مناظره انتخاباتی آمریکا؛ از بایکوت صدای آمریکا تا ماله کشی BBC فارسی

به گزارش یزد بلاگ، اولین مناظره انتخاباتی ترامپ و بایدن با حاشیه های فراوان برگزار گشت اما نحوه پوشش این انتخابات توسط رسانه های فارسی زبان در نوع خود جالب توجه بود.

مناظره انتخاباتی آمریکا؛ از بایکوت صدای آمریکا تا ماله کشی BBC فارسی

به گزارش ،اولین مناظره انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا بامداد چهارشنبه برگزار گشت؛ مناظره ای که اغلب کارشناسان آمریکایی آن را شرم آور توصیف کردند.

در این مناظره دونالد ترامپ جمهوری خواه و جو بایدن دموکرات درباره موضوعاتی از قبیل انتصاب قاضی جدید برای دادگاه عالی آمریکا، شیوع کرونا، شرایط اقتصادی، مسائل نژادی و خشونت در شهر ها بحث کردند.

در این مناظره بار ها دو طرف به یکدیگر و خانواده هم حمله کردند، بار ها دو نامزد جمهوری خواه و دموکرات وسط حرف یکدیگر پریدند و حتی بایدن در بخشی از صحبت هایش ترامپ را دلقک خواند و به او گفت: خفه شو، از سوی دیگر ترامپ بار دیگر تاکید کرد که اگر تقلب شود او مجدداً رئیس جمهور نشود، نتایج انتخابات را نمی پذیرد.

پس از 12 ساعت از پایان این مناظره، نگاهی به پوشش اینستاگرامی این برنامه از سوی شبکه های ماهواره ای فارسی زبان انداخته ایم:

بخش فارسی صدای آمریکا که بودجه اش از دولت آمریکا تامین می شود، در اقدامی عجیب و تامل برانگیز و در حالی که حتی پیش خبر مناظره ترامپ و بایدن را منتشر کرده بود، هیچ خبری از این مناظره جنجالی در اینستاگرامش منتشر نکرد.

جالب توجه بود که تلگرام این شبکه ماهواره ای نیز خبری از مناظره منتشر نکرد.

رادیو فردا دیگر رسانه وابسته به آمریکا هم خبری از مناظره بایدن و ترامپ را منتشر نکرد و تنها شب قبلش پیش خبر مناظره را روی خروجی اش منتشر کرد.

  • مردم آمریکا با یک دموکراسی بدون انتخاب روبرو هستند

رادیو فردا درحالی درباره مناظره حاشیه ساز آمریکا مطلبی منتشر نکرد که گویا قطع درختان گردو در خوانسار برایش بیشتر اهمیت داشته است.

بی بی سی فارسی مناظره دو کاندید جمهوری خواه و دموکرات را به طور کامل پوشش داد و 3 پست اینستاگرامی خود را به این موضوع اختصاص داد.

البته بسیاری از کاربران بابت ترجمه کلمه SHUT UP (خفه شو) که بی بی سی فارسی آن را ساکت شو ترجمه کرد، انتقاد کردند و معتقد بودند که آن ها کلمات بدتر از این را علیه ایران به راحتی منتشر کرده بودند.

دیگر رسانه انگلیسی که به موضوع مناظره بایدن و ترامپ به طور ویژه پرداخت، ایران اینترنشنال بود که 10 پست اینستاگرامی را به این موضوع اختصاص داد.

بخش اینستاگرامی من وتو نیز هیچ خبری را مستقیم درباره مناظره بایدن و ترامپ منتشر نکرد و تنها یک اظهار نظر از روحانی درباره این انتخابات را پوشش داد.

منبع: فارس

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2314

به "مناظره انتخاباتی آمریکا؛ از بایکوت صدای آمریکا تا ماله کشی BBC فارسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناظره انتخاباتی آمریکا؛ از بایکوت صدای آمریکا تا ماله کشی BBC فارسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید