ملاحظات زیست محیطی لازمه توسعه پایدار گردشگری است

به گزارش یزد بلاگ، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، ملاحظات زیست محیطی لازمه توسعه پایدار گردشگری است.

ملاحظات زیست محیطی لازمه توسعه پایدار گردشگری است

علیرضا بایرام زاده، معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی در نشست مشترک با نمایندگان اداره کل محیط زیست است، پلیس راهور و کانون اتومبیلرانی و جهانگردی آذربایجان شرقی، هدف از برگزاری این جلسه را هماهنگی بین سازمانی در راستای ساماندهی تورهای اتومبیلرانی سافاری، آفرود و کمپفر در سطح استان با رعایت الزامات قانونی و ضوابط زیست محیطی اسم کرد.

وی اعلام کرد: در راستای توسعه گردشگری پایدار و رعایت ضوابط زیست محیطی، اخذ مجوزهای لازم از محیط زیست آذربایجان شرقی و پلیس راهور برای برگزاری هرگونه تورهای اتومبیلرانی لازم است.

بایرام زاده گردشگری پایدار را در گرو نگاه جامع به فعالیت های گردشگری دانست و ادامه داد: باید توجه داشت که امکان توسعه پایدار در حوزه گردشگری بدون ملاحظات زیست محیطی میسر نخواهد بود.

وی با اشاره به منطقه ها چهار گانه تحت مدیریت محیط زیست استان، ورود بدون ضابطه و غیرقانونی تورهای اتومبیلرانی به منطقه ها تحت مدیریت را منشا آسیبهای جدی به محیط زیست حفاظت شده اسم کرد.

رئیس کانون اتومبیلرانی و جهانگردی آذربایجان شرقی هم در این نشست گفت: مسائل و مسائل موجود در مورد فعالیت رشته های مختلف اتومبیلرانی در استان باید احصا و حل و فصل گردد.

صمدی، سازماندهی تورهای اتومبیلرانی و توجه به بحث آموزش با همکاری دستگاه ها و ارگان های مرتبط را اولویت اصلی کانون استان دانست و بر تعامل سازنده و رعایت استانداردهای زیست محیطی تاکید نمود.

در سالهای اخیر استقبال از اتومبیلرانی آفرود در آذربایجان شرقی توسعه چشمگیری یافته و همین امر نگرانی از بابت تخریب محیط زیست بدلیل حضور آفرود سواران در منطقه ها حافظت شده و شکار ممنوع استان را دامن زده است.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

اسلیم فا: اسلیم فا: مجله دوخت و دوز، طراحی لباس و انتخاب لباس

منبع: همگردی
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4222

به "ملاحظات زیست محیطی لازمه توسعه پایدار گردشگری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاحظات زیست محیطی لازمه توسعه پایدار گردشگری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید