محدودیت های کرونا به جزیره کیش رسید

به گزارش یزد بلاگ، به دنبال شیوع ویروس کرونا، جزیره کیش که تا همین چند روز پیش روال معمول خود را طی می کرد نیز اقدام به ایجاد محدودیت هایی کرده است؛ تعطیلی نمازهای جمعه و جماعت، محدود شدن ساعت کار رستوران ها، تعطیلی رنت کارها و تعطیلی مقطعی ادارات و بانک های دولتی و خصوصی از جمله آنهاست.

محدودیت های کرونا به جزیره کیش رسید

به گزارش خبرنگاران، بیش از دو هفته از اعلام شیوع ویروس کرونا در ایران گذشته و در حال حاضر تقریبا در تمامی استان ها موارد مبتلا به این ویروس گزارش شده است؛ جریانی که موجب اعمال محدودیت و تعطیلی در بخش های مختلف که محلی برای تجمع یا رفت و آمد مردم بودند، شد.

اما در شرایطی سفرهای مردم به حداقل رسید و برخی استان ها اعلام کردند که از پذیرش مسافران نوروزی معذور هستند که در این بین جزایر کیش و قشم به عنوان دو منطقه آزاد گردشگری نیز مورد توجه هستند.

منطقه آزاد کیش در روزهای گذشته با اعلام شرایط خود اعلام کرده بود که موردی از کرونا در آن مشاهده نشده ولی با این وجود در حالت آماده باش است؛ در عین حال که با رعایت تمامی موازین بهداشتی و کنترل مبادی ورودی روال عادی در آن ادامه دارد.

اما امروز (چهارشنبه) با اخذ تصمیماتی از سوی مسئولان منطقه آزاد کیش، محدودیت هایی در این جزیره نیز اعمال شده است. این در حالی است که پیگیری آخرین شرایط منطقه آزاد کیش از مسئولان مربوطه از این حکایت دارد که طبق مصوبه شورای سلامت کیش، کلیه ادارات ،شرکت ها و نهادها، بانک ها، موسسات مالی، دولتی و خصوصی به جز خدمات بهداشتی و درمانی و امدادی جزیره کیش در روز شنبه همزمان با 17 اسفند تعطیل است.

همچنین نمازهای جمعه و جماعت مساجد اهل تشیع و اهل تسنن موقتا تا اطلاع ثانوی برگزار نخواهد شد.

طبق این مصوبه مقرر شده که ساعات کاری رستوران ها و کافی شاپ ها ظهرها از ساعت 15 - 12 و شب ها از 23 - 20 باشد و اداره اماکن منطقه ویژه انتظامی کیش بر رعایت محدودیت ساعت مصوب شده در شورای سلامت نظارت کرده و با متخلفان طبق مقررات برخورد خواهد شد.

اما کلیه رنت کارهای جزیره (اجاره خودرو) از امروز تا اطلاع ثانوی فعالیت های خود را تعطیل می کنند.

از دیگر تاکیدات این شورا بر این بوده که شرکت آب و برق کیش در شرایط فعلی از قطع انشعاب آب و برق مشترکین تا اطلاع ثانوی خودداری کند.

گفتنی است که از هفته گذشته در جزیره قشم نیز محدودیت هایی اعمال شده بود که طی آن تمامی مراکز تفریحی و گردشگری تعطیل شد و همچنان نیز تعطیل است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 598

به "محدودیت های کرونا به جزیره کیش رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت های کرونا به جزیره کیش رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید