نمایش قدرت سیگنال رسانی به معاندها، به فکر صادرات محصولات هستیم

به گزارش یزد بلاگ، به گزارش خبرنگاران، رضا علیدادی معاون توسعه و فناوری صداوسیما در نشست خبری شنبه های انقلاب که امروز شنبه 22 دی ماه در مرکز همایش های صداوسیما برگزار شد به روند توسعه زیرساخت های صداوسیما در این چهار دهه پرداخت و گفت: ما در سال های اول انقلاب 2 شبکه تلویزیونی داشتیم که پخش آنها با محدودیت زمانی همراه بود. همچنین شبکه های اف ام حدود 50 درصد از کشور را پوشش می دادند که به پوشش 99 درصدی رسیده است.

نمایش قدرت سیگنال رسانی به معاندها، به فکر صادرات محصولات هستیم

وی اضافه نمود: تا سال 57 هرگونه خرید، راه اندازی، بهره برداری و حتی دکل بندی در صداوسیما توسط مهندسان و کارشناسان کشورهای خارجی انجام می شد در حالیکه امروز همه این فعالیت ها توسط مهندسان ایرانی صورت می گیرد.

علیدادی مطرح نمود: ما در دهه چهارم رشد و توسعه در بحث دیجیتال را شروع کرده ایم که به توسعه فرستنده های تلویزیونی دیجیتال و اف ام هم انجامیده است. ما قبل از انقلاب تنها 2 شبکه تلویزیونی داشتیم و شبکه استانی نداشته ایم که طی این چند دهه فقط حدود 33 شبکه استانی راه اندازی شد. پوشش دیجیتال در حال حاضر به 95 درصد رسیده است که این توسعه دیجیتال تاثیر اساسی در رشد و حفظ مخاطب داشت.

وی در بخشی دیگری از این نشست گفت: تعداد ایستگاه های فرستنده های اف ام در دهه حاضر به 6 هزار ایستگاه رسیده است و از این حیث در این چهار دهه حدود 500 درصد رشد داشته ایم.

علیدادی با اشاره به طراحی و تولید تجهیزات زیرساختی صداوسیما شرح داد: ما اکنون در فکر صادرات محصولات و تجهیزات خود هستیم و شرکت های سازنده تجهیزات فرستنده های تلویزیونی کشور، رقیب جدی شرکت های اروپایی هستند چراکه هزینه ساخت پایین و کیفیت بسیار بالاست. سال 75 که ما وارد سازمان صداوسیما شدیم حتی دکل های فرستنده ها از کانادا می رسید و امروز همه این تجهیزات در خود ایران ساخته می شود.

معاون توسعه و فناوری صداوسیما در سرانجام درباره توانمندی این سازمان در سیگنال رسانی زمینی مطرح نمود: ما در یکی دو دهه اخیر در بحث سیگنال رسانی زمینی نیز به پیشرفت های زیادی رسیدیم و برای اولین بار در انتخابات 90 توانستیم 33 تصویر از شهرهای مختلف نشان دهیم تا به دشمن و رسانه های معاند که فکر می کردند این تصاویر دروغین است اثبات کنیم تلقی اشتباهی از انقلاب ما دارند. آنها فکر می کردند ما پخش زنده نداریم و برای اثبات این دروغ، 33 تصویر در یک قاب قرار گرفت.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 26

به "نمایش قدرت سیگنال رسانی به معاندها، به فکر صادرات محصولات هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایش قدرت سیگنال رسانی به معاندها، به فکر صادرات محصولات هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید