مهار آتش یک انبار گیاهان دارویی در شیراز

به گزارش یزد بلاگ، رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری شیراز گفت: با حضور به موقع آتش نشانان و در یک عملیات چشمگیر شعله های در حال گسترش آتش در یک انبار گیاهان دارویی واقع در شیراز مهار و خاموش شد.

مهار آتش یک انبار گیاهان دارویی در شیراز

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران و به نقل از خبرگزاری ایسنا، محمدهادی قانع یکشنبه 25 آبان در خصوص وقوع حریق در یک انبار گیاهان دارویی در شیراز گفت: ساعت 8 و 37 دقیقه صبح امروز طی تماسی وقوع آتش سوزی در داخل یک انبار واقع در سلطان آباد شیراز اطلاع رسانی شد که بلافاصله تیم هایی از سه ایستگاه 18، 17 و 3 آتش نشانی به محل اعزام شد.

قانع افزود: در این حادثه یک باب انبار گیاهان دارویی به مساحت 100 متر مربع که در آن گیاهان دارویی، دستگاه های بسته بندی و حدود 2 تن کارتن نگهداری می شد، به علت نا معلومی طعمه شعله های آتش شده بود.

او با اشاره به اینکه شعله های آتش به سرعت در حال گسترش و سرایت به 2 کارگاه چوب مجاور بود، ادامه داد: با توجه به حجم زیاد دود، آتش نشانان بلافاصله به دستگاه تنفسی مجهز شدند و پس از حضور در محل آتش سوزی، با رعایت موارد ایمنی اقدام به قطع جریان برق و گاز کردند.

قانع گفت: نیروهای آتش نشان با استفاده از دو رشته لوله آبده آتش نشانی از قسمت ورودی انبار اقدام به مهار اولیه شعله های آتش کردند.

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری شیراز افزود: آتش نشانان در فاز اول عملیات از سرایت آتش به کارگاه های مجاور جلوگیری کردند و سپس در یک عملیات تهاجمی توانستند به سرعت شعله های در حال گسترش آتش را در همان دقایق اولیه فرو نشانده و مهار کنند.

قانع ادامه داد: نیروهای آتش نشانی پس از مهار کامل شعله های آتش، با استفاده از فن های قوی اقدام به تخلیه دود کرده و همچنین به منظور پیشگیری از بروز آتش سوزی دوباره، با یک رشته لوله آبدهی به لکه گیری این آتش سوزی پرداختند.

رئیس آتش نشانی شیراز با اعلام اینکه خوشبختانه در این حادثه هیچ فردی آسیب جانی ندیده و تنها خسارت مالی در پی داشت، تاکید کرد: با حضور کارشناسان این سازمان علت وقوع این آتش سوزی در حال بررسی است.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2730

به "مهار آتش یک انبار گیاهان دارویی در شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهار آتش یک انبار گیاهان دارویی در شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید