شورِ شورای شهر کرمانشاه درآمده!

به گزارش یزد بلاگ، خبرنگاران/کرمانشاه شورای شهر کرمانشاه حالا به واژه ناخوشایندی برای مردم این شهر تبدیل شده و این روزها بسیاری از کرمانشاهیان ترجیح می دهند از نام شورای شر برای آن استفاده نمایند.

شورِ شورای شهر کرمانشاه درآمده!

این تعابیر و این نقدها و این دیدگاه تند مردم ناشی از عملکرد چندین و چند ساله این شورا است که همیشه با حواشی و جنجال همراه بوده و هر دوره نو شورا که شروع می گردد عملا روی دوره های قبلی را سفید نموده و جنجال ها و حواشی های تازه ای به آن اضافه می نماید.

به گزارش خبرنگاران، شورای شهر دوره ششم هم از این قاعده مستثنی نیست و در همان ابتدای کار، اختلافات اعضا برای انتخاب هیات رییسه که شاید ساده ترین دستورکار این نهاد باشد، به حدی بالا گرفت که در نهایت کار به نهادهای نظارتی و هیات حل اختلاف کشید و این شورا بعد از چندماه کشمکش با وساطتت این نهادها توانست هیات رییسه خود را انتخاب کند.

انتخاب هیات رییسه شورا حدود 2 ماه به طول انجامید و طی این مدت غیبت بعضی اعضا مانع از به حد نصاب رسیدن جلسات می شد. ترفندی قدیمی که چندیست در دستورکار اعضای شورا در موضوعات مختلف قرار گرفته است!

بلاتکلیفی شهر و بلند شدن صدای اعتراض مردم، رسانه ها و نیروهای خود شهرداری در نهایت موجب شد که اعضای شورا در یک سنت شکنی عجیب 30 شهریور، قبل از انتخاب هیات رییسه ابتدا سرپرست شهرداری را انتخاب نمایند تا با خیال راحت بتوانند به لج بازی های خود بر سر انتخاب هیات رییسه ادامه دهند.

در نهایت هم با گذشت دو ماه از این کشمکش ها و جنجال ها 19 مهرماه سال جاری بود که با وساطت نهادهای نظارتی اعضای شورای ششم شهر کرمانشاه دور یک میز جمع شده و هیات رییسه خود را انتخاب کردند.

در حالی که همه فکر می کردند شاید جنجال شورای نو به همین جا ختم گردد، ماجرای انتخاب شهردار این شورا را وارد چالش و حاشیه ای نو کرد.

حالا شورای ششم کرمانشاه برای انتخاب شهردار باز هم با چالش روبرو شده و اعضا هنوز و علی رغم گذشت دو ماه از انتخاب هیات رییسه نتوانسته اند دور یک میز جمع شده و برای انتخاب شهردار رای گیری نمایند.

کلانشهر کرمانشاه چهار ماه است بدون شهردار مانده و اعضای شورا حاضر نیستند برای ساماندهی به این اوضاع دور یک میز جمع شده و شهردار را انتخاب نمایند

تا به امروز شش جلسه برای رای گیری در مورد انتخاب شهردار کرمانشاه برگزار شده اما باز هم اعضا به همان ترفند قدیمی متوسل شده و با عدم حضور خود در جلسات مانع به رسمیت رسیدن جلسه و برگزاری جلسه انتخاب شهردار شده اند.

22 آبان؛ سخنگوی شورای شهر کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگاران از رقابت 12 کاندیدای نهایی و انتخاب شهردار کرمانشاه تا 27 آبان خبر می دهد.

27 آبان؛ سخنگوی شورای شهر کرمانشاه این بار از رقابت نهایی شش کاندیدا و انتخاب قطعی شهردار تا اوایل آذر خبر می دهد.

اول آذر؛ سخنگوی شورای شهر کرمانشاه این بار از رقابت دو گزینه و انتخاب شهردار در جلسه همان روز (اول آذر) خبر می دهد.

اما حالا آذر هم به روزهای پایانی خود نزدیک می گردد و هنوز که هنوز است خبری از انتخاب شهردار کرمانشاه نیست.

نکته عجیب این عدم حضورها و این تعلل ها برای انتخاب شهردار اینجاست که اعضا از قبل کاندیداهای نهایی خود برای تصدی شهرداری را معین نموده اند. شش کاندیدا از میان 26 کاندیدای تصدی شهرداری کرمانشاه با رای اعضای شورا انتخاب شده و قرار بر این است که در جلسه انتخاب شهردار رای گیری میان این شش کاندیدا صورت گیرد.

عجیب تر از همه اینکه دو نفر از این کاندیداها یعنی محمد حیدری و منوچهر فخری بنابر اعلام سخنگوی شورای شهر تقریبا رای اکثریت اعضا را دارند و رای گیری در این زمینه هم بصورت مخفیانه اجرا شده و قرار نیست گزینه نوی هم به کاندیداها اضافه گردد و اینکه در این شرایط چرا بعضی اعضا از حضور در جلسه انتخاب شهردار سرباز می زنند سوالی است که علی رغم پیگیری های بسیار تا به امروز بی جواب مانده است.

تماس های مکرری با رییس شورا و نایب رییس آن داشته ایم اما تمام این تماس ها بی پاسخ مانده و حقیقتا کار از دست همه خارج شده و اینجا تنها وظیفه نهادهای نظاتی و مسئول است که با این تخلفات برخورد نمایند.

....تمام کوشش شورای ششم برگرداندن اعتماد از دست رفته مردم به شورا است این جمله کلیدی تقریبا بخشی از صحبت های تمام اعضای این شورا در شروع به کار دوره نو آن بود، اعتمادی که با عملکرد شورای ششم در این مدت کوتاه نه تنها برنگشت، بلکه آن اعتمادی هم که بود از میان رفت، طوری که در حال حاضر بخشی از مردم شهر و اهالی رسانه تمایل به انحلال شورای ششم و ختم جنجال های آن دارند.

یک میلیون نفر جمعیت حالا در بند خودخواهی و کم کاری اعضای شورا گرفتار شده و می طلبد که نهادهای مربوطه در این زمینه ورود جدی داشته باشند.

شورِ شورای ششم شهر کرمانشاه حالا حسابی درآمده و اخطار و تهدید و ... این میان کارساز نیست و این شورای منفعل نیازمند برخورد جدی است تا اعضای آن متوجه شوند سرنوشت یک کلانشهرِ یک میلیون نفری شوخی بردار نیست!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4697

به "شورِ شورای شهر کرمانشاه درآمده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورِ شورای شهر کرمانشاه درآمده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید