نگهداری از بن نایف در مکانی ناشناخته بدون پزشک

به گزارش یزد بلاگ، وکلای ولیعهد سابق سعودی می گویند که او در زندان نامعلومی بدون حضور پزشک و بدون هیچ ارتباطی نگهداری می گردد.

نگهداری از بن نایف در مکانی ناشناخته بدون پزشک

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وکلای محمد بن نایف، ولی عهد سابق سعودی که این روز ها به خشم و انتقام محمد بن سلمان گرفتار شده و در زندان به سر می برد، از شرایط جسمانی و پزشکی وی ابراز نگرانی شدید کردند.

به نوشته روزنامه فایننشال تایمز، به گفته این وکلا، پزشک محمد بن نایف اجازه ملاقات و معاینه وی را ندارد و اصولا مکان بازداشت وی ناشناخته است.

این تیم حقوقی بدون افشای هویت خود، گفتند که خانواده بن نایف نیز از زمان بازداشت وی در ماه مارس گذشته تا کنون اجازه ملاقات با او را نیافته اند. احمد بن عبدالعزیز برادر ناتنی پادشاه سعودی نیز در همان تاریخ بازداشت شد. این دو نفر اصلی ترین تهدید پیش روی محمد بن سلمان در جهت پادشاهی هستند.

به گفته وکلا، آن ها هیچ اطلاعاتی از مکان نگهداری بن نایف ندارند و تمامی مکالماتشان با او محدود به حرف های سطحی و کوتاه است و اینکه تا کنون کسی پیروز به ملاقات با او نشده و همچنین نه محمد بن نایف و نه احمد بن عبدالعزیز، هیچ کدام تفهیم اتهام نشده اند.

نگرانی ها از جان محمد بن نایف در حالی است که معاون سابق او یعنی سعد الجبری بار ها در کانادا تهدید به مرگ و ترور شده است. سعد الجابری که معاون محمد بن نایف پیش از کودتای بن سلمان در ژوئن 2017 بود و ریاست سازمان اطلاعات سعودی را بر عهده داشت، گفته می گردد اسنادی در دست دارد که محمد بن سلمان به دنبال آن هاست تا از طریق این اسناد بن نایف را محکوم نموده و برای همواره از گردونه رقابت با خود حذف کند. (جزئیات بیشتر)

محمد بن سلمان از زمان به قدرت رسیدن به عنوان، ولی عهد سعودی، دست به یک پاکسازی گسترده در داخل خاندان سعودی زده و هر فردی را که از جانب وی احساس خطر می کرد را بازداشت و روانه زندان نموده است.

احمد بن عبدالعزیز برادر پادشاه سعودی و فرزند عبدالعزیز مؤسس پادشاهی سعودی فردی است بیش از بن سلمان می تواند ادعای تکیه بر تخت پادشاهی را داشته باشد. او که در لندن اقامت داشت در اکتبر سال 2018 پس از دریافت تضمین های امنیتی که جانش در داخل کشور در امان خواهد بود و حصر نخواهد شد، به عربستان بازگشت، اما ماه مارس گذشته به همراه محمد بن نایف بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2030

به "نگهداری از بن نایف در مکانی ناشناخته بدون پزشک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگهداری از بن نایف در مکانی ناشناخته بدون پزشک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید