازی در موسیقی بومی بوشهر، شادمانه ها در موسیقی بوشهر، پیشینه موسیقی سنتی در بوشهر (موسیقی کلاسیک و دستگاهی) و ترجمه متون مزتبط با موسیقی بوشهر (متن اصلی باید همراه با ترجمه فرستاده گردد) محورهای موضوعی این همایش را تشکیل می دهند.

وی در مورد اهداف برگزاری این همایش نیز گفت: ترویج و اشاعه زمینه های پژوهشی و تحقیقاتی در بخش هنر موسیقی، شناسایی استعدادهای مطلوب در بخش های مقاله و نوشتار موسیقی، فراهم سازی بستر مناسب در راستای حمایت از اهالی حوزه پژوهش در هنر موسیقی و گردآوری مجموعه ای از جستارها و نوشتارهای موسیقی بوشهر اهداف نخستین همایش موسیقی پژوهی استان بوشهر را تشکیل می دهد.

مسئول انجمن موسیقی استان بوشهر درباره شرایط ارسال آثار به این رویداد پژوهشی توضیح داد: آثار حداقل در 15 صفحه A4 با فونت نازنین سایز 14 با فرمت WORD و PDF باشد. منابع و مآخذ آثار با رعایت اصول به همراه آثار ارسال شوند. شرکت نمایندگان مشخصات فردی، میزان تحصیلات، شماره تماس و سوابق خود را همراه با آثارشان به پست الکترونیکی دبیرخانه همایش ارسال نمایند. برگزارنمایندگان حق چاپ آثار را در کتاب جستار و نوشتاری در موسیقی بوشهر به نام پژوهشگر دارد.

به گفته وی، به برگزیده اول جایزه نقدی، تندیس همایش و لوح تقدیر اهدا خواهد گردد. به نفر دوم و سوم نیز جایزه نقدی و لوح تقدیر اعطا می گردد. همچنین به همه آثار راه یافته به مرحله داوری گواهی شرکت داده می گردد.

حق پرست در سرانجام یادآور شد: متقاضیان و پژوهشگران حوزه موسیقی می توانند تا 15 خردادماه امسال آثار خود را به پست الکترونیکی دبیرخانه نخستین همایش موسیقی پژوهی استان بوشهر به نشانی [email protected]

ارسال نمایند. نتیجه آنالیز و داوری مرحله نخست نیز 31 خردادماه 99 اعلام خواهد شد و آیین سرانجامی این رویداد نیز با معرفی برگزیدگان یکم مردادماه امسال برگزار می گردد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 22 خرداد 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1050

به "همایش موسیقی پژوهی استان بوشهر فراخوان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همایش موسیقی پژوهی استان بوشهر فراخوان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید