منابع پرداخت وام بدون ضامن چگونه تامین می گردد؟

به گزارش یزد بلاگ، به گزارش خبرنگاران، آیا منابع جدیدی برای بانک ها جهت پرداخت وام بدون ضامن در نظر گرفته شده است؟

منابع پرداخت وام بدون ضامن چگونه تامین می گردد؟

ایسنا نوشت، وزیر امور مالی و دارایی در حاشیه جلسه هیئت مقررات زدایی و تسهیل مجوزهای کسب وکار در پاسخ به سوال ایسنا درباره مطالبه سپرده 30 تا 40 میلیون تومانی بعضی از بانک ها برای اعطای وام بدون ضامن تاکید نمود: هر آنچه که خارج از ابلاغیه و بخشنامه وزارت اقتصاد و هیات مدیره بانک ها در این باره تخلف است و هر شرط اضافی را تخلف می دانیم و بانک ها فقط باید شرایط داخل ابلاغیه را به اجرا برسانند.

وی اضافه کرد: تا به امروز 400 مورد تیم رسیدگی از سوی وزارت اقتصاد برای شعب متخلف بانک ها ارسال شده است. مصوبه وزارت اقتصاد درباره حذف یکی از شروط پرداخت وام که ضامن باشد، است و اگر فردی حقوق بگیر باشد بانک ها نباید از آن ها ضامن دریافت نمایند.

وزیر اقتصاد تاکید نمود که بانک ها حق مسدود کردن اعطای تسهیلات را ندارند.

خاندوزی در پاسخ به این سوال که منابع جدیدی برای بانک ها در جهت پرداخت وام بدون ضامن درنظر گرفته شده است، گفت: در این زمینه تصمیماتی گرفته شده که به زودی اعلام خواهد شد.

وی درباره مصوبات جلسه امروز هیئت مقررات زدایی اضافه کرد: مجوزهای اعلانی مشاغل خانگی آن دسته از مجوزهایی هستند که در درگاه ملی مجوزها ثبت می شوند و متقاضی در این درگاه متعهد به رعایت شرایط آن کسب و کار خواهد بود و دیگر نیازی به صدور مجوزهای پیشین نیست، به عبارت دیگر امضاهای طلایی در این مجوزها حذف خواهد شد. صدور مجوزها به صورت برخط خواهد بود و هفته های بعدی نظارت به وسیله کارشناسان انجام می گردد.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه در حال حاضر 330 مجوز مربوط به مجوزهای مشاغل خانگی اعلانی است ادامه داد: مصادیق این مجوزها مانند پرورش دام و طیور در مقیاس کوچک، فراوری غذای خانگی، فراوری گیاهان دارویی، فراوری ترشی، انواع بسته بندی ها، فعالیت های گرافیکی، ترانه سرایی، معرق کاری، ابریشم بافی، لباس های محلی و … است.

خاندوزی ادامه داد: به محض اینکه سامانه وزارت به درگاه ملی مجوزها متصل گردد، برای اولین بار به صورت برخط مجوزهای اعلانی مشاغل خانگی صادر خواهد شد.

وی اضافه کرد: با این ساز وکار دیگر نیازی نیست به شکل پیشین صدور مجوزها در مسیرهای طولانی معطل شوند، هر چند که در ماه های پایانی سال قرار داریم اما این مجوزها می توانند به فعالیت های فراوریی مردم یاری نمایند.

وزیر اقتصاد گفت: مسئله مهم در این زمینه متصل شدن دستگاه ها به سامانه مجوز کسب و کار هستند که قانون آن 18 اسفندماه سال گذشته تصویب شده و تا 18 اسفندماه سال جاری همه دستگاه ها باید به این سامانه وصل شوند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 24 فروردین 1401 بروزرسانی: 24 فروردین 1401 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4754

به "منابع پرداخت وام بدون ضامن چگونه تامین می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منابع پرداخت وام بدون ضامن چگونه تامین می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید