صاحبان املاک چقدر ضرر می کنند؟ ، قطع یارانه فشار بیشتر روی مستاجران

به گزارش یزد بلاگ، به گزارش خبرنگاران، دولت و به خصوص وزارت راه و شهرسازی در چند ماه اخیر قوانینی را در حوزه مسکن برای مالکان و مستأجران مصوب کرده که مورد تایید آنها نیست.

صاحبان املاک چقدر ضرر می کنند؟ ، قطع یارانه فشار بیشتر روی مستاجران

در طرح مالیات از خانه های خالی همه مردم چه مالک باشند و چه مستاجر باید اطلاعات سکونتی خود را در سامانه املاک و اسکان ثبت کنند. این قانون نه مورد تایید مالکان است و نه مستاجران.

مالکان معتقد هستند که به اندازه کافی مالیات پرداخت می کنند و نیازی به ثبت اطلاعات املاکشان نیست. همچنین مستأجران خود را در ثبت این اطلاعات همراهی نمی کنند.

مستأجران هم معترض هستند که این مالیات در نهایت به مقصد نمی رسد و بار خود را روی اجاره بها و ودیعه ای می گذارد که مستأجران می پردازند. آنها می گویند که اگر قرار باشد مالکان خانه های خالی خود را وارد بازار اجاره کنند موجب افزایش قیمت بیشتر می شود.

از سوی دیگر مجلس هم مصوب کرده که مالیات بر عایدی سرمایه دریافت شود. یعنی اگر فردی ملک دوم خود را در سال اول بفروشد و سود کند باید 40 درصد از آن را به نام مالیات بپردازد.

در این جا هم مستأجران معتقد هستند که وقتی مالکی ملک خود از ترس پرداخت مالیات نفروشد آن سود را به واسطه اجاره از مستأجران می گیرد.

از دیگر اقدامات دولت برای بازار اجاره این است که ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب کرده تا قراردادهای اجاره به صورت اتوماتیک یک سال دیگر تمدید شود.

در اینجا مالکان معترض هستند. آنها می گویند با این قانون دیگر آنها دیگر اختیار نامشان را ندارند.

چرا این دولت از جیب مردم خرج می کند صاحبخانه هم هزار تا گرفتاری دارد این قانون های من درآوردی باعث دعوا ونزاع خطر ناک میشود

مالکان هم حق دارن، چرا بانک ها اقساط رو میگیرن؟ اونا هم یه سال نگیرن! مالکان هم دستشون باز میشه! تورم نره بالا. مالکان دستشون باز بشه. حرف یه طرفه فایده نداره. اجرایی نمیشه چون اصولی نیست.

چرا دولت از کیسه خلیفه می بخشه چرا خودش کمک نمی کنه مگه صاحبخونه جز مردم نیس خونه ای که دست مستاجر هس هزار جور خرابی و خسارت میزنه به خونه مگه تعمیر و جبرانش رایگان انجام میشه صاحبخونه هم ملکش رو میده اجاره تا ذره ای از قسط و بدبختی هاش کم بشه ضمن اینکه همین مستاجرا خودشون هم باشن زیر بار این قانون مزخرف اجباری نمیرن هر کس اختیار ملکش رو داره

من صاحب ملک هستم عجب گیری کردیم دادیم به مستأجر دولت اگه راست بگه خونه درست کنه

من الان خودم مستاجرم و بخاطر گرونی و …میخوام برم خونم که کوچیک بود و دادمش مستاجر نمیتونمبرم؟ باید توی کوچه خیابون زندگی کنم.

مالک برای فروش مال خود باید از مستاجر اجازه بگیره! شایدمالک بنده خدا تو خونه مریض داره بخواد خرج دوا و درمونشو بده. بعدشبا این مصوبه اختیار مالشم نداره!

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4110

به "صاحبان املاک چقدر ضرر می کنند؟ ، قطع یارانه فشار بیشتر روی مستاجران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صاحبان املاک چقدر ضرر می کنند؟ ، قطع یارانه فشار بیشتر روی مستاجران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید