بسته جدید مالیاتی برای حمایت از مشاغل آسیب دیده کرونایی

به گزارش یزد بلاگ، خبرنگاران : رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، با توجه به اعمال محدودیت های شدید و تعطیلی الزامی بعضی کسب وکارها در بعضی شهرهای دارای شرایط نارنجی و قرمز، از تصویب و اجرای بسته جدید مالیاتی در حمایت از مشاغل به شدت آسیب دیده از کرونا اطلاع داد.

بسته جدید مالیاتی برای حمایت از مشاغل آسیب دیده کرونایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، امید علی پارسا اعلام نمود: به سبب اوج گیری مجدد شیوع بیماری کووید 19 و اعمال محدودیتهای شدید و تعطیلیالزامی بعضی کسب وکارها در شهرهای دارای شرایط نارنجی و قرمز (بنا به اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)، مشاغل و کسب وکارها و فعالیت های شدیدا آسیب دیده از کرونا (بنا به تشخیص کارگروه مالی مقابله با پیامدهای مالی کرونا) که در شهرهای مذکور قرار می گیرند، از حمایت های دولت بهره مند می شوند.

وی در مورد مفاد این بسته حمایتی گفت: براساس این مصوبه، موارد مقرر در قانون مالیاتهای مستقیم و قانون مالیات بر ارزش اضافه نموده برای مهلت زمانی اعتراض به اوراق مالیاتی که آخرین مهلت آن از تاریخ یکم آذرماه 1399 لغایت یکم بهمن ماه 1399 باشد، و نیز احکام اجرای ماده 238 قانون مالیات های مستقیم و ماده 29 قانون ارزش اضافه نموده برای مدت مذکور، به مدت یک و نیم ماه تمدید می گردد.

معاون وزیر امور مالی و دارایی، همچنین با اشاره به تمدید یک ماهه مهلت تسلیم اظهار نامه مالیات بر ارزش اضافه نموده دوره سوم وچهارم سال 1399 و سررسید پرداخت مالیات آن برای کلیه مودیان مالیاتی براساس این مصوبه، اظهار کرد: بخگرددگی جرایم پرداخت نشده بدهی مالیات و عوارض قانون موسوم به تجمیع عوارض مصوب1381/10/22 به شرط پرداخت اصل مالیات و عوارض تا سرانجام سال 1399 تمدید می گردد.

طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، پارسا اضافه نمود: صدور یا تجدید پروانه کسب یا کار اشخاص حقیقی موضوع ماده 186 قانون مالیات های مستقیم تا سرانجام سال 1399 نیز براساس این مصوبه، احتیاج به اخذ گواهی پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی نخواهد داشت.

وی همچنین تاکید نمود: کلیه عملیات اجرایی موضوع فصل نهم از باب چهارم قانون مالیات های مستقیم (وصول مالیات) تا 10 بهمن ماه 1399 برای اشخاص حقیقی متوقف می گردد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در مورد دیگر مصوبات این بسته حمایتی نیز گفت: آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات عملکرد اشخاص حقوقی موضوع ماده 110 قانون مالیات های مستقیم که در بازه زمانی یکم آذرماه 1399 لغایت یکم بهمن ماه 1399 باشد نیز با توجه به این مصوبه، تا تاریخ 15 بهمن ماه 1399 تمدید میگردد.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

اسلیم فا: اسلیم فا: مجله دوخت و دوز، طراحی لباس و انتخاب لباس

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2815

به "بسته جدید مالیاتی برای حمایت از مشاغل آسیب دیده کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته جدید مالیاتی برای حمایت از مشاغل آسیب دیده کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید