فیلم هایی که برای قوطی ساخته شدند، نه پرده ، سینمای بی انرژی! خبرنگاران

به گزارش یزد بلاگ، غلامرضا آزادی تهیه کننده و کارگردان سینما امیدوار است که در سال 1400 شرایطی پیش آید که فیلمسازان بتوانند راه خود را بروند.

فیلم هایی که برای قوطی ساخته شدند، نه پرده ، سینمای بی انرژی! خبرنگاران

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، غلامرضا آزادی تهیه کننده و کارگردان باسابقه سینما درباره شرایط سینمای ایران در سال 1400 گفت: تنها آرزویی که برای سینما دارم این است که کسانی که اهل این حرفه و هنر نیستند از سینما کنار بروند، این حرفه، حرفه ای نیست که عده ای برای تفریح وارد آن شوند و بعد که آن را نابود کردند، راه خود را بکشند و بروند، در این میان دولت نیز باید از سینما فاصله بگیرد.

وی ادامه داد: چه ربطی دارد که دولت در مسائل سینمایی و فیلمسازی ورود پیدا کند، زمانی که دولت وارد این عرصه می شود، یک سری آدم با خود می آورد که بویی از سینما و هنر نبرده اند و زحمتی نکشیده اند و گذشته ای در هنر نداشته اند.

این کارگردان سینما تاکید کرد: آدم های فرهیخته و آدم های تحصیل کرده که گوشت و خونشان از سینما است کجا هستند؟ کافی است در موزه سینما قدم زده و نام آوران سینما را ببینید. بسیاری از این افراد از سینما کنار گذاشته شده اند و دیگر در این حوزه فعال نیستند.

آزادی گفت: آرزوی من این است که راهم را به خودم بدهند، جلوی پای من سنگ نیاندازند و مسائل بسیاری را برای من فراهم نکنند، من به عنوان یک سینماگر می خواهم که اجازه دهند راه خود را بروم. به عنوان مثال یک شاعر چه راهی غیر از شعر گفتن دارد، یک فیلمساز نیز باید فیلم بسازد.

وی با اشاره به اینکه برخی از افراد بی تجربه وارد سینما شده اند، توضیح داد: نباید فراموش کرد که سیستم آموزشی سینما استاد و شاگردی است، چطور ممکن است یک آدم که شاگردی نکرده است، ناگهان استاد شود، آدمی که سواد و آگاهی کافی ندارد، ناگهان قله رفیع هنر را طی می کند و این صحیح نیست.

این تهیه کننده سینما تاکید کرد: امیدوارم شرایطی پیش آید که هرکسی راه خود را برود، راهی که شایسته آن است. سینما حرفه سخت و پرخرجی است و به سادگی نمی توان از پس آن برآمد، متاسفانه نمی توان گفت که سینمای ایران در سال جدید بیش از هر چیز به چه چیزی نیاز دارد، متاسفانه انرژی مثبتی در سینما برای ادامه کار وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرایط به گونه ای است که همه ارگان ها فیلم می سازند تا در زمان تولید موفقیت های مالی کسب کنند نه در حوزه پخش، در واقع این روز ها فیلم را برای قوطی می سازند نه برای پرده نمایش!

آزادی در پایان گفت: امیدوارم هرچه زودتر کرونا از بین برود و این فضای ترس از بین برود، تا سینماگران بتوانند راه خود را پیش بگیرند.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3695

به "فیلم هایی که برای قوطی ساخته شدند، نه پرده ، سینمای بی انرژی! خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم هایی که برای قوطی ساخته شدند، نه پرده ، سینمای بی انرژی! خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید