فرمول نو افزایش حقوق کارمندان اعلام شد، حقوق ها چه تغییری می نماید؟

به گزارش یزد بلاگ، اندازه افزایش حقوق کارمندان در سال آینده چقدر خواهد بود؟ گزارش ها حاکی از آن است که با وجود تصمیم پیشنهاد دولت برای افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان، اما مجلسی ها تصمیم دیگری دارند و بعضی روایت ها، از تغییر اندازه افزایش حقوق کارمندان حکایت دارد.

فرمول نو افزایش حقوق کارمندان اعلام شد، حقوق ها چه تغییری می نماید؟

به گزارش خبرآنلاین؛ آن طور که چندی پیش، ولی اسماعیلی، نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشته بود:باتوجه به شرایط مالی و سفره معیشتی مردم، در جلسه کمیسیون اجتماعی، افزایش 30درصدی حقوق کارکنان دولت در سال 1402 تصویب شد. بعلاوه افزایش 40درصدی دریافتی افراد تحت پوشش نهاد های حمایتی کمیته امداد و بهزیستی از مصوبات دیگر کمیسیون اجتماعی بود.

حالا هم رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1502 مجلس در شرح جلسه این کمیسیون تلفیق و درباره احتمال افزایش حقوق کارکنان دولت در سال آینده گفته است: دولت میانگین 20درصد افزایش حقوق را برای کارکنان در بودجه در نظر گرفته، اما بعضی از نمایندگان معتقدند به طور مثال حقوق های بالای 20 میلیون تومان درصد کمتری افزایش پیدا کند و حقوق های کمتر از 12 تا 13 میلیون درصد افزایش بیشتری داشته باشد.

وی عنوان نموده، در این بخش چند پیشنهاد است که موضوع به کارگروه مربوطه اراجاع داده شده و امیدواریم آن چیزی که برمبنای عدالت است، مدنظر قرار گیرد و حقوق های پایین تر با توجه به نرخ تورم، افزایش بیشتری داشته باشند.

دولت در لایحه بودجه 1402، پیشنهاد داده بود که حقوق کارمندان برای سال آینده 20 درصد افزایش یابد.

در تبصره 12 لایحه بودجه 1402 آمده است: ضریب حقوق گروه های مختلف حقوق بگیر به اندازه میانه 20 درصد براساس آخرین حکم کارگزینی به گونه ای افزایش یابد که مجموع حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و مبلغ قرارداد منعقده ماهانه برای کارکنان قرارداد کار معین (معین) و کارکنان طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نسبت مدت کارکرد از 70 میلیون ریال (هفت میلیون تومان) کمتر نباشد.

در بند 2 این تبصره نیز عنوان شده است که حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق های بازنشستگی وابسته به دستگاه های اجرایی به اندازه میانه 20 درصد افزایش می یابد، به طوری که پس از اعمال این افزایش، حکم حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق های بازنشستگی مذکور متناسب با سنوات خدمت قابل قبول، از 63 میلیون ریال (6 میلیون و 300 هزار تومان) کمتر نباشد.

بند سوم تبصره 12 ماده واحده لایحه بودجه سال 1402 مربوط به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمیعت، امتیاز کم هزینه عائله مندی و حق اولاد است. در این بند آمده است در اجرای ماده (16) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، امتیاز یاری هزینه عائله مندی و حق اولاد، موضوع بند (4) ماده (68) قانون مدیریت خدمات کشوری شاغلین و بازنشستگان به ترتیب 2280 و 1050 و معادل ریالی امتیاز مذکور برای کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت معین می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 بهمن 1401 بروزرسانی: 16 بهمن 1401 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4950

به "فرمول نو افزایش حقوق کارمندان اعلام شد، حقوق ها چه تغییری می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمول نو افزایش حقوق کارمندان اعلام شد، حقوق ها چه تغییری می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید